Olomoucká kávová duše

10.04.2017Blanche

Kristýna Smudová je velkou milovnicí kávy, ale také sociálního podnikání a spoustu času věnuje podpoře druhých. Během studií přišla na chuť dobré kávě a uvědomila si, že je to pro ni téma, které ji bude doprovázet po celý život. Proto když přišla příležitost otevřít si pražírnu, neváhala ani minutu. Dnes je uznávanou baristkou a spolu s Jakubem Fejfarem vlastní úspěšnou olomouckou pražírnu Kikafe.

Před čtyřmi lety Kristýna v Olomouci spoluzakládala sociální podnik Naše Café. Do hanácké metropole přinesla třetí vlnu kávové kultury a neustále toto téma rozvíjí. Pořádá vzdělávací kurzy pro baristy i pro širokou veřejnost. V loňském roce se stala organizátorkou prvního ročníku Olomouckého dne kávy a letos byla nominována na Ženu regionu. Kávou žije a přes množství práce, které jako baristka, pražička, školitelka a pořadatelka má, si dokázala najít čas a vydat se do Kostariky na kávové plantáže.

Jaké byly vaše kávové začátky v Olomouci?

Byl to boj. Naši první pražírnou jsme měli u kamaráda ve skladu jeho restaurace. Káva na sebe ale váže všechny pachy, takže to nebylo moc dobré místo. Přemýšleli jsme proto o nových prostorech, Kuba už byl v úvahách dál a chtěl rovnou otevřít obchod s kávou. Šťastnou náhodou jsme dostali tip na prostory na Sokolské ulici. Kuba udělal ze dřeva police a bar, koupili jsme starý kávovar a 11. listopadu 2014 otevřeli Kikafe. Dnes máme nejmodernější techniku na pražení kávy, espresso bar a místo s unikátní atmosférou.

Proč myslíš, že se Kikafe daří?

Asi proto, že nám nikdy nešlo ani tak o peníze jako spíš o to upražit a připravit ten nejlepší šálek kávy. Stále se vzděláváme, snažíme se jít s dobou, nebojíme se experimentovat, přitom nám nechybí pokora ke starším a zkušenějším. I když máme s Kubou často rozdílný názor, tak se respektujeme. Myslím, že si vážíme schopností a dovedností toho druhého a snad se máme i trochu rádi. Především si umíme rozdělit práci. Já vybírám kávu, pražím, školím, pořádám ochutnávky a akce. Kuba komunikuje s odběrateli, vybírá stroje, dělá servis, hlídá papíry a účty atd. V podstatě ale o všem důležitém diskutujeme a rozhodujeme společně.

Jakou máte vizi do budoucna?

Mít podnik, ve kterém bude dobře nám, našim zaměstnancům a samozřejmě hlavně našim zákazníkům. Vzdělávat veřejnost v oblasti výběrové kávy. Nabízet lidem školení, stroje a celkové poradenství. Také co nejvíc šetřit přírodu, připlatit si za filtry apod. Pokud to finance dovolí, tak podpořit nějakou dobrou věc a pomáhat. Kromě toho pražit tu nejlepší kávu a připravovat z ní ten nejlepší šálek. Pořádat Olomoucký den kávy… Zároveň se z toho všeho nezbláznit a mít někdy čas i na sebe.

Jaká byla tvoje výprava do Kostariky?

Super. Cesta byla sice náročná, hlavně ten přestup ve Spojených státech, Kostarika je ale úžasná. Každý se tam usmívá a všichni vám rádi s čímkoliv pomohou. Zapomeňte na turistické průvodce, ty jsou nalajnované pro zámožné Američany. Za dva týdny jsem toho stihla spoustu i místními autobusy.

Co tě tam v souvislosti s kávou překvapilo a co nového ses dozvěděla?

V Kostarice se zpracovává 90 % komoditní kávy kvůli penězům, které dostane farmář přímo na ruku, a pouze 10 % kávy výběrové. Na tu mají velice moderní skleníky na sušení, kam jim jde přívod vzduchu, který kávové třešně provětrává. Farmy jsou krásně čisté a udržované. Káva je tam na šestém místě v rámci prodávaných surovin. V celé zemi si ale nedáš dobrou kávu, vše jde na vývoz. Sběrači na plantážích pocházejí většinou z Panamy nebo Nikaraguy, na Kostarice si mají možnost vydělat víc peněz. Sběrač sesbírá průměrně dva velké koše zralých kávových třešní, já jsem zkusila sbírat asi hodinu a půl. Byla jsem vyřízená a v koši sotva na tři hrsti. Dalo mi to ještě více lásky a respektu ke kávě samotné.

Které kávové oblasti jsi na své cestě navštívila?

Procestovala jsem největší kávovou oblast Tarrazú, která se nachází v severní části provincie San José. Na začátku jsem pobývala u velice příjemného farmáře Carlose Montera. Na jeho nádherné farmě Finca Tematica situované ve výšce 2000 m n. m. jsem strávila čtyři dny. Poté jsem se vydala na farmu Finca Santa Teresa, která se nachází ve výšce 1980 m n. m. a vlastní ji farmář Roger Ureña. Jejich drobné microbeneficias mě nadchly, protože se soustředí převážně na výběrové kávy. Poté jsem se dostala do obrovské Beneficio Montañas del Diamante S.A. (1500 m n. m.), která je největším podnikem na zpracování kávy v této oblasti. Farmáři z okolí sem dovážejí svou sklizeň, kterou buď rovnou prodají, nebo si ji zde nechají jen zpracovat, pokud nemají své stroje. Díky pražírně Doubleshot jsem měla také možnost zúčastnit se řízené degustace kávy na krásné a moderní farmě Finca Sumava de Lourdes. Jejich káva už po třech letech získala ocenění Cup of Excelence. Poprvé jsem měla možnost porovnat 24 vzorků kávy ze stejné oblasti. Poslední dny jsem strávila na pláži v jižní Samara Beach a hurá do Liberie na letiště.

V loňském roce jsi uspořádala první ročník Olomouckého dne kávy. Čím tě překvapil a co sis z něj vzala pro ten další, který se uskuteční 27. května?

Překvapil mě super atmosférou, náladou a nadšením lidí pro workshopy a přednášky. Sešlo se na něm kolem čtyř stovek lidí. Moc mi pomohla olomoucká kávová komunita. Letošní ročník se musím bohužel více soustředit na technické věci.

Co vše nás na letošním Olomouckém dni kávy čeká?

Festival dělám hlavně pro lidi a proto chci, aby si to užili. Letos sice nebudeme v kině Metropol promítat film, o to více ale bude přednášek a workshopů. Z Kostariky možná přijede i samotný Carlos Montero! O jídlo se budou opět starat mexičtí La Boca Grande, Živá zahrada anebo místní Fishi Sushi s Coffee Library. Naproti v Jazz Tibet Clubu bude probíhat národní kolo soutěže World Cuptasters Championship, jejíž světové finále se letos koná v Budapešti. Na čepu bude pivo z Dolních Bojanovic, kde na jeden ze svých speciálů používají kávu z naší pražírny. Připravena je i zábava pro děti, pouliční divadlo a živá hudba. Celou akci bude komentovat bývalý SCAE koordinátor Jirka Richter, takže to bude super! Detaily budeme průběžně zveřejňovat na facebookovém profilu Olomouckého dne kávy.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat