Ardbeg Day se slavil i v Olomouci a Praze

03.06.2019AtBars

Na skotském ostrově Islay se v posledním květnovém týdnu konal tradiční festival Fèis Ìle, jenž 1. června vyústil v Ardbeg Day. Kromě toho, že se v tento den otevřely dveře palírny všem zájemcům o whisky, byla poprvé oficiálně představena také nová limitovaná edice vytvořená právě pro tuto příležitost – Ardbeg Drum. Možnost ochutnat ji měli také účastníci oslav Ardbeg Day v Olomouci a Praze.

Kromě ostrova Islay se Ardbeg Day od roku 2012 slaví v celé řadě zemí, Česká republika si ho připomíná už šest let. Místem oslav se tu stal olomoucký Black Stuff, jenž je českou Ardbeg Embassy. Setkání milovníků whisky v sobotu 1. června začalo už ve tři odpoledne. Letos jich do Olomouce dorazilo na pět desítek, což je dosavadní rekord. „Na Ardbeg Day pokaždé vyrážím za dobrou společností a dobrou whisky. Whisky sdružuje, a když se pije v dobré společnosti, o to lépe chutná,“ vysvětluje svou přítomnost na akci Petr Křenek, organizátor whisky festivalu v Malé Morávce. Mirka Kverková z Ladies Whisky Clubu pak kvitovala, že bylo mezi letošními účastníky zase o něco větší zastoupení žen. Po přípitku desetiletou whisky Ardbeg se všichni přesunuli na prostornou venkovní terasu hostelu Long Story Short, kde pro ně byla k degustaci připravena whisky Ardbeg An Oa a občerstvení v karibském stylu, například grilované krevety a ananas. Mělo to svůj důvod – palírna Ardbeg totiž inspiraci pro letošní limitované festivalové stáčení našla právě v Karibiku, v tamním karnevalovém veselí a třtinovém destilátu.

Sladká a divoká / Ardbeg se při vymýšlení festivalové edice rozhodl svou whisky vůbec poprvé na nějaký čas uložit do sudů po rumu. Výsledkem je Ardbeg Drum, whisky s nádechem pryskyřice, moře, kouře z hořícího dřeva, zralých banánů a ananasu. V Long Story Short se o ni také soutěžilo – hrál se pétanque a tři nejlepší týmy dostaly miniaturu limitky pro každého svého člena. Ochutnat novou limitovanou edici ale samozřejmě mohli všichni účastníci olomouckého Ardbeg Day, kteří se po turnaji v pétanque přesunuli zpět do Black Stuffu. Degustací je provedl majitel podniku a velký znalec whisky Zdeněk Kortiš, jenž nejprve připomněl všechny předchozí festivalová stáčení a také oslavy dne whisky Ardbeg z předchozích let. K ochutnání všem přítomným nabídl nejprve předloňskou limitku Kelpie a teprve pak došlo na letošní novinku Ardbeg Drum. „Nové festivalové stáčení je úplně jiné než všechny dosavadní whisky palírny Ardbeg. Nemá srovnání, poskytuje nový horizont. Je to whisky hodná degustace, nikoliv určená jen pro obyčejné popíjení,“ líčí své dojmy Petr Křenek. „Je sladká a divoká, takový letní Ardbeg,“ přidává svůj postřeh Martin Kavka z Whiskerie v pražské Jindřišské věži.

Z Olomouce do Prahy / Zhruba stejný počet zájemců o whisky, tedy kolem pěti desítek, zavítal 1. června večer do degustačního baru Mr. Brut v Praze-Karlíně, jenž byl centrem pražských oslav Ardbeg Day. K ochutnání zde kromě festivalové limitky byla celá základní řada whisky Ardbeg a taky tři koktejly na bázi její desetileté verze v čele s Piña Coladou. Podávalo se k nim karibské občerstvení, které speciálně pro tuto příležitost připravilo bistro Špejle. „Ardbeg Day se opravdu vydařil. Mnoho milovníků whisky přišlo s cílem ochutnat letošní limitku, pak ale zůstali a pokračovali v degustaci core range i speciálních Ardbeg drinků. Máme radost, že se všichni bavili a už teď se těšíme na příští rok,“ shrnuje pražské oslavy Viktor Šolc, spolumajitel Mr. Brut. Karlínský bar ale nebyl jediným místem, kde se slavilo – speciální koktejlové menu si u příležitosti Ardbeg Day pro své hosty přichystaly také Craizy Daisy a Bugsy’s. „Letošní Ardbeg Day dostál svému karnevalovému ladění i díky skvělé atmosféře, kterou účastníci vytvořili. Jsme rádi, že se Ardbeg komunita každým rokem rozrůstá a kouřová whisky si získává další a další fanoušky a zamilovává si ji také čím dál více žen. Letos se nám kromě tradičního Ardbeg Day v Olomouci podařilo přenést trochu skotského veselí také do Prahy, a umožnit tak více lidem být součástí tohoto už kultovního dne. Na příští rok se budeme snažit dostat ho ještě dál a už teď mohu říct, že je na co se těšit,“ slibuje Michaela Tesařová, junior brand manažerka značky Ardbeg.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat