Chcete být ambasadorem Angostury?

15.05.2017PR

The House of Angostura vyhlašuje 9. ročník Angostura Global Cocktail Challenge, do nějž se poprvé v historii soutěže mohou přihlásit i barmani z České republiky. Ve hře je 10 000 USD a dvouletá smlouva na pozici globálního ambasadora značky Angostura.

Poprvé se Angostura Global Cocktail Challenge uskutečnila v roce 2001 v Robinson Crusoe Pub v Tobagu. O deset let později se přesunula na Trinidad, kde se nyní koná v rámci únorového karnevalu, jenž patří k nejhezčím na světě. V roce 2016 se do soutěže zapojilo 287 barmanů, kteří byli vybráni z více než devíti stovek zaregistrovaných soutěžících reprezentujících šestatřicet zemí. Do 9. ročníku soutěže se poprvé mohou zapojit také barmani z České republiky. Na registraci, jež probíhá on-line na webu Angostura Global Cocktail Challenge, mají čas do 12. června.

Úkolem soutěžících je vymyslet dva drinky, jeden na bázi některého z rumů z portfolia The House of Angostura, druhý s využitím Amaro di Angostura. Oba musejí obsahovat Angostura bitters, ať už aromatic či orange. Receptury samozřejmě musejí být původní a inovativním způsobem pracovat s portfoliem značky Angostura, zároveň by ale mělo jít o drinky poměrně jednoduché a z dostupných ingrediencí, aby je bylo možné namíchat v každém dobrém koktejlovém baru na světě. Organizátoři je definují jako moderní klasiku a vyzývají barmany, aby se postarali o propagaci svých koktejlů prostřednictvím digitálních médií. Určité prezentační schopnosti ostatně budou muset projevit už v rámci registrace do soutěže – rumový koktejl je totiž potřeba přihlásit formou tříminutového videa. Na něm soutěžící musejí drink namíchat a prezentovat, ale také vysvětlit, proč by lidé měli používat produkty značky Angostura a který ze světových barů podle nich míchá ty nejnápaditější koktejly. Během přihlašování je také třeba si projít edukační modul The Art of Mixing a napsat úvahu v rozsahu do 200 slov na téma Budoucnost rumových koktejlů v tiki barech, koktejlových barech či barech obecně. Komunikačním jazykem soutěže je angličtina. Předpokládá se, že barman anglicky velmi dobře hovoří, jeho písemný projev nemusí být až tak perfektní, zato však jasný a srozumitelný.

Garantem soutěže pro Českou republiku je společnost Ultra Premium Brands, která pro ni zřídila samostatný facebookový profil. Ze všech přihlášených barmanů z České republiky vybere porota složená z mezinárodních odborníků jednoho, který postoupí do regionálního kola, kde své dva drinky namíchá naživo. V rumunské Bukurešti mu 19. července budou soupeři reprezentanti Arménie, Běloruska, Bulharska, Makedonie, Rumunska a Ukrajiny. Vítěz postoupí do globálního finále, které bude 11. února 2018 hostit Trinidad a Tobago. Na soutěžící zde čeká jedna disciplína navíc – simulované interview s novináři, k němuž část otázek dostanou předem, na některé ale budou muset umět odpovědět spatra. Na programu samozřejmě bude i návštěva palírny a dalších zajímavých míst. Absolutní vítěz Angostura Global Cocktail Challenge obdrží šek na 10 000 USD, na dva roky se stane globálním ambasadorem značky Angostura a usedne také v porotě dalšího ročníku soutěže. Oceněni budou i autoři nejlepšího rumového koktejlu a nejlepšího drinku s amarem. Velkým zážitkem pro všechny finalisty ale určitě bude už sám pobyt v karibském ostrovním státě Trinidad a Tobago, navíc v době karnevalu, do jehož pestrobarevného průvodu se budou moci zapojit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat