Punčochář vaří hostům na míru

16.04.2017AtBars

Pražská restaurace Grand Cru má nové menu à la carte sestavené s důrazem na jarní suroviny. Kromě něj si hosté ale mohou objednat také Chef’s choice menu, které pro ně na míru vymyslí šéfkuchař Jan Punčochář.

Nový koncept Chef’s choice menu je postaven na sezonnosti, čerstvosti, originalitě a improvizaci. „Před večeří se hostů pochopitelně zeptám na případné alergie či jídla, která nechtějí jíst. Sestavení menu je pak čistě na mně a mém kuchařském týmu,“ prozrazuje šéfkuchař Grand Cru Jan Punčochář. Hosté se tak plně odevzdávají do jeho rukou a výsledný pokrm na talíři je pro ně vždy překvapením a někdy možná i trochu výzvou. „U Chef’s choice menu často improvizuji a používám nejčerstvější ingredience, občas ale i suroviny, které konkrétní hosté nikdy nejedli nebo k nim nemají kladný vztah ještě třeba ze školních let. Baví mě ukazovat, že i to, co nepatří mezi oblíbené potraviny, může chutnat skvěle,“ říká Jan Punčochář. Chef’s choice menu si lze objednat pouze pro celý stůl. Jeho cena činí 2240 Kč, respektive 3740 Kč při párování s vínem, které vybírá tým sommelierů v čele s Jakubem Čebišem. „V rámci Chef’s choice menu připravujeme recepty v netradičním provedení se smyslem pro detail a sezonnost, člověk si pak s hostem může krásně hrát jak v jídle, tak i v párování s víny,“ říká šéfkuchař.

S příchodem jara se v Grand Cru obměnila také nabídka à la carte. K novinkám mezi hlavními chody patří zlatý pstruh s omáčkou ze šťávy z kysaného zelí a stročkem, kačer s pečeným celerem, červenou čekankou a omáčkou s pálenkou z černého rybízu nebo třeba daněk s pečenými jablky na dřevěném uhlí a omáčkou z vlašských ořechů. „Chci, aby současná stálá nabídka reflektovala jarní období. Proto momentálně připravujeme předkrmy jako sardinky nakládané v rebarborové šťávě s fenyklem a chilli nebo taštičky plněné olivovým olejem s hráškem a jeruzalemským artyčokem,“ doplňuje Jan Punčochář.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat