Na počátku bylo slovo… Přesněji blog, který v roce 2010 založil Ondra Hnilička. „Vždycky mě hrozně bavilo psát, komentovat barové dění a dělit se o informace i fotky s ostatními,“ říká. Po svém návratu do Česka se k Ondrovi přidal George Němec a web prošel první velkou proměnou. „Naším cílem bylo rozjet web s novým designem i obsahem, který by měl parametry světových webových portálů. Oba jsme barmani. Jeden s mladším pohledem na svět, znalý zdejších poměrů, druhý starší a šedivější, který by rád vnesl do tuzemských vod trochu toho světového know-how,“ vysvětluje George. Dalším bodem zlomu se stal říjen 2015. AtBars.com získal novou tvář, a to nejen, co se designu webu týče – k doposud čistě barmanskému týmu se připojila novinářka Bára Urbanová. Cíl AtBars – přimíchat do české barové scény nové pohledy, originalitu, inspiraci a nadšení – se ale nezměnil. Naopak, jsme mu blíž než kdykoliv předtím…

Ondra Hnilička zahájil svou barmanskou cestu v pražském baru La Casa de la Havana vieja a poté v Black Angelʼs. Nakonec ale zakotvil v Hemingway baru. Nezahálel, ani co se soutěží týče. K jeho mezinárodním úspěchům patří druhé místo na světovém finále Chivas Masters 2015 v New Yorku, vítězství na Ron de Jeremy Global Competiton 2014 nebo třeba třetí místo na Jameson Bartenders Ball v Irsku v roce 2013. V roce 2016 byl v rámci Czech Bar Awards vyhlášen Nejlepším barmanem České republiky. Pro AtBars je devizou jeho nadšení pro barové řemeslo a také fakt, že ho za barem jednoho z nejlepších podniků v Praze stále najdete.

Kontakt na Ondru je: ondra@atbars.com

George Němec po několika letech strávených za moravskými a českými barovými pulty odletěl do Austrálie, kde zůstal bezmála devět let. V Sydney přes den studoval hotelovou školu a po nocích pracoval v barech. V roce 2004 byl zvolen australským barmanem roku a o tři roky později získal sedm nominací pro The Lincon Bar. V roce 2010 se přestěhoval do Šanghaje, v roli bar manažera otevřel Chinatown Shanghai a čtyři roky působil jako barový konzultant pro Asii. Za jeho návratem do Česka byla i Becherovka Original, jejímž se stal globálním ambasadorem. AtBars.com staví na jeho zkušenostech a kontaktech, které v barové branži má.

Kontakt na George je: george@atbars.com

Bára Urbanová je novinářka a editorka. Gastronomií – především tou nápojovou – se zabývá bezmála dvacet let. Stála u zrodu časopisu Beverage & Gastro, po devíti letech ho ale vyměnila za Barlife, jehož se v polovině roku 2010 stala šéfredaktorkou. V této roli se podílela na udílení Czech Bar Awards a pořádání Prague Bar Show, RumFestu či GinFestu. Paralelně pracovala například pro vydavatelství Boomerang Publishing či restaurační síť Ambiente. V současnosti je jejím hlavním úkolem po obsahové stránce rozvíjet AtBars.com, pro což má, díky letům praxe, ty nejlepší předpoklady.

Kontakt na Báru je: bara@atbars.com

Jak nakládáme s vašimi osobními údaji? V naší databázi, kterou vedeme pro účely newsletteru a v níž shromažďujeme data registrovaných čtenářů, evidujeme pouze základní informace, jako jsou jméno, příjmení a e-mail, popřípadě firma a pracovní pozice (jsou-li při registraci tato nepovinná pole vyplněna). Evidované údaje náležitě chráníme a nakládáme s nimi zcela v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin