Praha má svůj hororový bar

07.04.2017Bára Urbanová

V centru Prahy, jen minutu chůze od Václavského náměstí, našly dvě milovnice hororů to pravé místo pro Prague Fear House. Ve sklepeních domu s číslem popisným 32 ve Vodičkově ulici vybudovaly bar s hororovým prostředím, k němuž záhy přibude strašidelná expozice o ploše přesahující 800 m2. Zatím se hosté mohou bát nad sklenkou destilátu nebo třeba některého se signature koktejlů.

Lenka Součková a Leona Nejedlá jsou kamarádky, které spojuje mimo jiné i láska k hororům. Jejich společný zájem vyústil v otevření Prague Fear House. Od 24. března je v provozu bar, v průběhu dubna by měla přibýt ještě strašidelná expozice. Prostory pro podnik s mrazivou atmosférou plnou hrůzy a strachu hledaly poměrně dlouho. Základním požadavkem byla lokace v centru Prahy a dostatečně rozlehlé sklepní prostory. Ideální místo se nakonec našlo ve Vodičkově ulici. V prostorách na úrovni ulice byla svého času pizzerie Coloseum a pak KFC, sklepení bylo ale dvě desítky let nevyužité. Nový život mu vdechl až Fear House. I když život… Bar i expozice jsou vzhledem ke svému zaměření samozřejmě spíš o tom, co přijde po něm – tak třeba místo barových stoliček tu mají židle v designu náhrobních kamenů a větší společnost může spočinout v RIP salonku. Zvolené prostory se pro záměr obou majitelek ukázaly být jako ideální. Žádné dispoziční úpravy nebyly třeba, musela se však udělat nová elektroinstalace a vzduchotechnika. Pak už „jen“ zbývalo sklepení vyzdobit příslušnými artefakty – od rakve zavěšené u stropu přes věnce a masivní kované svícny až po větvemi prorostlé stěny.

Strachem proti stereotypům

Do Prague Fear House se vstupuje jednou z pasáží, jimiž je blok domů kolem Lucerny doslova protknutý. Zatím poměrně nenápadný vstup brzy doplní výrazné plakáty a LCD obrazovky, už teď si ale nelze nevšimnout postavy ve strašidelném kostýmu, která hosty do baru nasměruje. Ti odvážnější mohou po tmavém schodišti sestoupit sami, lze to ale i s doprovodem. Uvaděč hosty usadí na vybrané místo a personál jim vzápětí naservíruje popcorn a welcome drink. Ten je červený a podává se stříkačkou rovnou do úst. Stylově oblečeni jsou i barmani – střídají hned několik kostýmů (zakrvácená zástěra je minimum) a tváře jim zkrášluje strašidelné líčení. Bar poskytuje celkem 60 míst sezení. Na hlavní místnost s barovým pultem táhnoucím se podél celé jedné stěny kromě RIP salonku, kde se počítá hlavně s uzavřenými většími společnostmi a bottle servisem, navazuje ještě jedna místnost ukrytá za kovovými vraty, jež nabízí dalších 20 míst k sezení a sloužit může třeba k pořádání různých akcí. S těmi se ostatně v Prague Fear House od samého počátku počítá. „Chtěly bychom tu pořádat různé večírky a firemní akce spojené s prohlídkou naší strašidelné expozice,“ prozrazuje Lenka Součková. Inspiraci pro svůj „dům hrůzy“ obě dámy hledaly v zahraničí, navštívily například známé newyorské haunted podniky Jekyll & Hyde Club nebo Beetle House. Ten pražský ale chtěly pojmout po svém. „Naším primárním posláním je nabídka kvalitního barového servisu a vytržení našich hostů ze stereotypního a tradičního barového prostředí, na jaké byli doposud zvyklí. Jedinečný a vkusný interiér nám navrhl známý designér Oto Bláha, který je podepsán například pod interiéry Château Mcely. Na vybrané prvky našeho baru jsme obzvlášť pyšné. Patří k nim například velká ozdoba našeho baru v podobě ‚živého obrazu‘, jehož rám s lebkami jsme nechaly zhotovit na zakázku,“ říká Leona Nejedlá. Živý obraz není jediným interaktivním vizuálním prvkem v interiéru podniku. S videomappingem se hosté setkají už na vstupním schodišti a také přímo na barovém pultě.

Odkaz rodiny Hermanových

Prague Fear House má otevřeno od šesti do půlnoci a hosté se zde mohou i najíst. Jelikož jeho inspiračním zdrojem byly americké podniky, je v tomto duchu laděna také zdejší nabídka, jež zahrnuje burgery, kuřecí křídla a menší saláty. Každý z pokrmů si vysloužil svůj hororový název. V nápojovém lístku hosté najdou širokou nabídku tichých vín a champagne. Z destilátů lehce převažují whisk(e)y, základ ovšem tvoří produkce palírny v Blatné, tedy Baron Hildprandt, Altfernet a Wilder. Koktejlovou nabídku sestavil šéfbarman Pavel Hartman alias Barbie, k jehož předchozím působištím patří pražské podniky James Dean a Harley’s. Kromě koktejlové klasiky do ní zařadil také čtyři signature drinky: Helga Herman, Sadistic Doctor Karl Herman, Devonted Servant Hans a Bloody Judith Herman. Jméno mají po fiktivní rodině Hermanových, která měla dle jednoho z příběhů Fear Housu dům kdysi obývat. Její život zde mají dokládat i ve zlatých rámech osazené artefakty, které měly být ve sklepení nalezeny a nyní přispívají k mrazivě strašidelné atmosféře. Tu jednou za čas podpoří i zvuková kulisa a oživlý obraz. Kdo se chce ale opravdu hodně bát, musí opustit bezpečí baru a vydat se na prohlídku strašidelné expozice, jež bude otevřena do konce dubna. „Na ploše více než 800 m2 se návštěvníci podívají opravdovému strachu do očí a poznají na vlastní kůži příběh sadistické rodiny, která toto sklepení obývala. Vstup do domu hrůzy bude od 15 let, mladší osoby mohou na prohlídku pouze v doprovodu zletilého,“ říká Leona Nejedlá. K dispozici bude osm typů patnáctiminutové prohlídky. Návštěvníci budou do expozice vpouštěni pouze ve skupinkách po čtyřech a na cestu dostanou jednu jedinou svítící tyčinku. „Jeden tak uvidí na cestu špatně a ostatní skoro vůbec. Tu a tam bude poblikávat nějaká ta žárovka a co chceme, aby bylo vidět, to vidět je,“ usmívá se Lenka Součková. „Návštěvníci si na začátku prostřednictvím tabletu vyberou dvě věci, kterých se bojí nejvíc, a vstoupí do první místnosti. Pak za nimi zapadnou dveře a ozve se zlověstný smích. V tento moment to ještě mohou vzdát, zabušit na dveře a vrátit se do baru. Pak už ale není cesty zpět, prohlídku musejí absolvovat až do konce,“ dodává. Východ z expozice vede opět do baru, kde je pak možné se strachu postavit se sklenkou v ruce.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat