Nejlépe dokázal naslouchat chutím Peter Plieštik

13.07.2022AtBars

Ačkoliv má Giffard West Cup pětadvacetiletou tradici, Česká republika bude mít svého zástupce v globálním finále teprve potřetí. O tom, kdo ji bude na konci září ve Francii reprezentovat, se rozhodovalo 12. července v pražském baru AnonymouS.

Ze semifinálových kol, jež se konala na konci června v Praze a Brně, do českého národního finále soutěže se sirupy a likéry Giffard, postoupilo osm barmanů. Čtyři zástupce, Matúše Bratha (Hemingway bar), Tomáše Karlíka (Bugsys’s Bar), Petera Pilného (Beyond the Bar) a Petera Plieštika (Monkey Bar Prague), v něm měly pražské podniky. Z Brna dorazili Marek Adam (Ananas Nomadic Bar) a Jakub Baštinec (Pablo Escobar), z Českých Budějovic Jan Lukas (Café Datel) a ze Zlína Miroslav Navrátil (Bar 1931).

Téma soutěžního drinku bylo stejné jako v semifinále, tedy Listen to the Flavours, tentokrát ale koktejl inspirovaný nějakou skladbou nebo písní, a odrážející tak silné spojení mezi hudbou a barmanstvím, nemíchali se sirupy Giffard, nýbrž s likéry této známé francouzské značky. Předepsány byly i báze. Z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov, která Giffard West Cup v České republice organizuje, mohli sáhnout po ginech Roku a Gordon’s, vodkách Smirnoff Red a Amundsen Deep Blue, rumech Abuelo Añejo 5 y.o. a Republica Exclusiva nebo whisky Johnnie Walker Black Label a bourbonu Jim Beam Black. Podstatné ovšem bylo, aby v soutěžním drinku vynikl primárně likér, použít ho proto bylo nutné přinejmenším stejné množství jako zvoleného destilátu, a to minimální 20 ml.

S likéry a před mezinárodní porotou / Záměna sirupů za likér ale nebyla jedinou změnou oproti semifinále. V pražském baru AnonymouS soutěžící 12. července míchali tři porce koktejlů namísto dvou a měli na ně i více času – velkorysých osm minut. Svou prezentaci si současně museli připravit v angličtině, jelikož porota, která jejich výkony hodnotila, byla mezinárodní. Kromě barmana Petra Novotného, který se za Česko účastnil Giffard West Cupu před třemi lety, v ní usedl Europe area manager značky Giffard Jérémy Guillaud a také její evropský ambasador Matteo Mosetti, jenž svou ambasadorskou pozici získal právě na základě své úspěšné účasti v soutěži v roce 2018.

Matteo hned na začátku soutěže zdůraznil, že Giffard West Cup není jen o nalezení vítěze, ale také o budování komunity, o vzájemném setkávání se, sdílení zkušeností a inspirace, a to jak na lokální, tak na globální úrovni. Upozornil soutěžící, že kromě barmanských dovedností, znalostí produktu a likérové kategorie obecně je podstatná také jejich osobnost, energie a vášeň, kterou do své práce za barem vkládají. Stejně jako Petr s Jérémym jim popřál hodně štěstí a vyzval je, aby ze sebe vydali to nejlepší, což následně všech osm finalistů udělalo.

Inspirace filmy, seriálem i přírodou / Barmani se na dvou barech situovaných na zahrádce baru AnonymouS střídali v příjemném tempu. S ohledem na zvolené téma soutěže jim po celou dobu zdatně sekundoval DJ Buldog, který se nejen staral o dokreslení atmosféry, ale také pouštěl hudbu, kterou si pro svá vystoupení zvolili finalisté.

Hned první z nich, Matúš Brath z pražského Hemingway baru, do svého playlistu zařadil mimo jiné písničku I Like to Move It z filmu Madagaskar, a to proto, že svůj koktejl King Julien postavil na likéru Giffard Vanille de Madagascar, který zkombinoval s vodkou Smirnoff Red, klarifikovaným řeckým jogurtem smíchaným s pečeným banánem a kakaovou tinkturou na bázi whisky Johnnie Walker Black Label.

Marek Adam, jenž je od loňského podzimu majitelem cateringové firmy Ananas Nomadic Bar, proložil převážně francouzské popové hity zvuky přírody. „Téma Listen to the Flavours ve mně evokuje právě přírodu a všechny ty dary a chutě, které z ní pocházejí,“ objasňuje. Svůj drink Cassie and Goosie porotě namíchal z ginu Roku, likéru Giffard Cassis Noir de Bourgogne a domácí angreštové limonády, kterou připravil infuzí zastudena.

Po Giffard Cassis Noir de Bourgogne sáhl rovněž druhý z brněnských barmanů v soutěži. Jakub Baštinec, jehož domovským podnikem je Pablo Escobar, vsadil na kombinaci cassisu s whisky Johnnie Walker Black Label a domácím rybízovým shrubem dolitou champagne. Ovoce použité na shrub následně usušil a rozmixoval na prach, kterým ozdobil sklenku. Drink s odkazem na díl seriálu Přátelé, v němž se Joey učí francouzsky, pojmenoval Žmapelklód a jako hudební podkres si zvolil soundtrack z filmu Amélie z Monmartru, ale tak taky třeba ÉdithPiaff a její legendární song Non, je ne regrette rien.

Klasika trochu jinak a návrat devadesátek / Twistem na French 75 se o přízeň poroty rozhodl zabojovat Miroslav Navrátil ze zlínského Baru 1931. „Mám rád sladké a z ovoce nejvíc meruňky, a tak jsem sáhl po Giffard Apricot Brandy,“ prozrazuje. Chuť likéru propojil s ginem Roku, citronovou šťávou, třešňovým cordialem s chilli, pár kapkami slaného roztoku a champagne. Jako ozdobu s odkazem na mátový likér, jenž stál na počátku značky Giffard, zvolil mátový lístek a koktejl pojmenoval Le dernière feuille (The Last Leaf). Jako hudební podkres zvolil píseň Sacrifice v podání Eltona Johna a následně i Dua Lipa. „Je to hudební twist původní verze, podobně jako je můj koktejl sladším twistem na původně kyselkavou koktejlovou klasiku,“ objasňuje.

Peter Pilný, jenž ve finále Giffard West Cupu reprezentoval Beyond the Bar, se při tvorbě svého soutěžního drinku stejně jako při výběru hudebního doprovodu zhlédl v devadesátkách. „Inspiroval jsem se jak hudbou té doby, kterou mám rád, tak disco koktejly, jako byly Cuba Libre, Long Island Ice Tea a G&T,“ říká. Drink pojmenoval Back to the Future a namíchal jej z rumu Abuelo, colového cordialu, limetové šťávy, banánového likéru Giffard a toniku.

Ve znamení svobody a přátelství / Za zvuků revoluční písně La Marseillaise, jež je hymnou Francie, namíchal svůj soutěžní koktejl Freedom Honza Lukas z českobudějovického Café Datel. „Přemýšlel jsem o tom, jaká hudba na mne v souvislosti s Francií emočně působí nejvíc, a došel jsem k tomu, že je to právě Marseillaisa,“ říká, a zároveň tak vysvětluje, proč sklenku opatřil francouzskou vlajkou, kterou vytvořil z obarveného cukrového rozvaru. „Každá z ingrediencí reprezentuje jednu z barev na vlajce a zároveň jednu ze základních hodnot Francie. Verjus je modrá a rovnost, v případě koktejlu balanc. Gin Roku je bílá a svoboda, protože alkohol uvolňuje tělo a duši. Vanilkový Giffard zastupuje červenou a bratrství, protože propojuje všechny suroviny dohromady, stejně jako nás tady. A protože k vítězství a oslavám patří champagne, drink jsem jím dolil. Na zástřik jsem pak zvolil absint, protože i ten k Francii a její umělecké duši patří,“ popisuje Honza drink, který mu v očích poroty vynesl třetí místo a finanční odměnu ve výši 3000 Kč.

Druhé místo a dvojnásobnou odměnu získal v českém národním finále Giffard West Cupu Tomáš Karlík z Bugsy’s. Svým koktejlem Friendship chtěl vyzdvihnout důležitost spolupráce a přátelství mezi barmany napříč bary, městy i zeměmi, a proto jako hudební podkres zvolil jednak legendární song kapely Queen Friends Will Be Friends, jednak první skladbu Pascala Letoublona Friendship. „Z likérů jsem okamžitě sáhl po Giffard Cassis Noir de Bourgogne, který mi chutná ze všech nejvíc a hodně s ním pracuju, a jako bázi jsem si zvolil Johnnie Walker Black Label, protože podobně jako Francouzi miluju whisky,“ zdůvodňuje volbu dvou hlavních ingrediencí svého koktejlu a pokračuje: „Doplnil jsem je o cordial z bílého pepře, černého rybízu a sušených meruněk a jako ozdobu jsem použil rybízový list, který mám ze zahrádky od kamarádky barmanky Aničky Postnikové.“ Ze stejného zdroje měl Tomáš také fíkový list, na kterém porotě servíroval quiche s meruňkovou cibuládou, který mu s využitím meruněk z cordialu upekla kamarádka z Kro Bakery. Fíkový list byl současně odkazem na Fík, signature shot Bugsy’s, který Tomáš na znamení přátelství nechal roznést všem přihlížejícím.

Digestiv v koktejlové i hudební podobě / Na všechny přítomné myslel malým drinkem také Peter Plieštik z Monkey Bar Prague, jehož drink i prezentace byly propracované do posledního detailu. Současně se mu nejlépe podařilo naplnit téma Listen to the Flavours. Koktejl z odkazem na digestiv pojmenoval DJ-stiff a propojil ho s elektronickou hudbou. „Ne všichni se mnou možná budou souhlasit, ale pro mě elektronická hudba patří na závěr večera. Po večeři se jde na drink a pak někam do klubu a na festivalech se hraje vždycky po půlnoci, je tak vlastně takovým hudebním digestivem,“ rozkrývá pozadí svého drinku Peter a pokračuje: „I proto je vyznění mého koktejlu lehce ovocné a nasládlé s jemnou hořkostí v závěru, jak to má u digestivu být.“ Z likérů Giffard Peter sáhl po Vanille de Madagascar a za bázi si zvolil bourbon Jim Beam Black, které doplnil o bitter cherry oak cordial a champagne. Jako ozdobu zvolil třešeň kompresovanou vanilkovým likérem a drink ovoněl aroma vanilky a dubu.

Peter zaujal všechny tři porotce nejvíc, a to nejen svým drinkem a prezentací, ale také pohostinností, otevřeností a charismatem. Odměnou mu teď bude cesta na globální finále do Francie, které se uskuteční 26.–28. září. Navštíví malebné městečko Angers, kde má společnost Giffard své sídlo, ale také pařížský festival Whisky Live, kde se po boku barmanů z celého světa postaví za bar. „Věřím, že si to ve Francii ohromně užije, tak jako jsme si všichni užili celý dnešní den v AnonymouS. Dopadlo to přesně tak, jak jsem si představoval, atmosféra byla naprosto úžasná,“ shrnuje soutěžní dění český ambasador značky Giffard Peter Bobula.

foto: Anna Postnikova

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat