Na Monin Cup Bára Kulhánková hned tak nezapomene

20.12.2022AtBars

Ve francouzském Bourges, domovském městě světově známé značky sirupů Monin, se 6.–7. prosince uskutečnilo mezinárodní finále soutěže Monin Cup #22, která je určena mladým barmanům do sedmadvaceti let. Českou republiku v něm reprezentovala vítězka národního kola Bára Kulhánková z mělnického baru Brloh. A vedla si skvěle – čtyři desítky barmanů z různých koutů světa nechala za sebou a s koktejly Le chemin a La famille, které oba namíchala na téma Sharing Memorable Moments, si došla pro vítězství.

Monin Cup #22 byl tvou první soutěží? Co tě motivovalo se do něj přihlásit?

Na střední škole jsem se pár barmanských soutěží zúčastnila, ale ty byly jednodušší, zaměřené převážně na techniku a nikdy se u nich nemluvilo. Vlastně dnes nechápu, co mi na nich tehdy přišlo složité… Monin Cup byl každopádně mou první soutěží, která nebyla juniorská. Že se koná, jsem se dozvěděla od svého kolegy a mentora Tomáše Nyáriho, který se nabídl, že mi pomůže s přípravou. No a vzhledem k tomu, že mě barmanské soutěže na střední bavily, řekla jsem si, proč se do toho nepustit znova. Tomáš mi pak zpětně prozradil, že i kdybych odmítla, v rámci přípravy na otevření baru by mě přihlásil tak jako tak. Takže je vlastně dobře, že jsem do toho šla dobrovolně.

Jak jsi celou soutěž prožívala a jaké byly tvé pocity po vyhlášení vítězů?

Často na sebe kladu vysoké nároky a chci dosáhnout věcí, které si předem nastavím. Do prvního kola, které se konalo v Praze, jsem vyloženě šla s tím, že to prostě zkusím. Když jsem postoupila do finále v Brně, řekla jsem si, že top 5 by bylo fajn. Když mě vyhlásili vítězkou, nemohla jsem tomu uvěřit. Nebyla jsem schopná tu informaci zpracovat. Možná až ve chvíli, kdy jsem na globální finále vážně odjela, mi to začalo připadat skutečné. Že jsem byla ve Francii, mi přišlo tak úžasné, že jsem od toho opět nic nečekala. Mým jediným cílem bylo neudělat žádnou zásadní chybu a být sama se sebou spokojená. Dostat se do top 9 jsem považovala za naprostý vrchol. Finálové kolo jsem si neuvěřitelně užila, protože mi přišlo, že už o nic nejde, a paradoxně jsem poprvé nebyla vůbec nervózní. Ve všech předešlých kolech se mi klepaly ruce, měla jsem stažený žaludek, ale tohle jsem si vážně užívala. Pocity po vyhlášení jsou nepopsatelné, v tu chvíli se mi teprve roztřásly ruce a měla jsem slzy v očích. Vůbec jsem to nečekala, bylo to neuvěřitelné. Příval upřímných gratulací od ostatních soutěžících byl ohromný a vážně jsem byla šťastná.

Z čeho se skládal a jak se servíroval drink, s nímž jsi do soutěže šla, a co tě při jeho tvorbě inspirovalo?

Koktejl, s nímž jsem se přihlásila už do národního kola a ve Francii mi pomohl k postupu mezi devět nejlepších, odrážel moji dosavadní profesní pouť, a tak jsem ho pojmenovala Le chemin, tedy francouzsky cesta. Sestával z 20 ml likéru Monin Earl Grey, stejného množství ginu Jodhpur, 40 ml heřmánkového cordialu, střiku solného roztoku, grepových bitters a tequily El Jimador. Servíroval se naperlený pomocí CO2, a to v tenkostěnné sklence na ledovou kouli. Na globálním finále tvořil 80 % z celkového hodnocení, dalších 20 % byl znalostní test, který se převážně skládal z otázek o společnosti Monin a všeobecných barmanských znalostí.

Jak ses na globální finále připravovala?

Po národním kole jsem ještě víc zapracovala na storytellingu a přirozenosti projevu. Vyhledala jsem si informace o společnosti Monin a jejích produktech, především o cordialu Paragon, se kterým jsem se postupně začala učit pracovat. A udělala jsem dobře, protože právě na něm byla založena druhá disciplína, jejíž zadání jsme se dozvěděli až po vyhlášení devíti postupujících.

V čem přesně tato disciplína spočívala a jak a proč jsi toto zadání naplnila?

Museli jsme vymyslet další drink na téma Sharing Memorable Moments, tentokrát ale s využitím jednoho ze tří cordialů značky Paragon, kterou Monin uvedl na trh před třemi lety. Volba dalších ingrediencí byla čistě na nás. Zadání jsme dostali už večer, druhý den dopoledne organizátoři sehnali námi zvolené suroviny a my měli hodinu na to si drink vyzkoušet a doladit detaily. Pak jsem odevzdali recepturu a odpoledne jsme drink prezentovali před porotci a publikem v amfiteátru vily Monin. Zvolila jsem si Paragon White Penja Pepper. Přišlo mi, že si ho málokdo vybere, protože je komplikovaný na použití. Celé jsem to postavila tak, že se můj drink buď bude porotě vážně líbit, nebo ne. Nic mezi. Byl to trochu risk, ale kdo neriskuje, nic nezíská.

Z čeho tento tvůj drink sestával a jak jsi ho pojmenovala?

Když jsem se na soutěž připravovala, zkoušela jsem různé varianty, jak s Paragonem pracovat, a právě jednu z nich jsem ve finále s několika drobnými úpravami použila. Ke 20 ml Paragonu White Penja Pepper jsem přidala 15 ml zelené Chartreusky, 20 ml whiskey Bushmills Original, dva střiky grepových bitters a tonik na dolití. Drink se servíroval v highball sklence ozdobený grepovou kůrou. Pojmenovala jsem ho La famille, a to s odkazem na moji druhou rodinu – tu pracovní, se kterou sdílím spoustu momentů a zážitků.

Kdo byl v porotě globálního finále a na co všechno se při hodnocení porotci zaměřovali?

Pro první disciplínu mi byli jako porotci přiděleni Martin Hudák a Priyanka Blah, tu druhou posuzovalo všech sedm porotců, tedy Dan Fellows, Dimi Savvaidis, Sandrae Lawrence, Marian Beke, Marella Batković, Martin Hudák a Priyanka Blah a spolu s nimi sám Olivier Monin, prezident společnosti Monin. Stejně jako na každé soutěži se zaměřovali na prezentaci, techniku, propojení drinku s příběhem a samozřejmě na jeho chuť, vůni a vzhled.

Bylo pro tebe vítězství velkým překvapením, nebo jsi alespoň v koutku duše doufala, že by to mohlo vyjít?

Samozřejmě jsem asi jako každý měla v hlavě hlásek, který mi našeptával, jak skvělý a šílený by bylo, kdybych vyhrála. Jsem ale realista a nikdy nemívám žádná velká očekávání, abych nebyla zklamaná. Se svým výkonem jsem byla spokojená, neměla jsem ale možnost vidět soutěžit ostatní, takže mi chybělo srovnání. Vítězství tak pro mě bylo velkým překvapením.

Jaký největší zážitek sis z Francie dovezla? Byl prostor i na nějaký doprovodný program?

Celá Francie byl jeden velký zážitek. Nejúžasnější bylo potkat tolik nových lidí, kteří mají stejný mindset a člověk se s nimi může bavit, jako by je znal celý život. Prostor na doprovodný program byl. Před závěrečným kolem jsme absolvovali něco ve stylu honby za pokladem – procházeli jsme městem a řešili hádanky a hlavolamy. A samozřejmě skvělá byla i závěrečná party. Asi si umíte představit, jaká jízda to je, když se v jedné místnosti sejde kolem čtyřiceti barmanů…

Jaká odměna byla pro vítěze nachystaná?

Odměnou za první místo bylo 5000 eur, druhý v pořadí, Alexandros Seretis z Řecka, dostal 3000 eur a třetí v pořadí, Alec-Dominic Loße z Německa, obdržel 2000 eur. Všichni tři příští rok společně poletíme do Portugalska, kde jsou největší plantáže yuzu, které Monin do svých produktů používá. Přesný termín ještě neznáme.

Už víš, jak s finanční odměnou naložíš?

Ještě si to musím promyslet, ale určitě dám něco do cestování, vybavení bytu a rozšíření barmanských zásob.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat