60 vteřin s Ondrou Císařem

16.02.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Další z barmanů, kteří usedli před kameru 60 vteřin, je už pět let spjatý s pražským barem Bugsy’s. Nedávno dokonce povýšil a stal se jeho novým šéfbarmanem. A nic z toho by se nejspíš nestalo, nebýt kdysi jednoho barmanského kurzu…

Ondrovi je osmadvacet, pochází z Benešova u Prahy a jako dítě chtěl být kuchařem. Když pak ve Vlašimi studoval obor hotelnictví a turismus, naskytla se mu možnost absolvovat barmanský kurz vedený Alešem Půtou a Katkou Kluchovou. „Vtáhlo mě to natolik, že jsem se rozhodl barmanskému řemeslu věnovat,“ vzpomíná.

Ondrovy barmanské začátky jsou spjaté s pražským Hemingway barem, kde krátce působil v roli commiho. Poté prostřídal několik dalších podniků různého typu, od ShowParku přes Zlatý strom a Baráčnickou rychtu až po barový catering SimplyBar. Před pěti lety Ondra nastoupil do Bugsy’s, kde pracuje dodnes. Na kšandy dosáhl zhruba po roce a teď, po dalších čtyřech letech, povýšil. „Je to ještě velmi čerstvé. Po odchodu kolegy Erika Rosemberga, který se po letech rozhodl zvolnit a víc se věnovat dceři, jsem dostal příležitost stát se novým šéfbarmanem Bugsy’s,“ říká.

Ačkoliv by Ondru docela lákalo pracovat v zahraničí, především ve Velké Británii, na otázku, kde se vidí za deset let, bez váhání odpovídá, že v Bugsy’s. A kde se vidí za dvacet let? „Doufám, že stále za barem!“ Během minuty před kamerou nám na sebe prozradil o poznání víc. Došlo i na jeho přezdívku, kterou mu kolegové kvůli jeho účesu dali. Jde o název ovoce. Kterého? To se dozvíte v samém závěru šedesátivteřinového rozhovoru.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat