Aby každý dostal, co mu náleží

17.03.2017Bára Urbanová

V září 2014 se do Tullamoru, malého irského města situovaného zhruba sto kilometrů západně od Dublinu, po šedesáti letech vrátila výroba whiskey. V areálu nové moderní palírny se navíc pořád staví. Ještě letos by se sem měla přesunout kompletní produkce whiskey, jež kdysi proslula hravým sloganem Give every man his Dew. Výraz dew lze totiž vykládat dvěma způsoby – nejen jako rosa, ale dle výslovnosti také jako „due“, tedy dejte každému, co mu náleží.

Příběh whiskey se v městečku ve středoirském hrabství Offlay začal oficiálně psát na konci 20. let 19. století. Od roku 1829 totiž v Tullamoru svou palírnu poměrně úspěšně provozoval Michael Molloy, po kterém tekutý byznys převzal jeho synovec Bernard Daly a po něm jeho syn. Kapitán Daly byl však spíše než byznysmen sportovec, a tak hledal někoho, komu by mohl vedení podniku svěřit. Jeho volba padla na Daniela E. Williamse, jenž v tullamorské palírně pracoval už od roku 1862, tedy od svých čtrnácti let. V roce 1873 se stal ředitelem a o 17 let později spolumajitelem. Původně pomocnou sílu tak potkala poměrně nečekaná kariéra. S Williamsem v čele začala nová éra zdejší whiskey a vlastně i Tullamoru samotného, protože ve městě zavedl řadu vymožeností – včetně elektřiny a automobilů. Muž, po němž má dnes Tullamore whiskey v názvu písmena D.E.W., palírnu značně zmodernizoval a také podstatně rozšířil. Podařilo se mu rovněž navýšit prodeje destilátu a prosadit se s ním na zahraničích trzích. Celkem byl Daniel E. Williams s tullamorskou palírnou pracovně spjat bezmála šest desítek let. Když v roce 1921 zemřel, ujal se vedení podniku jeho syn John. O deset let později se po rezignaci Bernarda Dalyho stala rodina Williamsových jediným vlastníkem společnosti. Výraznou osobností v její historii byl i vnuk D. E. Williamse Desmond, jenž v roce 1947 světu představil první irskou blended whiskey – Tullamore D.E.W. Original. Na sklonku jeho éry ale zároveň došlo k uzavření palírny. Poslední whiskey byla v Tullamoru destilována v roce 1954. Novým majitelem značky se stala společnost John Power & Son. Výroba byla nejprve na několik let přesunuta do Dublinu a poté do Midletonu, kde se v následujících desetiletích pálilo hned několik irských whiskey. Nedaleko Corku se z Tullamore stala prakticky výhradně exportní značka – dodnes jí na irském trhu, pro nějž firma dlouhá léta produkovala zejména whiskey Powers, patří pouze 2% podíl.

Po stopách původní palírny

Pozůstatky někdejší výroby whiskey lze dnes v Tullamoru nalézt hned na několika místech. Na Patrick Street v centru města například zůstala zachována kovaná brána s nápisem Tullamore Distillery – B. Daly & Company Ltd – licensed distillers a naproti přes ulici dům, v němž Williamsovi úřadovali. Nejblíže původnímu účelu má warehouse situovaný na břehu říčky Tullamore, po níž se kdysi whiskey tři a půl dne dopravovala až do Dublinu. Když v červenci 2010 Tullamore D.E.W. koupila společnost William Grant & Sons, rozhodla se starý warehouse přebudovat na moderní návštěvnické centrum. Otevřeno bylo o dva roky později – v září 2012. Kromě stylové restaurace The Bond, v níž shodou okolností vaří český šéfkuchař, je zde samozřejmě i obchod zásobený veškerou whiskey z portfolia Tullamore D.E.W. a také jednou, kterou nikde jinde nekoupíte. Tullamore D.E.W. Old Bonded Warehouse Release je v omezeném množství vyráběný blend pot still, malt a grain whiskey stařený v sudech po oloroso sherry. Oproti Tullamore D.E.W. Original zraje o něco déle a má také vyšší obsah alkoholu – 46 %.

Obchod je zároveň vstupní branou do expozice visitors centra. Ve třech patrech návštěvníky seznamuje s historií a výrobou whiskey a skýtá jim pochopitelně i možnost ji ochutnat nebo dokonce namíchat. Záleží na tom, jakou z tour si kdo zvolí. Padesátiminutová Curious Taster’s Journey za 12 eur nabízí základní prohlídku a ochutnávku tří vzorků whiskey. Na devadesátiminutový Whiskey Wise Masterclass, jenž stojí 25 eur, kromě prohlídky zahrnuje degustaci šesti vzorků a nabízí o něco detailnější vhled do tématu irské whiskey, je lépe se předem objednat – počet účastníků každé tour je totiž limitován. Zážitkem určeným především znalcům whisky nebo třeba těm, kdo s ní pracují v barech či restauracích, je pětihodinové Ultimate Distillery Experience. Stojí sice 150 eur, v ceně je však kromě prohlídky návštěvnického centra, výkladu v podání distillery ambassadora Kevina Pigotta, ochutnávky vybraných vzorků whisky, oběda a možnosti namíchat si vlastní whisky také cesta do nové palírny, která v Tullamoru vyrostla teprve před dvěma a půl lety.

Návrat po šedesáti letech

Společnost William Grant & Sons se po získání značky Tullamore D.E.W. do svého portfolia rozhodla nejen oživit místa spjatá s původní palírnou, ale také vrátit do města výrobu whiskey. Pozemky o celkové rozloze 58 akrů, které pro novou palírnu zakoupila, se nacházejí na okraji Tullamoru v části zvané Clonmich. Terén zde byl původně bažinatý, a pro výstavbu tudíž ne zrovna ideální, komplikací byla i vzdálenost od zdroje vody (přivádí se ze 14 km vzdáleného pohoří Slieve Bloom), prioritou však byla především „adresa“ – nikde jinde ve městě zkrátka stavět nebylo možné. Takzvaně na zelené louce během několika let díky investici kolem 35 milionů eur vyrostla moderní palírna v tradičním stylu. Už z dálky poutá pozornost použitými materiály, a to jak pískovcovým zdivem, tak měděnými stříškami, jež obdobně jako nápis Tullamore Distillery v běhu let zezelenají. Palírna byla slavnostně otevřena v září 2014, tedy přesně 60 let po uzavření té původní. Staví se tu ale i teď. „Naším cílem je ještě letos dostat na jedno místo veškerou výrobu Tullamore D.E.W. V průběhu roku by měla být dokončena palírna grain whiskey, jež se pro naše potřeby zatím stále dováží z Midletonu, ale také lahvovnu,“ prozrazuje distillery ambassador Kevin Pigott. Ve výstavbě je rovněž třetí warehouse, v budoucnu se počítá s tím, že jich zde bude třináct.

Přímo v místě vzniku

Palírna je přístupná pouze v rámci Ultimate Distillery Experience, Kevin zde ale také příležitostně provádí skupinky z řad barmanů a jiné odborné veřejnosti. První zastávka je fotografická – oblečeni do dobových kostýmů se návštěvníci mohou vyfotit jakožto zaměstnanci původní palírny. „Většinou tu děláme dvě fotky – na první jsou stejně jako na historickém snímku samé vážné tváře, na té druhé se už všichni usmívají,“ říká Kevin. O patro výš se degustuje, a to přímo ze sudu. U příležitosti slavnostního otevření palírny byla představena whiskey Tullamore D.E.W. Phoenix Celebratory Single Batch. Nalahvováno bylo pouze 2014 láhví, jeden sud ale zůstal – a právě z něj je zde možné alespoň symbolicky ochutnat. Nejen o whiskey lze rozjímat ve stylově zařízené místnosti, jíž Kevin označuje jako lounge či secret room. Její atmosféra se kompletně promění ve chvíli, kdy odhrne dřevěnou zástěnu, a odkryje tak pohled přímo do výroby – mimo jiné na dvanáct fermentačních tanků a dvě trojice destilačních kotlů. „Trojka je pro nás klíčové číslo. Tullamore D.E.W. je třikrát destilovaná, jde o blend tří stylů whiskey a většina naší produkce zraje ve třech typech sudů,“ říká. Porovnat různé vzorky lze v degustačních prostorách palírny. Začít je ale třeba servírovacím rituálem kombinujícím whiskey s různými druhy piva. Koncept D.E.W. & a brew, na němž Tullamore nyní staví, má své kořeny v minulosti, kdy se whiskey tradičně pila v kombinaci s pivem. Potenciál získat si i české konzumenty mu určitě nechybí.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat