Třetí bar Tonyho Conigliara? Untitled

16.01.2017Robin Kolek

Tony Conigliaro se každým dnem chystá otevřít nový bar. Po londýnské čtvrti Islington, kde je situován 69 Colebrooke Row, a Sohu, kde se nachází Termini, se z jeho koktejlů (a nejen z nich) budou moci těšit obyvatelé a návštěvníci Hackney na severovýchodě britské metropole. Proslýchá se, že půjde o industriální prostor inspirovaný Silver Factory Andyho Warhola. A dál? Něco málo nám prozradil přímo Tony.

Kdy a kde přesně se nový bar chystáte otevřít?

Doufám, že to stihneme do konce ledna – už se totiž nemůžu dočkat. Naše adresa je 538 Kingsland Road.

Proč sis vybral právě tuto lokaci? Přece jen jde už o zónu 2 a východ Londýna…

V této lokalitě se nachází velmi tvůrčí komunita lidí, jíž se cítíme být součástí. Navíc se nám tam povedlo najít velice zajímavý prostor, který vyhovuje tomu, co chceme dělat. Obecně z toho mám skvělý pocit.

Jak se bude nový bar jmenovat?

Untitled. Je to pro nás určitá expanze, protože jeden bar beze jména už máme. Zároveň se v tom ale skrývá odkaz na výtvarné umění – některé obrazy či sochy přece rovněž zůstávají bez názvu.

Bude se Untitled nějak významně lišit od 69 Colebrooke Row a Termini?

Filozofie Untitled bude úplně stejná, jen ji budeme naplňovat mírně odlišným způsobem.

Jaký koncept jste pro nový podnik zvolili? Kdo stojí za jeho designem?

Plánujeme mít otevřeno celý den. Ráno si u nás dáš kávu od East London’s Dark Arts Coffee, v poledne oběd a pak si u nás zaručeně užiješ i skvělý večer. Součástí konceptu budou výstavy výtvarných děl a špičkového designu. Koncept interiéru jsem vymýšlel sám, s jeho realizací a různými technickými detaily nám ale samozřejmě pomáhala architektonická studia. Bude tam leštěná betonová podlaha a stříbrné stěny, jež by měly evokovat Silver Factory Andyho Warhola. Pro začátek budeme připraveni usadit 60 hostů, v budoucnu ale počítáme s větší kapacitou. Uprostřed bude stát velký stůl, který by měl vyzývat k navazování komunikace a společnému popíjení.

A co koktejly? Kolik drinků bude na menu?

Dvanáct. Vymýšleli jsme je opět tak, aby uspokojily různé smysly – chuť, čich i zrak. Za každým z nich je nějaký příběh a patří k němu i specifický servis, s nímž nám pomáhala 3D tiskařská společnost z Dalstonu. Z čeho naše drinky budou, vám neřeknu, prozradím vám ale názvy některých z nich – tak třeba Snow, Rice nebo Violin…

Jak často budete menu měnit? Podle sezony?

Menu změníme, až to uznáme za vhodné. Pracujeme s jiným typem sezony, než je střídání ročních období.

Koho jsi vybral na pozici bar manažera?

Nicolu Carrara.

V obou předešlých podnicích hraje skvělá muzika. Jaký typ hudby budete pouštět v Untitled?

Krautrock. Už jsi o něm někdy slyšel?

Začátek nového roku přinesl změnu i pro tvou laboratoř Drink Factory, která se přestěhovala do nového prostoru.

Ano, to je pravda. Přestěhovali jsme se do většího, protože potřebujeme více místa a hlavně více světla. Zůstáváme ale ve východním Londýně, v podstatě hned za rohem od naší předešlé Drink Factory. Nová laboratoř byla designovaná skupinou lidí, kteří dávali dohromady kuchyň v Blumenthalově restauraci Fat Duck. A ano, objednali jsme i nějaké nové technické pomůcky, na něž už se všichni moc těšíme.

A jak se cítíš před otevřením třetího baru? Je to stejné jako v případě 69 Colebrooke Row a Termini?

Je to snad ještě více vzrušující. Jsem hodně nervózní, ale naprosto šťastný!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat