Becherovka představuje svoji ambasadorku

14.02.2020AtBars

Už se o tom nějaký ten pátek mluví, ale teď je to úplně oficiální: Becherovka má novou ambasadorku. Stala se jí Bára Ceľuchová, jíž si nejen barová komunita určitě ještě pamatuje jako barmanku pražského baru L’Fleur a loňskou držitelku českého titulu Chivas Master.

Rok 2019 byl pro Báru Ceľuchovou nabitý událostmi. V květnu vyhrála české národní kolo Chivas Masters, jež byly její úplně první soutěží, a v srpnu se na globálním finále stala součástí vítězného týmu, s nímž se v prosinci podívala do Šanghaje na Drink Magazine Bar Awards. V polovině září se vdala a na konci měsíce se rozhodla opustit pražský bar L’Fleur a vydat se vstříc novým pracovním výzvám. Ta pravá se naskytla poměrně záhy – už na začátku listopadu Bára nastoupila na pozici ambasadorky Becherovky. „Práci v baru jsem si vždycky moc užívala a musím říct, že odejít nebylo lehké rozhodnutí. Hlavním důvodem byla ale touha naučit se něco víc, objevovat gastronomii a celý svět kolem ní z jiné strany. Barmanská komunita je silná a neustále se posouvá dál, stejně tak jsem se chtěla posunout i já,“ objasňuje své rozhodnutí a dodává: „Možnost pracovat s Becherovkou jako její brand ambassador pro mě byla jasnou volbou. Když jsem byla ke spolupráci oslovena, nebylo o čem přemýšlet. Jsem vděčná, že jsem dostala tak skvělou příležitost.“

V roli ambasadorky se Bára zapojí do dlouhodobých barmanských projektů, které mají za cíl vzdělávat a vylepšovat pozici Becherovky na barmanské scéně. Během festivalové sezony ji bude možné potkaz v #BecherZone na hudebních festivalech nebo na filmovém festivalu v Karlových Varech. „Děje se toho teď docela dost. První týden v březnu začínám s Jan Becher Pernod Ricard Bar Academy, kde budu o Becherovce přednášet. V tom samém týdnu odlétám na Ukrajinu, abych v Kyjevě představila Becherovku Unfiltered. Zároveň tam absolvuju svůj první ambasadorský guestbartending, na který se moc těším,“ přibližuje Bára svůj aktuální program a pokračuje: „Kromě toho připravujeme nový masterclass, který bude komplexnější a aplikovatelný na širší škálu publika. Vymýšlíme taky nové koktejly, a to nejen na letní festivalovou sezonu.“ A je snad něco, z čeho by měla v souvislosti s novou pozicí obavy? „Strach nemám, ale věřím, že ke všemu je potřeba přistupovat s respektem a úctou. Becherovka má skvělé jméno, které je budované dlouho a pečlivě. Nastoupit na pozici její ambasadorky je pro mě neskutečná výzva a moc si vážím důvěry do mě vložené,“ uzavírá Bára Ceľuchová.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat