Limonády pro bohémy

23.01.2017Bára Urbanová

Pár dnů před koncem roku měla v několika pražských podnicích premiéru Bohemsca. Řada prémiových přírodních českých limonád a toniků, jež je určena primárně pro bary a restaurace, má zatím tři chuťové variace – brzy ale přibude čtvrtá.

„Nápad pustit se do výroby limonád jsem v hlavě nosil už pár let. Vycházel z toho, že v České republice je k mání spousta alkoholických nápojů, ale jen málo opravdu kvalitního nealka. V posledních letech se k nám sice začaly dovážet různé značky ze zahraničí, ale ryze české přírodní limonády pořád nikde,“ popisuje svou motivaci Jirka Vladík, jenž značku Bohemsca vymyslel. Původně chtěl své limonády a toniky pojmenovat Bohemqua. Se složeninou ze slov bohém a aqua, tedy voda bohémů, však narazil při registraci, a tak se rozhodl pro o něco libozvučnější název. A proč voda bohémů? „Limonády a toniky Bohemsca jsou primárně určeny barmanům – a barman je pro mě bohém. I proto jsou na etiketě sova a zajíc, dva symboly barmanského světa. Sova reprezentuje chytrost a vzdělanost, zajíc mazanost, důvtip a radost ze života,“ vysvětluje Jirka Vladík a dodává: „Když barmani pracují s kvalitní a drahou bází, je potřeba, aby měli stejně dobrou alternativu i v nealku. České klasické drinky jako Beton, ale i stále oblíbenější G&T si to rozhodně zaslouží. A Bohemsca může nejen pro ně znamenat nový vítr.“

S barmany pro barmany

Bohemsca je určena barmanům, a tak se na jejích recepturách barmani také podíleli. Jako první vznikl tonik s příchutí mateřídoušky a meduňky, pod nímž je podepsána barmanka Hemingway baru Tereza Fridrichová. Následovaly dvě limonády, pro něž jejich tvůrci používají přívlastek „zahradní“. Ve spolupráci s barmanem Jardou Janouškem se zrodila receptura na limonádu s bezovým květem a citronovým tymiánem a chuťové spektrum limonád Bohemsca doplnila okurka s mátou. Brzy bude hotov další tonik, tentokrát s lipovým květem a bazalkou, na jehož receptuře se podílel palírník Martin Žufánek. „Zatímco Terezin tonik je svěží bylinkový, ten Martinův bude zemitější a chlapštější,“ prozrazuje Jirka Vladík. Základní myšlenkou je používat co nejvíce lokálních ingrediencí, přičemž každá receptura obsahuje jednu základní chuťovou složku (okurka, bezový květ, mateřídouška a lipový květ) a druhou, která ji zajímavě doplňuje či ozvláštňuje (máta, citronový tymián, meduňka a bazalka).

Z lahviček do láhví

Všechny čtyři nápoje jsou jemně sycené, 100% přírodní, bez umělých barviv, aromat a konzervačních činidel. Receptury se rodily dlouhé týdny, zpočátku v domácích podmínkách. „Nakoupili jsme asi 50 druhů bylinek a ve všem, co mělo dno, jsme je infuzovali. Následovalo míchání s koupeným neutrálním tonikem, pak jsme si vyrobili tonik vlastní a v míchání pokračovali. Ze všech těch bylinek nakonec zůstaly dvě, mateřídouška a meduňka, a jimi ochucený tonik jsme zkusili s ginem,“ popisuje prvotní výrobní kroky Jirka Vladík. Podobným postupem vznikly i zbylé dvě receptury, pak bylo třeba najít firmu, která na jejich základě vyrobí sirupy. Partnera, jenž by je byl ochoten v relativně malém množství na zakázku připravovat, Jirka našel na jižní Moravě, stáčírnu ještě o kousek dál – v jednom rakouském vinařství. Lahvičky mají 0,25 l, tak akorát na dvě porce G&T, a šroubovací uzávěry. S prodejem se počítá hlavně v gastronomii, dostane se ale patrně také na bio obchody a podobné prodejny. A budoucnost? Bohemsca se možná ještě rozroste, ale nejspíš ne na víc než na pět chuťových variant. V plánu je expanze na Slovensko, protože i tam se najde dostatek bohémů, a pokud bude ze strany barů zájem, k malým lahvičkám přibudou ještě 0,7l láhve.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat