Barová akademie: Proč je důležité recyklovat?

18.10.2022DBA, Bob Gordon

Mnozí podnikatelé v gastronomii považují recyklaci za příliš komplikovanou a nákladnou záležitost. Ve skutečnosti ale nijak složitá není a důsledné třídění odpadu může jejich podnikaní dokonce prospět – a to zdaleka ne jen tím, že zlepší obraz podniku mezi jeho stávajícími i potenciálními hosty.

K nejdůležitějším argumentům, které hovoří pro recyklaci, patří pozitivní dopad na životní prostředí. Po celém světě se ročně nashromáždí kolem 2,12 miliard tun odpadu, což je jen těžko uvěřitelné množství. Současně platí, že recyklováním materiálů, jako jsou plast, sklo a hliník, lze ušetřit velké množství energie – v případě hliníku, který lze bez výrazného snížení kvality recyklovat prakticky neomezeně, je to až 95 %.

Druhý argument je čistě ekonomický – recyklace se podnikům vyplatí, protože jim pomůže snížit náklady na likvidaci odpadu, a to až o 30 %. V některých zemích dokonce roste poptávka po recyklovaném papíru a lepence zhruba o 1,2 % ročně, takže lze jejich shromažďováním a odprodejem i něco vydělat. Obecně se vyplatí trochu zagooglit a zjistit, zda ve vašem okolí některá z firem nepoptává recyklovatelné materiály či produkty.

Přátelský k přírodě i lidem / Neméně podstatná je recyklace i z pohledu pozitivní image podniku, lidé se dnes totiž stále více zajímají o to, jak moc udržitelně se firmy chovají. Podle Harvard Business Review Foundation až 90 % mileniálů očekává, že podniky udržitelnost začlení do svého podnikání, jde tedy o víc než jen pouhý trend. Zavedení recyklačního programu tak může jednak podpořit pozitivní vnímání baru ze strany hostů, jednak ovlivnit jejich nákupní chování. A stejně tak může motivovat i podnik, aby se stal bezodpadovým místem nebo aby se této metě alespoň přiblížil. Motivující to může být i z pohledu týmu – výzkumy dokládají, že pracovní prostředí, které je eco-friendly, podporuje zapojení zaměstnanců a zvyšuje produktivitu i pracovní morálku.

Hledání různých alternativ / Argumentů pro recyklaci se nabízí víc než dost, teď už jen zbývá zodpovědět otázku, jak na to. Pokud si nejste jisti, jaké změny udělat, začněte auditem odpadu. Jinými slovy zjistěte, jaké reálné množství různých druhů odpadu ve stanoveném časovém úseku produkujete. Jedině tak si uděláte přesnou představu o tom, které materiály a v jakém množství pravidelně likvidujete, a současně budete moci identifikovat oblasti, v nichž je prostor pro zlepšení. Následně se zamyslete nad tím, jak množství odpadu snížit. Začít můžete u obalových materiálů. Zkuste se třeba domluvit se svými dodavateli na k přírodě šetrnějším balení zboží. A jak jste na tom s jednorázovými plasty přímo v barovém provozu? Nahraďte je organickými alternativami. Výměna plastových brček za ta z bambusu nebo jiných alternativních materiálů je pochopitelně jen skromným začátkem…

Pozor na pravidla a zákony / Audit odpadu vám dá rovněž odpověď na otázku, kolik a jakých košů či kontejnerů na tříděný odpad budete potřebovat a kam je ideálně umístit. Budete je potřebovat jen venku, kde k nim kromě zaměstnanců musí mít dobrý přístup i svozová firma, nebo také uvnitř? V obou případech je nutné dbát rovněž na zdravotní a bezpečnostní rizika a pravidla hygieny, což platí ještě o něco více v případě bioodpadu, který mají dle nového odpadového zákona, jenž v České republice platí od ledna loňského roku, za povinnost všechny firmy třídit. Vedle svozu tohoto typu odpadu se nabízejí i sofistikovanější řešení v podobě různých typů kompostérů, které se liší kapacitou a náročností na umístění. S výběrem ideálního řešení je dobré se obrátit na specializovanou firmu. Výsledkem správné volby mohou být i v tomto případě finanční úspory.

Zapojte tým a kreativitu / Pokud to s recyklací myslíte opravdu vážně, musíte do svých plánů zapojit celý tým. Dbejte na to, aby byli všichni dobře obeznámeni s tím, co a proč děláte a jak odpad správně třídit. Poblíž sběrných nádob umístěte plakáty s pokyny a vysvětlením, aby bylo každému jasné, co a kam patří. Do vzdělávacích aktivit přidejte školení zasvěcené ekologické problematice, které vašim zaměstnancům pomůže pochopit význam a důležitost recyklace a minimalizace odpadu. Zvažte odměnu pro ty, kdo se do recyklace a dalších udržitelných aktivit významněji zapojí. Můžete rovněž určit jednoho z členů týmu a dát mu tuto problematiku na starost. Jeho úkolem pak bude se o udržitelnost aktivně zajímat a seznamovat ostatní s novinkami v této oblasti.

Všichni se pak můžete zapojit do hledání cest, jak pro různé předměty a materiály najít další využití, a vdechnout jim tak nový život. Upcycling vám může pomoci efektně a bez zbytečných nákladů ozvláštnit interiér. Z použitých podtácků se mohou stát umělecká díla, z dřevěných palet police na láhve nebo alternativní interiérové i venkovní posezení a ze skleněných láhví snadno uděláte svícny nebo lucerny, které dotvoří příjemnou atmosféru. Stejně dobře mohou fungovat třeba jako dávkovače na mýdlo nebo solničky či pepřenky. A seznam dalších podobných možností je téměř nekonečný…

foto: iStock

Vizovicka 1

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat