Nastal čas chovat se zodpovědně

30.01.2017Alex Kratěna

Nerad píšu články o trendech, nebaví mě přemítat nad různými tendencemi nebo bilancovat. Trend je něco, co už známe, týká se věcí, které se už staly. Podstatnější je přitom to, co teprve přijde. Abychom lépe pochopili budoucnost a snáze rozpoznali, jaké změny se blíží, je podle mého názoru potřeba udělat si obsáhlejší obrázek a nekoukat jen na to, co máme před sebou na barovém pultu.

Přiznejme si, že barový průmysl prochází velkými změnami. Přibývá barmanů i hostů, kteří mají o produktech rozsáhlé znalosti, a tudíž po nich nesáhnou jen proto, že jim o nich řekl kamarád nebo že je daná značka zrovna v kurzu. Velký marketing ani doporučení celebrit nemají už zdaleka takovou sílu jako dřív, naopak čím dál tím větší prostor dostává vzdělávání. Malým palírnám, řemeslnému pivu, naturálním vínům, výběrové kávě nebo třeba nealkoholickým nápojům s nízkým obsahem cukru sice patří jen malý podíl na trhu, ale rychle a obdivuhodně rostou. Po celém světě se objevují nové zajímavé projekty, koncepty a nápady.

Zisk za každou cenu představuje pro značky i podniky jednosměrnou ulici, která téměř jistě vede ke smutnému konci, a mnohdy až hysterické lpění na neustále se zlepšujících čtvrtletních výsledcích je zcela v rozporu s dlouhodobým přístupem, který bychom měli uplatňovat. Osobně se domnívám, že je třeba přejít na nový způsob myšlení. Spíše než čtvrtletní cíle potřebujeme padesátileté plány, které budou odrážet současné potřeby a zároveň dalším generacím zajistí dobré podmínky pro život. Posedlost omezeními a pravidly musí ustoupit tvořivosti a inovacím, které jsou k nalezení udržitelných řešení potřeba a dokážou čelit výzvám v podobě populačního růstu, nedostatku přírodních zdrojů a poničeného životního prostředí. Na základě toho, co jsem v uplynulém roce viděl a zažil, jsem sepsal několik věcí, které se nyní dějí a o nichž se domnívám, že nám pomohou porozumět výzvám, jež nás v blízké budoucnosti čekají.

Udržitelnost / Jednou z věcí, které budou pro podniky po celém světě v příštích letech znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem, je jednoznačně příklon k výrobcům, kteří berou ohled na životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, a vyznávání stejného přístupu i ve vlastním podnikání. Ty nejbystřejší značky či podniky jsou si dávno vědomy toho, že strategie udržitelného rozvoje jsou i pro ně samotné přínosem. V Miami na South Beach například stojí 1 Hotel, který hostům nabízí maximální pohodlí, přitom je zde téměř vše včetně klíče od pokoje vyrobeno z recyklovaných matriálů. Matrace jsou z konopí, z kohoutků teče filtrovaná voda, používají zde plasty na rostlinné bázi a mají také vlastní zahradu, takže i z pohledu surovin jsou částečně soběstační.

Výdrž / Spotřebitelé se v poslední době začali bouřit proti rychlému zastarávání zboží a proti skutečnosti, že mezi jeho nákupem a likvidací časti uplyne jen velmi krátký čas. Z výzkumu, který mezinárodní think tank Club of Rome provedl ve Švédsku, například vyplývá, že prodeje výrobku se až zdvojnásobí, když je spotřebitelům prezentován jako dlouhověký. Zdá se tedy, že i iPhone generace začíná myslet dlouhodobě.

Informovanost / Každý výrobek má dnes obal či etiketu, z nichž je možné se o něm mnohé dozvědět, a tak by mělo být pro spotřebitele relativně jednoduché učinit informované rozhodnutí, zda si ho koupit, nebo ne. Onlinová módní značka Reformation’s kupujícím dokonce dává možnost nahlédnout, jakou uhlíkovou stopu za sebou daný výrobek zanechal. Stačí kliknout na ikonu, vše si nastudovat a teprve pak přistoupit k nákupu…

Obnova a ochrana / Krásným příspěvkem k udržitelnému rozvoji jsou aktivity nové značky čínského zeleného čaje Cha Ling. Ze svých výdělků podporuje místní farmy, jejichž prostřednictvím se podílí na zvyšování biodiverzity a také na obnově lesních ploch v ekologicky zdevastované provincii Jün-nan. Na všechny své produkty navíc používá o 40 % méně obalového materiálu, než je standard, a pokud obal přinesete zpět do obchodu, znovu vám ho naplní za zvýhodněnou cenu. Floridský Saltwater Brewery zase vyvinul 100% biologicky odbouratelný a jedlý obal na šest pivních plechovek (tzv. six-pack rings), který mořské živočichy nakrmí, místo aby je zabil. Je totiž doloženo, že kolem 90 % mořských živočichů konzumuje plast.

Omezení volby / Jedním z hnacích motorů současné nadměrné spotřeby je neschopnost si z tak velkého množství možností vybrat jen jednu jedinou. Odpověď nabízí radikální zefektivnění zásob. Tokijský knihkupec Yoshiuka Morioka zašel ještě dál. Ve svém knihkupectví Shoten Morioka každý týden nabízí pouze jediný titul a soustředí se na jeho propagaci prostřednictvím autorských čtení a knižních klubů. Pro mě je to stejné jako mít opravdu chytrého kamaráda, který mi vždy doporučí nějakou skvělou knihu.

Aktivisté / Náctiletí ze současné hyperpřipojené Generace D probírají environmentální a etické problémy on-line a prostřednictvím sociálních sítí, které perfektně ovládají, zviditelňují vybrané kauzy a zpochybňují zavedené obchodní příběhy. Tak třeba Američan Xiuhtezcatl Martinez je ve svých 16 letech ředitelem Earth Guardians a nepřehlédnutelným hiphopovým ekologickým aktivistou. Účastní se debat organizace TED a dvakrát již vystoupil na fórech OSN. Co to znamená pro firmy a korporace? Pokud něco není pravda, tak to o své značce neříkejte a raději něco dělejte.

Lepší já / Spolu s tím, jak se pozornost spotřebitelů přesouvá od vlastnictví věcí k zážitkům, se stále více značek snaží nabízet produkty a služby, které podporují osobnostní růst a rozvoj. Aby se výrobci na trhu udrželi, musejí prokázat, že jsou schopni být v transformační ekonomice skutečnými partnery. V Berlíně bylo nedávno otevřeno Adidas Runbase wellness a tréninkové centrum, které komplexně propojuje sport s výživou, vzděláváním a péčí o psychické zdraví. Místo toho, aby Runbase klientům vnucoval tenisky, pomáhá jim růst a navazuje s nimi kontakt na emocionální úrovni.

Budoucnost nebude plná robotů, bude to mnohem jednoduší – nastal čas chovat se zodpovědně. V nápojovém průmyslu nás čeká velký posun. Firmy pochopí, že nepotřebujeme další nové značky, ale že je třeba řešit skutečné problémy. Vše, co dnes děláme, ovlivňuje to, co nás čeká, a tak je třeba šířit mezi kolegy i hosty ty správné informace, abychom se dočkali příjemné budoucnosti. Bude k tomu potřeba spousta talentu a kreativity i více prostředků než v minulosti. Jen ti nejlepší přežijí a budou prosperovat. Tak pojďme pracovat na tom, abychom se už tento rok posunuli o krok dál.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat