O The Venture hlasuje veřejnost

17.05.2017AtBars

Třetí ročník mezinárodního soutěže Chivas The Venture, která hledá společensky a sociálně prospěšné projekty, vstupuje do závěrečné fáze. Do výsledků nyní svými hlasy může zasáhnout i veřejnost. Podpoříte první český projekt, který se jí účastní?

Chivas The Venture už tři roky podporuje společensky a sociálně prospěšné projekty, a to jak finančně, tak formou mentoringu od špiček v oboru. Národní kola se uzavřela už vloni na podzim, z toho českého vítězně vyšla dvojice mladých českých podnikatelů, která se pod značkou Sens Foods rozhodla vyrábět proteinové tyčinky z cvrččí mouky. Radek Hušek a Daniel Vach se začátkem března v britském Oxfordu zúčastnili Accelerator Weeku, kde měli možnost načerpat motivaci, získat cenné rady od mentorů a také se seznámit s ostatními projekty, kterých je ve finále celkem třicet. „Nazval bych to život měnící událostí. Potkat dalších 29 podnikatelů, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, člověka ujistí v tom, že je na správné cestě, že to má smysl a hlavně ho to nabije obrovskou energií. Přednášeli a věnovali se nám profesoři z Oxfordu a odnesl jsem si odtamtud neskutečně mnoho inspirace a motivace do našeho dalšího podnikání,“ říká Daniel Vach.

 

Radek Hušek a Daniel Vach chtějí změnit konvenční společenské stravovací návyky a přinést na trh potraviny nabízející nejen zdravý, ale také do budoucna udržitelný zdroj bílkovin. Na konci dubna měly premiéru jejich proteinové tyčinky Sens ze sušených a pomletých cvrčků, které jsou prvním z řady produktů, jež chtějí pod značkou Sens Foods vyrábět. Získat další finanční prostředky na podporu vývoje i výroby se pokusí v červenci v Los Angeles na celosvětovém finále The Venture, kde se před odbornou porotou a publikem utkají o 750 tisíc dolarů. O rozdělení zbylých 250 tisíc z celkové částky 1 milion dolarů se už nyní rozhoduje on-line. Až do 12. června se na základě hlasování veřejnosti na webu soutěže každý týden přiděluje 50 tisíc dolarů nejúspěšnějšímu projektu. Podpořit český start-up Sens Foods je možné zde.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat