Proč Vikeza a Fenix spojily síly a portfolia?

23.07.2020AtBars

Fenix Drinks, nová společnost Honzy Braniše a Samera Selbaka zaměřující se na dovoz a distribuci alkoholu, a Vikeza Gastro, společný projekt Viktora Šolce a Michala Buriánka, kteří mají v portfoliu primárně nealko v čele s toniky Double Dutch, na počátku července ohlásily fúzi – dál budou pokračovat pod názvem Fenix Drinks. Důvody pro toto spojení a co přesně obnáší, objasňuje jeden ze čtyř spolumajitelů Viktor Šolc.

Proč jste se k tomuto kroku rozhodli? Jaké výhody má sloučení společností z tvého pohledu?

Důvodů bylo několik: další růst, přidat do nabídky destiláty, víc pracovat celorepublikově… Při řešení některých záležitostí jsme pochopili, že Vikeza Gastro a Fenix Drinks mají stejný přístup a filozofii. Začali jsme diskutovat spojení sil a dovedli to až k samotnému propojení společností.

Proč jste si nechali název Fenix Drinks? A co vlastně bude s Vikezou?

Byť nás to jako Vikezu trochu mrzí, nechat si název Fenix Drinks byla rozumová volba. I když jsme na trhu déle, Fenix má už rozjednané kroky se státními institucemi a o ten náskok jsme všichni společně nechtěli přijít. Vikeza Gastro ale nekončí, dál bude obchodovat s champagne, provozovat e-shopy iDrinks.cz a gintonik.cz a bude také pokračovat v produkční činnosti.

 A co Mr. Brut?

Prodejna a degustační bar Mr. Brut! je projekt, který stojí úplně bokem. Spojení Vikezy s Fenixem se ho nijak nedotýká. Možná mu naopak přinese o něco dřív některé novinky do polic, přibudou degustace produktů či jiné akce.

Jak máte v nově vzniklé společnosti rozdělené role?

Dá se říct, že rovnoměrně. I když se na první pohled může zdát, že někdo je vidět víc, jsme rovnocenní společníci. Odpovědnosti jsme si rozdělili podle toho, kdo je v čem nejsilnější, ale rozhodujeme společně. Například já se budu dál věnovat obchodní činnosti v Praze a k tomu se začnu víc zaměřovat na marketing, který mě baví. Samer se věnuje regionům, školení, produktům, velkoobchodům… Honza a Michal zajišťují finance, logistiku a technické zázemí společnosti.

Jak vnímají tuhle změnu stávající klienti Vikezy?

Tohle je velice důležitý bod, který nyní postupně budeme s každým komunikovat. Všechno vlastně jede dál jako doposud, jen se nám spojením s Fenixem rozrostlo portfolio.

Co to znamená pro stávající odběratele? Na koho se mají obracet?

Vlastně jen samé výhody… Pro nikoho se nic nemění, naopak mnoho klientů na tom může vydělat v rámci akcí. Navíc se jim zjednoduší objednávání. Klienti, kteří jsou pro Vikezu a Fenix společní, budou mít do budoucna jen jednu kontaktní osobu pro nealko i alko. V Praze to budu hlavně já a časem přibyde další osoba. O regiony se starají obchodní zástupci a samozřejmě taky Samer.

Jaké ambice v rámci českého trhu máte?

Obecně máme v plánu víc pracovat v regionech, rozvíjet spolupráci s velkoobchody, organizovat degustace, edukovat konzumenty… Chceme být důvěryhodný a spolehlivý gastro partner kdekoliv v ČR.

A jaké jsou vaše plány do nejbližší budoucnosti? Nějaká nová značka na obzoru?

Jasně, novinky budou postupně přicházet. Vikeza měla něco vytipovaného, jen se to neřešilo. Stejně jako Fenix Drinks má ještě připravené krásné produkty, které postupně přivedeme na trh. Teď se jimi prochutnáváme a vybíráme. Víc ale prozrazovat zatím nebudu. Chcete vědět, co bude? Tak sledujte naše účty na sociálních sítích!

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat