Koktejly s sebou nemusejí být jen o kompromisu

19.11.2020Michal Nevrlý

Bary po celém světě zrovna neprožívají ideální časy. Doba si žádá opatrnost a mnoho podniků je nuceno svůj provoz omezit nebo dokonce úplně zavřít. Na přetřes se tak dostávají pojmy jako rozvoz, lahvované drinky, cocktails to go nebo třeba party box, ožívají zkratky jako RTD, RTS a RTM. Tohle je teď realita a odpověď na stávající situaci. Primární funkce všech těchto produktů je povětšinou spojována se snahou přežít, dá se na ně ale taky koukat jinak – třeba jako na nový projekt, který může i do budoucna nabídku podniku obohatit o drinky určené k servírování mimo samotný podnik.  

Na začátku mého působení v gastru mi Honza Vlachynský řekl, že každá nepříjemná nebo náročná situace, která během večera nastane, nám dává prostor využít ji ve svůj prospěch a posunout hru na vyšší level. Myslím, že toto tvrzení lze aplikovat i na stávající situaci. I když žijeme a pracuje v době, která nás v mnoha ohledech svazuje, zapojí-li se kreativita spolu se schopností adaptace na vnější podmínky, mohou vzniknout úžasné projekty, které mají mnoho podob a nabízejí spoustu možností.

Minimalismus, který má sexappeal / K výrazným elementům barové současnosti bez pochyb patří Alex Kratěna a jeho gang z londýnského Tayēr + Elementary. Za gastro nepřetržitě a hodně nahlas bojují, a to nejen ve Velké Británii. Navzdory jejich iniciativě zůstává provoz barů omezen, a tak alespoň přišli se svou variací na drinky to go. Jejich RTD (ready-to-drink) série je úctyhodným zástupcem lahvovaných koktejlů už jen v tom, že plně souzní s konceptem a základní myšlenkou baru. Funkčnost a sexy minimalismus se v tomto případě odrážejí ve volbě tmavých lahviček, jež připomínají ty na uchovávání lékárenských ingrediencí nebo také severský styl balení produktů. Neotřelé a zcela v souladu s nabídkou Tayēr + Elementary jsou i chuťové kombinace. Servis je maximálně jednoduchý, stačí koktejl nalít do sklenky na led. Přesně tak na mě působí i Alexův bar za běžného provozu – příprava drinků je v něm rychlá a jednoduchá, veškerá náročná práce se odehrává s předstihem v zázemí, zůstává tak více prostoru na prezentaci a komunikaci.

S ohledem na koncept i ekologii / V České republice se co nejvíce ze své atmosféry snaží do lahvovaných drinků promítnout například pražský bar Bonvivant’s CTC. K jednoduchosti a bohémskému stylu přidává ještě ekologické hledisko. „Balíme naše drinky co nejvíc eko, jak to jen jde. Všechno, co lze, je z papíru. Objednané drinky doručujeme v papírovém sáčku s logem baru. Ke každé láhvi je jutovým provázkem připevněný štítek s názvem koktejlu a recepturou. V případě drinků, které jsou namíchané na přání hosta, uvádíme pouze název, protože co je uvnitř, ví, jelikož se na složení sám podílel. Spolu s drinky a ledem klienti zároveň dostávají i sušené ozdoby uložené v menším papírovém sáčku,“ objasňuje Michael Hanák. Z jeho slov je zřejmé, že Bonvivant’s kromě časem ověřených koktejlů nedělá problém plnit do láhví ani drinky namíchané podle chuťových preferencí zákazníků. Samozřejmě pouze takové, které nalahvování snesou, a bar na ně má k dispozici vhodné ingredience. Barový tým zároveň neustále přemýšlí, co a jak vylepšit. „Máme v plánu ke každé zásilce přidávat malé poděkování za podporu a sdílet v něm i náš playlist na Spotify, aby si lidé mohli vytvořit naši barovou atmosféru alespoň takto na dálku,“ dodává Tomáš Palička.

Je proč se bát koktejlů v plechovce? / Určitě všichni známe nespočet hotových drinků v plechovce, které lze pořídit v každém supermarketu, ale obvykle se potýkáme s menší i větší mírou pochyb, jak kvalitní nápoj skrývají. V případě koktejlů Curatif rozhodně není váhání na místě. Naopak, tato australská firma lpí na pilířích, které jakékoliv pochyby naprosto vyvracejí. Jejím cílem je nabídnout zájemcům o RTD nápoje koktejly, které se vyznačují důrazem na kvalitu použitých surovin, ale také na pohodlí, tedy možnost vychutnat si je prakticky kdekoliv a kdykoliv. V neposlední řadě řeší rovněž udržitelnost, proto jsou veškeré její obalové materiály stoprocentně recyklovatelné. V nabídce má Curatif nesmrtelné klasiky, jako jsou třeba Espresso Martini nebo Negroni, ale také zajímavé twisty, které vznikly ve spolupráci s konkrétními bary. Patří k nim například Black Pearl Toreador či Trader Vic’s Mai Tai, na němž se podílel sydneyský Jakoby’s Tiki Bar.

Vac bag se vejde i do schránky / K velkým bojovníkům za gastro se řadí i nizozemský kavalír Timo Janse, spolumajitel amsterdamských barů Flying Dutchmen Cocktails a relativně nedávno otevřeného Dutch Courage. Velmi aktivní jsou Timo a jeho tým i v téhle nelehké době. Kromě všemožných workshopů přes Zoom nebo třeba prodeje barmanského vybavení on-line vytvořili také poměrně bohatou nabídku drinků to go. Od ostatních je odlišuje neotřelý styl balení. Pro distribuci svých koktejlů si vybrali vac bag neboli vakuovací sáčky. Ano, přesně takové, jaké se běžně používají hlavně v kuchyni a pomocí přístroje se z nich vysaje přebytečný vzduch. Originální balení má především praktické opodstatnění. „Určitě jsme tento postup nezvolili jen proto, abychom se odlišili a působili sexy,“ směje se Timo. „Jde především o to, že se takto zabalené drinky vejdou třeba i do poštovní schránky, takže tady u nás v Nizozemí nemusíte být ani doma, abychom vám mohli koktejl doručit,“ dodává.

Kompletní drink, nebo jen ingredience? / Některé bary nebo barmani nabídku drinků určených k okamžitému servisu (RTS, ready-to-serve) doplňují o kategorii drinků RTM, tedy ready-to-mix, u nichž je potřeba ještě nějakou složku přidat. U nás to tak má například Apollo Bar & Beverage Consulting. V zahraničí se podobnou cestou vydává třeba Ran Van Ongevalle, jenž v belgických Bruggách spoluvlastní Bar Ran. „Zaměřujeme se hlavně na koktejly ready-to-drink, které jsou předšejkrované nebo předmíchané a připravené rovnou k servírování na led. Máme v nabídce nespočet klasik, na které jsou v našem baru hosté zvyklí,“ říká a nádavkem přichází s jednou specialitkou: „Prodáváme ale také náš signature cordial. Jeho základ tvoří mix dvou druhů bazalky a sexy barva, kterou má, je čistě přírodní. Pokud jde o drink, stačí, když k němu zákazník přidá gin se sodou, nebo třeba champagne. Je to super jednoduché a super dobré!“ Ran je zároveň přesvědčený o tom, že je potřeba se udržet stále v pohybu: „Důležité je pořád se něčím zaměstnávat, aby image baru zůstala při životě. Neustále inovujte a přemýšlejte o nových způsobech, jak oslovit svého klienta,“ doporučuje.

Zážitek zabalený do krabice / S něčím méně obvyklým jsme se snažili přijít i my v brněnském baru Super Panda Circus. Výsledkem je Super Panda Experience Kit, který je k mání v šesti variantách a kromě drinku obsahuje také nádobu na jeho servis, ozdobu a dokonce i ručně sekaný led. Když tohle všechno začalo, věděli jsme, že nechceme jen rozvážet lahvičky – to by prostě nebyl Super Panda. U nás jde především o zážitek, protože jsme do velké míry vnímáni jako zážitkový bar, a ten do drinku v podobě strohé lahvičky nedostanete. Přišli jsme proto s našimi kity, které přenesou alespoň trošku pandí atmosféry k lidem až domů. K drinku jsou přibaleny i naše pandí tiki mugy, po nichž se hosté často ptají a které nesou alespoň ždibec pandí esence. Naším cílem není rozvážet klasické drinky na večer, snažíme se našim hostům nabídnout možnost zážitku na dálku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat