Scout Project podle Todda Austina

29.11.2018Ondra Hnilička

Za bar pražského Hemingway baru se 26. listopadu postavil Todd Austin z londýnského baru Scout. Téhož dne kolem poledne se o své barmanské zkušenosti a pohled na tvorbu koktejlů podělil s hosty semináře, jenž se konal v restauraci The Eatery.

Todd Austin do Prahy přijel na pozvání Hemingway baru a Cash Only. „Když jsme s Davidem Andrlem a Ondrou Hniličkou přemýšleli nad barem či barmanskou osobností, které bychom rádi přivítali na našem semináři, jednohlasně jsme se rozhodli pro londýnský bar Scout. Za poslední rok a půl jsme ho navštívili už třikrát a pokaždé jsme se utvrdili v tom, že je to pro nás jeden z nejinspirativnějších podniků,“ vysvětluje Aleš Půta. Role toho, kdo české barmany seznámí s konceptem baru Scout, se na semináři konaném pod záštitou Bar Academy společnosti Jan Becher Pernod Ricard ujal právě Todd. V holešovické restauraci The Eatery byla řeč o Scoutu jako takovém, a to včetně představení jeho původních i nových prostor na Graham Road v Hackney, do nichž se nedávno přestěhoval. Scout, jenž je projektem barmana a barového konzulta Matta Whileye, se zaměřuje především na lokální suroviny a důraz klade na minimální produkci odpadu. Barmani hodně spolupracují s kuchyní a využívají nejrůznější metody přípravy koktejlů včetně fermentace, jíž je Scout proslulý. K dispozici mají rovněž laboratoř vybavenou moderními přístroji, o nichž Todd také krátce pohovořil, stejně jako o přípravě různých cordialů či infuzí.

Nejvíce pozornosti si ale patrně vysloužilo představení koktejlového menu baru Scout, jež se mění s ohledem na sezonu a dostupné ingredience vždy po třech měsících. Zahrnuje dvanáct drinků, z nichž čtyři jsou fermentované. Jeden takový, a to konkrétně malinový, byl k ochutnání také v rámci semináře. Kromě něj Todd přítomným představil ještě například drink typu Martini, který svou chutí připomínal moře. Mohly za to rozemleté lastury ústřic, které byly naložené v neutrálním alkoholu. Kromě této infuze drink ještě obsahoval saké a čaj earl grey. Další zajímavé koktejlové kreace mohli účastníci semináře ochutnat v Hemingway baru, kde se Todd na jediný večer postavil za bar. Pro své hostování zvolil dva drinky. První v sobě snoubil chuť řepy, artyčoků a hub, druhý kombinoval okurku s kombuchou, koprem a sodou. Příjemnou atmosféru podpořila i spousta doplňujících otázek, jimiž byl Todd zahrnut a něž odpovídal s velkou chutí. Prozradil dokonce i něco málo o novém projektu, který lidé kolem Scoutu plánují v Austrálii.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat