Rakousko-uherský Pohostinec

12.06.2017AtBars

Z gastrobaru Monarch v Praze Na Perštýně, který hostům servíroval především španělská tapas, je nyní Pohostinec Monarch. Na konceptu restaurace, jež se zaměřuje na rakousko-uherskou kuchyni, samozřejmě včetně té české, se podílel šéfkuchař Jan Punčochář.

Monarch stejně jako restauraci Grand Cru a karlínské bistro s prodejnou Premier Mercato provozuje společnost Premier Wines & Spirits. Jako Pohostinec se bude zaměřovat na českou a rakousko-uherskou kuchyni. „Spolu s garantem a hlavním tvůrcem myšlenky, šéfkuchařem Janem Punčochářem, jsme cítili silný potenciál právě v tomto segmentu gastronomie. Jsem si jist, že si poctivá, tradiční kuchyně s moderními prvky najde mnoho příznivců,“ vysvětluje změnu konceptu podniku situovaného nedaleko pražské Národní třídy Martin Nejedlý, spolumajitel a hlavní investor Premier Wines & Spirits a všech tří gastronomických provozů.

V menu, jehož část se bude pravidelně obměňovat, jsou aktuálně zařazeny například pečený candát s listovým špenátem a pohankovým salátem nebo dušené žebro s bramborovou kaší, z dezertů pak třeba větrníčky či borůvkové vdolky. V menu ale hosté najdou také steaky ze stařeného masa. Šéfkuchařem Pohostince je Jan Volšička, kterého pro tuto roli ze svého kuchařského týmu v Grand Cru vybral Jan Punčochář. „Honza je skvělý nejen v těch rakousko-uherských či českých klasikách, ale je i velkým specialistou na steaky. I proto jsme je zařadili do menu, byla by velká škoda jeho um v této oblasti nevyužít,“ vysvětluje. K předchozím působištím Jana Volšičky kromě Grand Cru svého času patřila pražská restaurace Gordona Ramsayho Maze a dále například Hotel Savoy ve Špindlerově Mlýně nebo pražský steak house George Prime Steak. Byl ale také několik let na praxi v zahraničí, a to ve Velké Británii. „Jsem moc rád za příležitost pracovat jako šéfkuchař v novém Monarchu. Chceme tu ukázat, že máme v naší kuchyni mezníky, na které lze krásně navázat. Snažíme se vše připravovat z kvalitních a pokud možno lokálních surovin. Najdete u nás kachní vývar, sledě s kyselým zelím, kachnu se staročeskými lokšemi i telecí řízek s bramborovým salátem. Jsem si jist, že každý host tu objeví to své,“ domnívá se. Výhradním dodavatelem lihovin, destilátů, vín a nealko nápojů je samozřejmě společnost Premier Wines & Spirits, na čepu má Pohostinec Monarch Pilsner Urquell.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat