Seedlip je od srpna k mání také na českém trhu

26.08.2020AtBars

Průkopníkem v segmentu nealkoholických destilátů, jenž se utěšeně rozrůstá, je značka Seedlip, kterou v roce 2013 založil Ben Branson. K dispozici je v bylinné, kořeněné a citrusové variantě, a to už i na českém trhu, kde o ni pečuje společnost Ultra Premium Brands.

Ben Branson se původně věnoval designu, zároveň ale pochází z rodiny, která po generace v anglickém hrabství Lincolnshire hospodaří na farmě, a tak měl vždy blízko k přírodě. Na myšlenku pustit se do výroby nealkoholických destilátů jej přivedla kniha The Art of Distillation z roku 1651, v níž narazil na postupy výroby nealkoholických bylinných tinktur. Svou roli v tom bezpochyby sehrálo i to, že nepije alkohol, a už ho nebavilo neustále řešit dilema, co si dát jako alternativu. Poslední kapkou byl prý jednoho pondělního večera přeslazený mocktail, který mu předložili v jisté londýnské restauraci. Úspěch se samozřejmě nedostavil přes noc. Experimentům a ladění výrobních postupů se Ben věnoval zhruba dva roky. Jako první na konci roku 2015 světu prostřednictvím sítě obchodních domů Selfridges představil kořeněnou variantu Spice 94. První várka zahrnující tisíc láhví se prodala za tři týdny, druhá tisícovka za tři dny a třetí za méně než půl hodiny.

Přesný postup výroby, jenž dohromady zabere šest týdnů, si Ben samozřejmě střeží jako své know-how, přesto je však o poznání otevřenější než mnozí další výrobci, kteří se rozhodli cestou nealkoholických destilátů vydat. Na samém počátku je sběr rostlinných surovin, u nichž se hlídá kvalita. Následuje jejich macerace zastudena ve směsi neutrálního obilného lihu a vody, přičemž poměr lihu a vody i délka macerace se u jednotlivých ingrediencí liší. Dalším krokem je destilace v měděném kotli a oddělení alkoholické složky. Destilace jednak pomáhá maximálně vytěžit aroma a chutě z použitých surovin, jednak díky rozdílným hodnotám bodu varu mezi vodou a lihem pomáhá obě složky oddělit. Jednotlivé esence se po destilaci zastudena smíchají a scedí přes jemný filtr. Výsledný produkt obsahuje stopové množství alkoholu, jež se drží pod hodnotou 0,5 %. Použity nejsou žádné konzervanty, sladidla či jiná aditiva, s ohledem na což byla doba spotřeby stanovena na šest měsíců. Skladovat by se měl Seedlip na chladnějším místě bez přístupu slunečního svitu.

Zatímco většina výrobců nealko destilátů své produkty přímo označuje jako lihuprostou variaci na rum, gin a tak podobně, Ben se záměrně vydal úplně jinou cestou – používá jednoslovný název vystihující charakter nápoje v kombinaci s číslem, jež je odkazem na určitou událost. Kořeněná verze Spice, k jejímž ingrediencím patří nové koření, kardamom, citronová a grepová kůra a dubové dřevo, dostala do vínku číslo 94. Odkazuje na rok 1494, kdy evropští cestovatelé poprvé na Jamajce narazili na bobule nového koření, přičemž právě odtud je i to použité v receptuře Seedlipu. Bylinný Garden 108, na jehož chuti se podílejí hrášek, seno, rozmarýn, tymián, máta a chmel, má odrážet kouzlo anglického venkova a v průměru 108 dnů trvá zasadit, vypěstovat a sklidit hrášek. Receptura na citrusový Grove 42 počítá s krvavými a hořkými pomeranči, mandarinkami, zázvorem, citronovou trávou a citrony. Dvaačtyřicítka v názvu je připomínkou roku 1542, kdy se slovo orange začalo používat jako výraz pro barvu i ovoce. Všechny tři varianty se primárně doporučuje servírovat s tonikem, mixologický potenciál Seedlipu je však o poznání větší, což ostatně dokládá i The Seedlip Cocktail Book, kterou před dvěma lety Ben Branson sestavil.

Zatímco první šarže Benových nealkoholických destilátů vznikaly po tisícovkách láhví, v roce 2018 výroba dosáhla už 360 000 láhví a v současné době se pohybuje někde kolem půl milionu. Svůj podíl na tomto nárůstu má skutečnost, že si Seedlip před čtyřmi lety vzala pod křídla společnost Diageo. Stalo se tak prostřednictvím projektu Distill Ventures, jenž poskytuje podporu začínajícím podnikatelům v oblasti alkoholických nápojů. Benova značka se tak stala historicky prvním nealkem, do nějž se Diageo po 257 letech v byznysu rozhodlo investovat. Kromě potenciálu zajímavé značky ho k tomu přesvědčil i fakt, že se ve Velké Británii mezi lety 2002 a 2012 snížila spotřeba alkoholu o neuvěřitelných 26 %. Úspěch Seedlipu ovšem přesahuje hranice země původu – aktuálně se prodává v bezmála třech desítkách zemí a ve své nabídce ho má třicet podniků z žebříčku The World’s 50 Best Bars.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat