V oblacích bude vařit Huber

10.07.2017AtBars

V září se do Prahy po roce vrátí atrakce kombinující gastronomický zážitek s lehkou dávkou adrenalinu. Plošina Dinner in the Sky bude stát v Riegrových sadech deset dnů a v oblacích se bude nejen večeřet, ale také snídat, obědvat a popíjet.

Večeře v oblacích se pořádají ve čtyřech desítkách zemí světa, kde se jich rok co rok účastní tisíce zájemců. V Praze si letos výhled na město v doprovodu pokrmů či drinků bude možné dopřát od 1. do 10. září. Kromě večeří se v oblacích budou servírovat také pozdní snídaně a obědy a vyhlídku si bude možné vychutnat i pouze se sklenkou v ruce.

Stejně jako vloni bude plošina Dinner in the Sky situována v Riegrových sadech na Vinohradech. Dvaadvacet hostů vždy usedne kolem prostorného stolu na speciální křesla, ke kterým je obsluha připoutá bezpečnostními pásy. Poté se plošina vyzvedne do výšky 50 metrů, kde se bude servírovat buď brunch, tříchodový oběd, drink (konkrétně tři druhy šumivých vín a malý snack nebo nealkoholické i alkoholické koktejly se snackem) nebo čtyřchodová večeře. Letos bude mít menu pod palcem michelinskou hvězdou oceněný vídeňský šéfkuchař Roland Huber. Na vyhlídku je zvyklý – působí totiž v restauraci Le Ciel, která se nachází v sedmém patře hotelu The Grand. Vaří ze sezonních a lokálních surovin, rád používá třeba úhoře z Neziderského jezera, jehněčí maso z Alp, čerstvý chřest či houby. Tradičně bývá největším zážitkem večeře při západu slunce, která byla v Praze vyčíslena na 3775–3995 Kč. Večeře v jiných časech stojí 3245–3495 Kč. Oběd vychází na 1595–1695 Kč a brunch na 1195 Kč. Za bublinky servírované v oblacích zájemci zaplatí 790–950 Kč a za koktejly 895–995 Kč. Čas strávený v oblacích se pohybuje od 25 minut (koktejly) do 60 minut (večeře).

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat