Práce, talent a láska k bourbonu

18.05.2017Bára Urbanová

Prahu nedávno navštívil muž, jehož podpis najdete na každé láhvi bourbonu Four Roses. Ačkoli Brent Elliott pochází z Kentucky a bourbon si oblíbil už během studií na vysoké, dlouho ho nenapadlo, že by s ním mohla být spjata jeho profesní cesta. Do palírny nastoupil na inzerát jako asistent manažera kontroly kvality a po deseti letech práce na různých pozicích si ho za svého nástupce vybral tehdejší master distiller Jim Rutledge. „Rád bych věřil, že talent pro tuhle profesi stačí, je ho ale třeba podpořit spoustou usilovné práce,“ říká.

Vzpomenete si, kdy jste poprvé ochutnal bourbon? A kdy vás poprvé napadlo, že by vaše profesní cesta mohla být spojená právě s ním?

Kdy přesně jsem poprvé ochutnal bourbon, si nepamatuju, ale určitě to bylo někdy na škole, takže v 90. letech. Jsem si skoro jistý, že nebyl čistý a nešlo ani o žádnou prémiovou značku. Tehdy jsme bourbon pili hlavně v koktejlech, byl to pro nás takový party drink. Čistý bourbon jsem se naučil vychutnávat až po skončení svých studií a okamžitě jsem si ho zamiloval. Nicméně ani pak mě – navzdory tomu, že jsem vyrostl v Kentucky – nenapadlo, že bych se mu mohl věnovat profesionálně. To přišlo až mnohem později a vlastně úplnou náhodou.

Vezměme to tedy popořádku. Na vysoké škole jste studoval chemii – kam mířily vaše kroky pak?

Po absolvování vysoké školy jsem nedělal nic až tak vzrušujícího. Osm nebo devět let jsem pracoval v několika malých chemických firmách. Zabýval jsem se hlavně laboratorními analýzami, což se ukázalo být jako velmi dobrá průprava pro moji pozdější práci ve Four Roses Distillery. Vlastně mi to v roce 2005 otevřelo cestu k této nové profesi. Narazil jsem tehdy na inzerát palírny, která hledala asistenta manažera kontroly kvality. Šlo o práci v laboratoři, při níž jsem mohl využít své chemické vzdělání, a tak jsem se rozhodl to zkusit. V palírně jsem byl od počátku v kontaktu s dalšími profesemi a brzy jsem dostal příležitost rozvíjet své znalosti a dovednosti a vyzkoušet si práci i v jiných odděleních a na jiných pozicích.

Co vše bylo během těch deseti let náplní vaší práce?

Můj pracovní záběr byl poměrně široký – od analýzy vzorků v laboratoři a práce v oddělení kvality až po úzkou spolupráci s masterem distillerem Jimem Rutledgem, třeba při výběru sudů s bourbonem pro single barrel lahvování nebo různé limitované edice. Vlastně i teď dělám pořád to samé, jen mám větší zodpovědnost. Přece jen je to mé jméno, které najdete na všech láhvích bourbonu Four Roses, a tak ručím za obsah každé jedné z nich.

Masterem distillerem jste od září 2015. Kdy jste se dozvěděl, že se stanete nástupcem Jima Rutledge?

Dozvěděl jsem se to až v červnu a byl jsem, tuším, teprve čtvrtým člověkem, kterému o tom řekli. Hodně mě to zaskočilo. V první řadě jsem byl hrozně překvapený, že Jim odchází. Nikdy mě nenapadlo, že by k tomu mohlo dojít, a už vůbec ne to, že by si jako svého nástupce mohl vybrat mě. Jiná věc je, že se mě vlastně nikdo na nic ani neptal – prostě mi oznámili, že budu novým masterem distillerem. Jelikož jde ale o takový dream job, jiná než kladná odpověď by na případnou otázku stejně ani neexistovala…

Jim Rutledge ale na penzi dlouho v klidu nevydržel…

To je pravda, když jsem s ním mluvil naposledy, říkal, že si otevírá svoji palírnu. On je s bourbonem zkrátka spjatý. Pro naši společnost pracoval bez jednoho roku padesát let, z toho poslední dvě dekády jako master distiller. Po svém odchodu se věnoval konzultacím a měl hodně nabídek od různých výrobců. On to ale vnímá tak, že když nemá možnost dohlížet na celý výrobní proces, nemůže výslednému produktu propůjčit své jméno. A protože nevydržel nic nedělat, rozhodl se začít vyrábět vlastní značku, kterou bude mít pod kontrolou od prvního do posledního okamžiku.

Jaké vlastnosti a schopnosti jsou podle vás pro mastera distillera klíčové?

Musíte daný produkt milovat a všechno ostatní už přijde. Když má člověk svoji práci opravdu rád, zajímá se o všechny výrobní fáze, od surovin a výběru dodavatelů přes celý proces výroby až po obsah každé láhve. Zároveň jde také o kombinaci určitého talentu a tvrdé práce. Rád bych věřil, že talent stačí, je ho ale třeba podpořit spoustou usilovné práce a tou zmiňovanou láskou k danému produktu.

Každá z výrobních fází bourbonu je důležitá. Která z nich vás osobně ale nejvíc baví nebo naplňuje?

Všechny fáze výroby bourbonu mají něco do sebe, kdybych měl ale vybrat jen jednu, byl by to ten moment, kdy ochutnáváme obsah sudů a odhalujeme, s čím budeme pracovat. To je asi ten nejvíc vzrušující moment.

Jak si momentálně vede kategorie bourbonu v globálním měřítku? Ovládají ji nějaké trendy?

V současnosti zažíváme velký boom kategorie whisky, z nějž samozřejmě těží i bourbony. Vždycky byly tak trochu ve stínu skotské, díky odlišnému chuťovému profilu si ale dokázaly najít své místo na trhu. V posledních letech se navíc čím dál častěji setkávám s tím, že lidé začínají brát bourbon jako seriózní whiskey, což mě velmi těší. A aktuální trendy? Velkým trendem současnosti jsou malé palírny, kterých utěšeně přibývá, ale také různé limitované edice. Na rozdíl od skotské si kvůli legislativním omezením nemůžeme dovolit experimentovat třeba s dozráváním destilátu v různých typech sudů, a tak se pozornost výrobců bourbonu ubírá například směrem k delšímu staření destilátů nebo k lahvování whiskey v sudové síle.

Jak byste Four Roses krátce představil někomu, kdo s bourbonem nemá moc zkušeností?

Naše bourbony jsou komplexní a elegantní a zároveň jemné a hladké v chuti. Velmi dobře se pijí, na což jsem pyšný. Díky tomu, že naše portfolio zahrnuje tři produkty různého charakteru, základní Four Roses bourbon, kterému se před nedávnou změnou etikety zvyklo říkat Yellow Label, Small Batch a Single Barrel, každý si mezi nimi určitě najde ten svůj.

Zmínil jste změnu etikety, nechystáte v dohledné době nějaké další novinky?

Nová etiketa je poměrně čerstvou záležitostí, ke změně jsme přistoupili letos na jaře a na mnoha trzích se projeví teprve v průběhu roku. Původní žlutou etiketu, kvůli níž se našemu základnímu bourbonu říkalo Yelow Label, nahradila béžová, a to v kombinaci s hnědou barvou místo zelené. Výsledek je elegantnější a prémiovější, celá řada našich bourbonů je teď vizuálně perfektně sladěná. Co se týče dalších novinek, na červen chystáme zajímavou limitovanou edici. Náš senior brand ambassador Al Young v červnu oslaví 50 let u nás ve firmě. Rozhodli jsme se při této příležitosti uvést na trh speciální small batch bourbon, který je kombinací bourbonů čtyř různých receptur a různého stáří. Nejmladší je 12letý, nejstarší 23letý. Vybrali jsme pro něj i speciální láhev, jde o reedici té z roku 1967, kdy u nás Al začal pracovat. Zajímavé výročí nás čeká i příští rok – Four Roses oslaví 130 let od svého vzniku, což je samozřejmě skvělá příležitost pro další limitovanou edici…

Máte nějaký oblíbený drink na bázi Four Roses?

Já piju bourbon hlavně čistý nebo na ledu, v koktejlech nejsem až tak zběhlý. Chutná mi třeba Old Fashioned. Zrovna včera jsem ale od našeho ambasadora Dana Prisemana ochutnal bourbonový twist na Espresso Martini – a byl výborný.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat