Než stisknete spoušť

06.03.2017Ondra Hnilička

Většina z nás má dnes v kapse smartphone a téměř všichni s ním přinejmenším příležitostně pořizujeme fotografie. Na kvalitě těch, které jsou určené výhradně k soukromým účelům, možná až tolik nesejde. Chceme-li se s nimi ale prezentovat veřejně, třeba na facebookovém profilu baru či na nějaké barmanské soutěži, měli bychom jim věnovat podstatně více pozornosti – od nápadu přes vlastní realizaci až po následnou úpravu pomocí různých aplikací.

Bez hezké fotky se dnes neobejdete při propagaci podniku na webu či sociálních sítích, ale ani na profesionálních barmanských soutěžích. Ba právě naopak. Už podle fotografie lze totiž posoudit, kdo si dal s vymýšlením a prezentací drinku práci a kdo se mu věnoval jen pár minut před vypršením oficiální lhůty pro přihlášení. Navíc pořídit dobrou fotku vlastně není až tak složité a nepotřebujete k tomu ani speciální vybavení – s přehledem si vystačíte se smartphonem. V dnešním digitálním světě máte totiž neuvěřitelné možnosti a nástroje k tomu, abyste dokázali vytvářet profesionálně vyhlížející fotografie, aniž byste tento obor studovali. Dokonce nemusíte být ani moc nadaným fotografem – díky různým aplikacím se dá totiž ledacos dohnat a vylepšit až zpětně. Na samém počátku ale musím být nápad a pak je taky potřeba vynaložit určité úsilí při jeho realizaci. „Většina profesionálních fotografů mi dá nejspíš za pravdu, že u promo fotografie je zapotřebí myslet na ideu a kompozici. Jde o to mít v hlavě srovnané, jak má výsledek vypadat, dřív než zmáčkneš spoušť zrcadlovky nebo pohladíš ikonku na smartphonu,“ říká Jarda Haž, jenž se dlouhá léta pohybuje v multimediálním světě. Zde je tedy pár základních pravidel, jimiž se při pořizování fotografií drinků vyplatí řídit nebo se nad nimi alespoň trochu zamyslet.

Nápad / Za každým drinkem je nějaký příběh a fotografie by ho měla vyprávět nebo alespoň naznačit. Ideální jsou k tomu rekvizity, které se k němu vztahují nebo tvoří součást servisu koktejlu, ingredience, jež jsou obsaženy v jeho receptuře, popřípadě barové pomůcky, které na přípravu drinku používáte. Pozor ale na přeplácanost nebo proporční nevyváženost, tím hlavním by měl vždycky být váš drink. Pomoci může i sama volba prostředí – ne každý koktejl přece musí být nafocen na barovém pultě. Na druhou stranu myslete na to, že byste atmosféru snímku měli být schopni následně replikovat na soutěži před porotou, tak ať nakonec není v reálu z vaší na fotce bombasticky vyhlížející prezentace zklamaná!

Účel / Fotíte-li koktejl pro barmanskou soutěž, je samozřejmě žádoucí, aby fotografie nejen naplňovala zadané téma, ale také aby prezentovala značku, o níž to celé je. Láhví nebo nějakým jiným obrandovaným artefaktem rozhodně nic nezkazíte. Berte také v úvahu že valná většina pořadatelských firem si zakládá na zodpovědném přístupu k podávání a popíjení alkoholu, takže jakékoliv – byť jen naznačené – spojování koktejlu s dětmi či mladistvými, je naprosté tabu. Nevhodná jsou také témata jako drogy a sex a na vratkou půdu se rovněž dostáváte v oblasti politiky, náboženství apod.

Kompozice / Většina amatérských fotografů dělá tu zásadní chybu, že fotografovaný objekt umisťuje doprostřed snímku. Existují samozřejmě záběry, u nichž má středová kompozice své opodstatnění, obecně ale působí staticky, nezajímavě a nudně. Chcete-li se o správné kompozici dozvědět více, nastudujte si pojmy jako zlatý řez či pravidlo třetin. Velmi zjednodušeně jde o to posunout fotografovaný objekt více do strany a zároveň zachovat dostatek místa nad i pod ním. Zkuste se lépe dívat a využít své intuice. Přemýšlejte o tom, co vše chcete do záběru dostat, a jaké jsou vztahy mezi jeho jednotlivými komponenty, a jakmile ucítíte, že jsou ve správném poměru, stiskněte spoušť nebo klikněte. Samostatným tématem jsou fotografie detailů – působí efektně, ale dejte si pozor, aby měly dostatečnou vypovídací hodnotu.

Světlo / Podstatnou podmínkou každého snímku je také správné světlo. Jakmile ho nemáte dostatek, nic nezmůžete ani s pomocí aplikace a přidáním světelnosti. Snímek bude rozmazaný a při bližším ohledání zjistíte, že se vám rozpadá na malinké kostičky. „Ve Photoshopu můžeš čarovat jak chceš, ale špatně nasvícenou scénu budeš následně těžko zachraňovat,“ potvrzuje Jarda Haž. Potíž samozřejmě je, že v málokterém baru jsou pro focení optimální světelné podmínky. Nefotíte-li tedy někde v exteriéru nebo v ateliéru, rozsviťte vše, co máte k dispozici a co vám pak na snímku nebude házet nadbytečné stíny. Přisvítit svým telefonem vám ostatně může i některý z kolegů. A blesk? Na ten rovnou zapomeňte! Odražené světlo by vám na snímku vytvořilo jedno velké bílé a pro výsledný efekt naprosto nežádoucí místo.

Pevná ruka / Důvodem rozostřené fotky nemusí být vždy jen nedostatek světla, ale také nedostatečně pevná ruka. Fotoaparát nebo telefon si samozřejmě můžete o něco zapřít, třeba o stoličku nebo barovou desku, optimální řešení ale nabízí stativ. Za pár stovek jsou dnes k dostání i ty určené pro mobilní telefony. Vhod vám přijdou také při natáčení videí nebo ve chvíli, kdy pořizujete sérii fotografií. U snímků, které budete prezentovat společně, je někdy lepší, když jsou drinky focené ze stejné vzdálenosti a pod stejným úhlem.

Úprava / Digitální fotografie má tu nespornou výhodu, že s ní můžete vzápětí po pořízení pracovat – třeba jen oříznutím poupravit kompozici nebo filtrem či tónováním vyladit atmosféru. Skvělým pomocníkem jsou v tomto ohledu různé aplikace. „Není od věci aspoň jednou za měsíc projít App Store nebo na Google Play a zjistit, co se nabízí nového. Vývoj jde mílovými kroky vpřed a k dispozici jsou neustále nějaké novinky nebo updaty stálic pro úpravu fotek. Každému navíc může vyhovovat něco jiného, ať už kvůli uživatelskému prostředí daných aplikací, nebo kvůli tomu, co chce s fotografiemi dělat. Já nezřídka používám na jednu fotografii klidně i tři až čtyři aplikace po sobě. Dlouhodobě mám v mobilu Snapseed, Enlight, LightX, PhotoGrid, Pixlr, Over, Lightroom, Procam, LensFlare, Mextures a pravidelně testuju novinky, které se objeví,“ říká Jarda Haž. Každý barman má svůj vlastní styl míchání drinků, tak proč si ho nevytvořit i pro pořizování či úpravu fotografií? Až tak těžké to opravdu není.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat