Flavour•Point vaří s vášní

13.05.2017AtBars

O prvním květnovém víkendu měla svou premiéru Art and food ZOOna v pražské Troji, jejíž součástí je i nový jídelní koncept Flavour·Point. Vychází z přesvědčení, že i venku bychom měli mít možnost se dobře najíst – prostě najít si svůj chuťový bod.

Art and food ZOOna se nachází ve dvoře bývalého Trojského pivovaru v sousedství Trojského zámku a zoologické zahrady. Na 2500 m2, z nichž polovina je zastřešená, nabízí soubor výstavních a prodejních ploch, ale také příjemné místo k odpočinku, jež spojuje kulturu, zábavu a umění s kvalitní gastronomií. „Nápad vytvořit nový prostor pro dobré jídlo a umění se zrodil v hlavě majitelů zdejšího léta zavřeného pivovaru. Ten se nachází hned pod zoologickou zahradou a kromě malebné atmosféry má i krásný a prostorný dvůr, který se každý víkend vždy od desáté dopolední do osmé večerní proměňuje v místo pro relax a hlavně dobré jídlo,“ říká Eduard Ondráček. Premiéru měla Art and food ZOOna o prvním květnovém víkendu a spolu s ní i nový jídelní koncept Bonvivant’s CTC – Flavour·Point.

Tým Bonvivant’s provozovatelé trojského projektu oslovili už koncem minulého roku. Spolupodílel se tehdy na jídelním programu během pilotního provozu Art and food ZOOny o adventních sobotách. Po zimním zkušebním období a na základě zkušeností s cateringovými aktivitami z předchozích sezon se Eduard a jeho tým rozhodli, že pro tento typ služeb a aktivit potřebují novou značku. Vhodný název hledali bezmála půl roku. Flavour·Point je výsledkem četných rešerší a snahy vymyslet jméno, které by souviselo s pohostinstvím a zároveň postihovalo šíři jejich nabídky. Realizace loga se chopilo grafické studio Gregar & Sons. Na sociálních sítích se značka bude prezentovat i s českými hashtagy #vaschutovybod a #jidlosvasni.

„Hlavní náplní Flavour·Point bude příprava a hlavně výdej našich klasických pokrmů, a to nejen v kvalitě, na jakou jsou od nás zákazníci zvyklí, ale hlavně rychle. Převážná většina street food stánků totiž bývá zatížena dlouhými frontami, čehož my bychom se chtěli vyvarovat,“ vysvětluje Eduard Ondráček. Menu se bude zaměřovat hlavně na evropskou a asijskou kuchyni, chybět v něm nebudou stálice z nabídky CTC jako polpette al sugo, indické a thajské curry, shepherd’s pie nebo pomalu pečená masa, vždy doplněná o polévku dne a obložený chléb či salát. V budoucnu možná dojde i na dezerty. „Pokrmy by neměly podléhat hysterii jídelních hendikepů poslední doby, ale spíše se soustředit na chuť a přirozenost vaření, stejně jako na počasí a sezonu,“ říká Eduard Ondráček a dodává: „Je to o chuti a o jídle s vášní. I v terénu bychom měli mít možnost se dobře najíst – prostě najít si svůj chuťový bod.“

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat