Pivo na Hradě i na Náplavce

19.06.2017Otakar Gembala

O třetím červnovém víkendu patřila metropole pivu. Už pošesté se milovníci pěnivého moku sešli v zahradě Pražského hradu pod Belvederem a u Vltavy souhrou okolností proběhla ve stejném termínu i poněkud masovější akce Pivo na Náplavce.

Za šest let svého trvání se Festival minipivovarů na Hradě s výjimkou místa konání měnil jen co do počtu a složení účastníků. Prostředí naší první národní památky je důvodem, proč akci nelze rozšiřovat. „Letošní ročník je opět výběrový. Počet 66 účastníků je už třetím rokem stejný a nemůže se z kapacitních důvodů zvyšovat,“ vysvětluje hlavní pořadatel festivalu, prezident Českomoravského svazu minipivovarů Ing. Jan Šuráň, a ohledně celkového počtu minipivovarů v České republice dodává: „Mám jich napočítáno 363 a několik dalších se k otevření připravuje, takže letos by jejich počet mohl dosáhnout 370.“ Pivo se na „hradním“ festivalu čepuje výhradně do degustačních skleniček o objemu 75 ml, což určuje charakter konzumace a odpovídá to i profilu návštěvníků, kteří se sem přicházejí především seznámit s novinkami vystavovatelů, popřípadě ochutnat nové pivní styly, které se u nás díky minipivovarům postupně zabydlují. Kromě domácích výrobců řemeslného piva na Pražský hrad letos zavítali čtyři hosté z Maďarska: pivovárky Békésszentandrás ze stejnojmenného města na jihovýchodě země, Serforrás z Miskolce, Kapucinus z jihomaďarského Magyarhertelendu a budapešťský Horizont.

Nejznámější domácí minipivovary se přijely pochlubit tím nejlepším, co mohou nabídnout, a také pivy odpovídajícími ročnímu období. A v čem se jejich nabídka mění? „Zaznamenal jsem posun k lehčím pivům. Byla éra, kdy se minipivovary snažily vyrábět výhradně silná až extra silná a velmi hořká piva, nyní s přicházejícím létem nabízejí lehká svrchně kvašené piva typu ale, piva dobře pitelná, a nepochybně pokračuje návrat ke klasickým ležákům,“ domnívá se Jan Šuráň. Krásné, ale limitující prostředí festivalu vyvolává otázku, zda a jakým způsobem chce svaz zpřístupnit piva z nejlepších českých minipivovarů a jejich degustace dalším zájemcům. „Chceme si udržet vysoký standard, i pokud jde o návštěvníky pražského festivalu. Oslovujeme lidi, kteří jsou fandové piva a nejde jim o to vypít ho co nejvíc, ale především si pivo vychutnat. To se nám prozatím daří. Model výběrové účasti domácích a zahraničních účastníků stejně jako degustační charakter akce hodláme zachovat. Připravujeme však v rámci únorové výstavy Salima podobný festival v Brně. Ten bude také degustační, ale s možností přitáhnout co nejvíce účastníků a představit většímu počtu lidí více různých pivních druhů a stylů,“ uzavírá Jan Šuráň.

Souběžně s Festivalem minipivovarů na Hradě se u Vltavy, v prostorách mezi Palackého a Železničním mostem, konala obdobná akce organizovaná zapsaným spolkem Archetyp a doprovázená hudebním programem. Pátého ročníku degustačního festivalu Pivo na Náplavce se zúčastnilo 55 malých a mini českých pivovarů. Nechybělo zde ani speciální festivalové pivo nazvané Vltavské ouško, jehož výroby se tentokrát ujal Rodinný pivovar Krušnohor z Kraslic na Sokolovsku. Sládek Vojtěch Slivoň pro tuto příležitost uvařil 10° světlé výčepní pivo, které se od standardní kraslické desítky lišilo zejména vyšší hořkostí, nižším stupněm prokvašení a také studeným chmelením. Nabídka obou festivalů se co do účasti pivovarů částečně překrývala, každý z nich ale nabídl i něco svého, a tak ačkoliv obě akce cílí možná na trochu jiný typ konzumentů, nabízí se otázka, zda tato časová nekoordinovanost nebyla k jejich škodě.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat