Ve čtvrtek se zazelenají půllitry

09.04.2017AtBars

Na Zelený čtvrtek, který letos připadá na 13. dubna, se do hospod opět vrátí Zelené pivo ze Starobrna. Brněnský pivovar ho u příležitosti Velikonoc uvařil už podvanácté. Tentokrát je ho pro celou Českou republiku k dispozici 4350 hektolitrů a dalších 350 putuje na Slovensko.

Třináctka Zelené pivo se vaří podle receptury, která se za uplynulých dvanáct let ani jednou nezměnila. Kromě kvalitní vody a žateckého chmele v ní klíčovou roli hraje světlý ječný slad, který speciálně pro Zelené pivo připravují ve sladovně v Hodonicích. Vaří se tradičním způsobem na dva rmuty. Spolu s chmelem se do mladinového kotle přidává bylinný výluh. Jeho přesné složení zná jen několik lidí, ví se však, že k použitým bylinám patří kopřiva dvoudomá. Svou sílu speciální pivo získává spodním kvašením po dobu osmi dnů. Poté při teplotě okolo 1 ºC dlouho dozrává, čímž se chuťově zakulacuje a získává buket a říz. Posledním krokem ve výrobě je přidání likéru. Zelené zbarvení piva je tedy kombinací použité technologie, surovin, bylinného výluhu a likéru.

Velikonoční tradici pití Zeleného piva na Zelený čtvrtek v Brně každoročně podporuje doprovodný program v Pivovarské restauraci, Pivnici a na přilehlé terase na Mendlově náměstí v bezprostřední blízkosti pivovaru. „Vloni jsme všechny překvapili zeleně nasvícenými památkami a sochami. Letos ke hradu Špilberku, jezdecké soše Jošta a orloji na náměstí Svobody přibude i zelené průčelí Mahenova divadla. Poprvé na tento den chystáme i speciální termíny exkurzí v pivovaru, které budou zdarma. Provádět budou naši nejlepší pivovarníci, včetně sládka pivovaru,“ říká manažerka značky Starobrno Zdeňka Mindlová. Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole se také budou moci svézt Šalina pubem, tedy speciální tramvají, na jejíž palubě se čepuje pivo.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat