S Elit už podruhé na Ibizu

15.03.2017AtBars

Osobitý twist na Martini na bázi vodky Elit je tím, co může dva české nebo slovenské barmany dostat v létě na party v legendárním resortu Ushuaia Ibiza Beach. Oproti loňsku se bude ale na španělském ostrově ve Středozemním moři také soutěžit.

Soutěž Elit Art of Martini se v České republice koná už podruhé a otevřena je i slovenským barmanům. „Vodka Martini patří dlouhodobě k nejpopulárnějším drinkům na světě. Naše soutěž si klade za cíl tento fakt připomenout a objevit talentované barmany, kteří dokážou namíchat nejoriginálnější variaci Vodka Martini za použití ultraprémiové vodky Elit z produkce značky Stolichnaya,“ vysvětluje Petr Vopálenský ze společnosti Premier Wines & Spirits, která u nás soutěž organizuje. Vítězem prvního ročníku Elit Art of Martini v České republice se stal Michal Ďuriník z pražského baru Black Angel’s, a tak byl nový ročník soutěže v pondělí 13. března vyhlášen právě zde a o den později ještě v brněnském Baru, který neexistuje. Pravidla přítomným barmanům představil Petr Vopálenský a Michal Ďuriník, jenž byl pro letošní rok jmenován ambasadorem soutěže, jim pro inspiraci namíchal dva drinky – samozřejmě včetně Cosmic Martini, jež mu vloni vyneslo vítězství a cestu na Ibizu.

Barmani, kteří se chtějí na španělský ostrov podívat letos, musejí stejně jako on před rokem vymyslet neotřelou variaci na Vodka Martini. Kromě báze, jíž je vodka Elit, jim nejsou kladena žádná omezení. Tedy vyjma toho, že objem drinku nesmí přesáhnout 1,4 dl, zapovězeny jsou tedy například punche, které se v prvním ročníku soutěže objevily. „Představivosti se meze nekladou, kromě chuti a provedení budeme hodnotit také kreativitu při propagaci koktejlu nebo aktivitu na sociálních sítích,“ upřesňuje Petr Vopálenský. Soutěžící se nejprve musejí stát členy uzavřené facebookové skupiny a drink spolu s recepturou a příslušnými hashtagy v rámci ní prezentovat. V průběhu prvního kola soutěže, které potrvá od 1. dubna do 31. května, bude porota sledovat úspěšnost prodeje a kreativitu při propagaci soutěžních koktejlů a přímo v barech je i ochutná. Osm barmanů, kteří získají nejvyšší počet bodů, postoupí do červnového finále. Porotě, v níž kromě Michala Ďuriníka a Petra Vopálenského zasedne ještě generální ředitel Premier Wines & Spirits Samer Selbak a zástupce odborných médií, namíchají jednak svou variaci na Vodka Martini, jednak mystery drink, jehož povinné složení se dozvědí až přímo na místě. Na dva nejlepší čeká výlet na Ibizu a účast na party ve vyhlášeném resortu Ushuaia Ibiza Beach. Oproti loňsku se tu bude ale i soutěžit – v plánu je totiž globální finále Elit Art of Martini, v němž změří své síly barmani z různých zemí světa.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat