The Tipsy Banker: Adonis

20.03.2020The Banker’s Bar

The Banker’s Bar spustil projekt The Tipsy Banker, jenž se zaměřuje na pozapomenuté koktejly. Představuje jejich příběh i recepturu a barman Matej Brunovský formou videa ukazuje, jak je namíchat. Napoprvé padla volba na drink, který je inspirován muzikálem, jenž ve druhé polovině 19. století slavil obrovský úspěch na Broadwayi.

Koktejl Adonis byl vytvořen v osmdesátých letech 19. století. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1887, s vysokou pravděpodobností vznikl ale o tři roky dříve. Byl totiž zamýšlen jako pocta stejnojmennému muzikálu, jenž byl poprvé uveden v létě roku 1884 v chicagském Hooley’s Opera House, ale už v září se přestěhoval na Broadway, přesněji do newyorského divadla Bijou. S počtem více než pěti stovek repríz se stal jedním z nejúspěšnějších broadwayských představení té doby. Adonis v tekuté podobě patří k těm americkým koktejlovým klasikám, jež by v současné době mohly znovu slavit úspěch – je totiž vcelku nenáročný na suroviny, jednoduchý na přípravu a navíc souzní s aktuálním trendem low ABV. Jde o kombinaci stejného dílu suchého sherry a sladkého vermutu spolu s pár střiky orange bitters. V průběhu let receptura procházela drobnými obměnami. Jedna z nich, k níž se přiklání i Tipsy Banker Matej Brunovský, počítá ještě s jednou ingrediencí navíc. „Barová lžička cukrového sirupu dodá koktejlu Adonis ten správný balanc. Hodně ale samozřejmě záleží na tom, jaké sherry a vermut na něj použijete a jaké chuťové preference daný host má,“ objasňuje.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat