Rumová revoluce a perfektní koktejly

28.05.2017Tomáš Mozr

Hlad po informacích rovnou měrou postihuje obě strany barového pultu. Vzdělávají se nejen barmani, ale i hosté, kteří jim chtějí být v debatě o drincích či ingrediencích rovnocennými partnery. Část z nich pak po zvládnutí teorie přistupuje k barové praxi. Užitečným zdrojem informací pro obě skupiny mohou být dvě zajímavé publikace: Cocktails: The Art of Mixing Perfect Drinks, jež nabízí vcelku moderní přístup k domácímu barmanství, a The Curious Bartender’s Rum Revolution, která láká na spletitou rumovou tour.

The Curious Bartender’s Rum Revolution / V pořadí již pátá kniha Tristana Stephensona pojednává o jednom z geograficky nejrozšířenějších destilátů – rum se totiž v současné době vyrábí ve více než pěti desítkách zemí světa. Stephenson kvůli ní dvacet zemí a tucet ostrovů navštívil a dala mu možnost spatřit jak západ slunce v Amazonii, tak jeho východ na Panenských ostrovech. The Curious Bartender’s Rum Revolution poté rozdělil do čtyř kapitol. Zatímco v první z nich na necelých třiceti stranách představuje příběh rumu, ve druhé se zaměřuje především na jeho výrobu, od cukrové třtiny přes destilaci a proces zrání až po výsledný produkt a jeho klasifikaci. Třetí a zároveň nejobsáhlejší kapitola odráží Stephensonovy cesty, jež kvůli práci na knize podnikl. Jednotlivé lokality jsou v ní abecedně i barevně rozlišeny. Poslední kapitola je věnována mixologii. Zaměřuje se především na základní rumové koktejly, jako jsou Mai Tai, Mojito či Cuba Libre, ale obsahuje také méně známý Ti Punch nebo třeba Treacle. Pokud by se čtenáři v názvosloví ztratili, s orientací jim pomůže slovníček pojmů. K dohledávání dalších detailů skvěle poslouží přehledný rejstřík, velmi užitečný je také seznam palíren. Navzdory velmi povedenému provedení poněkud zamrzí fakt, že autor do svých cest nezahrnul i výrobce rumu ležící mimo Ameriku. Přesto lze určitě konstatovat, že The Curious Bartender’s Rum Revolution představuje další z unikátních knih sledujících příběh rumu.

Tristan Stephenson – The Curious Bartender’s Rum Revolution, Ryland Peters & Small, Londýn & New York 2017

Cocktails: The Art of Mixing Perfect Drinks / V loňském roce se na trhu objevil anglický překlad knihy, za níž stojí jeden z nejznámějších německých barmanů Klaus St. Rainer. O tom, že vyvolá pozornost, dávala tušit už autorova minulost. V gastronomii totiž působí od roku 1986 a za tu dobu například sedm let pracoval v mnichovském baru Schumann’s, znovuotevřel legendární Golden Bar, stal se výrobcem šejkrů a podílel se na otevření baru Circle, který získal ocenění pro nejinovativnější německý bar roku 2016. Na přebalu knihy Cocktails: The Art of Mixing Perfect Drinks se píše: Zapomeňte na spritzy, gin s tonikem a jägerbomby – je čas vychutnat si umění koktejlu. A přesně tomuto umění je její obsah věnován. Čtenáři v publikaci, jež je koncipována jako barová příručka a pomůcka pro domácí míchání, kromě nezbytného úvodu a popisu základního vybavení nebo třeba barových technik najdou přes sedm desítek klasických a kreativně transformovaných koktejlů. Receptury jsou rozděleny do tří částí. První představuje jednoduché drinky určené pro každou příležitost, ve druhé se objevují klasiky a jejich variace a třetí nabízí drinky něčím ozvláštněné. V závěrečném přehledu následuje vysvětlení přípravy použitých ingrediencí, ale také rozdělení koktejlů podle báze či příležitosti. Kromě receptur kniha zaujme snímky německého fotografa Armina Smailovice. Podtrženo sečteno – je jedině dobře, že se po dvou letech od původního německého vydání může i anglicky hovořící odborná i laická veřejnost seznámit s tím, kam až lze posunout domácí barmanství.

Klaus St. Rainer – Cocktails: The Art of Mixing Perfect Drinks, DK Publishing, New York 2016

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat