Devět láhví za sklem a pod zámkem

01.12.2018AtBars

Be Bop Lobby Bar pražského hotelu Radisson Blu Alcron se v příštím roce dočká výraznější rekonstrukce, jeho interiér ale prošel viditelnou proměnou už teď. Jeho součástí se staly do stěn zabudované vitríny určené pro vybrané destiláty.

Všímavější z hostů, kteří Be Bop dobře znají, zaznamenají drobnou změnu už u vstupu do baru, kde portréty jazzmanů a barových osobností nahradily fotografie signature koktejlů z aktuálního menu i těch předchozích. „Chtěli jsme, aby i hosté, kteří k nám zavítají poprvé, hned od počátku věděli, co od nás mohou čekat a jaké koktejly tady připravujeme. I když pravda je, že většina z nich už to ví a právě proto k nám míří,“ vysvětluje bar manager Milan Drahoš a naráží tak na skutečnost, že se barový tým Be Bopu už několik sezon zaměřuje na výpravnější styl servisu koktejlů, v němž svou roli sehrávají i zábavné rekvizity. Podstatnější proměnou pak prošla zadní část baru, v níž jsou situovány stolky. Na dvou ze tří stěn byly donedávna výklenky se stylovými lampami, které však na počátku listopadu nahradily vitríny s destiláty, jež mají v barové nabídce své zvláštní místo.

Do stěn zabudované vitríny byly na zakázku vyrobené ve stylu art deco, v němž se nese celý interiér baru. Vnitřní část je ze dřeva a skla, dvířka tvoří fazetová vitráž. Jejich obsah je samozřejmě nasvícený, a to ledkovým světlem, které uloženým destilátům nijak neškodí, a náležitě zabezpečený. Každá z devíti vitrín je určena pro jednu jedinou láhev, aktuálně se v nich nacházejí koňaky Louis XIII, Martell Creation a Martell L’Or, Metaxa Aen Despina, tequila Herradura Selección Suprema, whisky Talisker 30 y. o., Macallan 1957 a Macallan No. 6 Lalique a whiskey Jack Daniel’s 150th Anniversary. K ochutnání jsou po 1 cl a barmani je hostům servírují dostatečně obřadně – v bílých rukavicích. Vystavené destiláty se budou postupně obměňovat, například Jacka už je po dně, a tak ho nejspíš brzy vystřídá jiná láhev.

foto: Anna Postníková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat