Kreativním šéfkuchařem Aramarku bude Radek David

27.07.2022AtBars

Je to teprve týden, co šéfkuchař Radek David prostřednictvím sociálních sítí gastronomickému světu oznámil, že se po dvaceti letech rozhodl opustit restauraci La Veranda a další podniky ze stejné „stáje“, a už je i jasno v tom, kam míří jeho další profesní kroky.

Radek David svůj odchod z týmu Yurije Kolesnika, jenž provozuje restaurace v Praze, Průhonicích a na Ukrajině, zdůvodnil potřebou změny a touhou věnovat se více synům, na něž dlouhá léta příliš času neměl. Jeho kroky ovšem nemíří ke konkurenci, nýbrž do oblasti firemního stravování – nastupuje jako kreativní šéfkuchař do společnosti Aramark, která je největším subjektem v oblasti firemního stravování v České republice. „Několikrát jsem měl možnost podílet se na různých projektech Aramarku a viděl jsem, jak profesionálně ke všemu přistupují. Firemní stravování je pro mě velkou výzvou, rád bych změnil předsudky, které kolem něj stále panují. Současně mě láká možnost měnit stravovací návyky velkého počtu lidí. V restauraci jsem vařil pro 40 až 60 lidí denně, tady mám možnost s pomocí kolegů oslovit přes desetitisíce lidí, kteří denně provozovny Aramarku využívají,“ zdůvodňuje svoji volbu.

Na novou pozici Radek David nastupuje se spoustou plánů a vizí. „Chtěl bych více využívat nejrůznější ‚zapomenuté‘ suroviny a co nejvíce pracovat se sezonními a regionálními zdroji. A rád bych zde také zavedl kuchařské postupy, které výrazně zlepšují chuť jídel, jako je pomalé vaření, pečení přes noc a spousta dalších,“ říká a pokračuje: „Líbí se mi rovněž projekt Cesta na talíř, který Aramark odstartoval před několika lety. Je skvělé, že můžeme říct farmářům, co chceme, oni to pro nás vypěstují a my následně všechno zpracujeme. Máme suroviny s příběhem, a navíc jsou z Čech, což je skvělá symbióza. České potraviny, čeští farmáři a snižování uhlíkové stopy díky eliminaci dlouhých transportů přes půlku Evropy – o tom přece všichni kuchaři sní.“

Stejné nadšení panuje i na straně Aramarku, jenž zanedlouho oslaví třicáté výročí. „Radek David je jedním z nejlepších šéfkuchařů v republice. Je to zkušený profesionál s kreativním kuchařským myšlením, proto se těšíme na naši spolupráci, která odstartuje novou etapu Aramarku,“ vítá posilu týmu generální ředitel společnosti Vladimír Staněk.

@mohlo by vás zajímat