Holešovická restaurace PRU58 má nové večerní menu. Byť její kuchaři pro Asii typických chutí dosahují s využitím co největšího množství lokálních surovin, v kuchyni pod jejich rukama vznikají i pokrmy z wagyu nebo třeba hamachi.
Nová sestava večerních pokrmů PRU58 podle majitele tohoto holešovického podniku Štěpána Návrata nestaví na efektech ani přehnané složitosti. Každý chod je v něm sám za sebe, ale zároveň perfektně zapadá do celku.
Mezi malými pokrmy hosté nyní najdou například 100g steak wagyu z Kagoshimy A5 nebo třeba sashimi a takaki z hamachi, což je pro své lahodné maso vysoce ceněná tuňákovitá ryba česky označovaná jako kranas japonský. Novinkou je rovněž vietnamská pouliční specialita cha lalot, jež má v PRU58 podobu listů lolotu jedlého plněných pepřovým vepřovým a chuťově dotvořených espumou z karamelizované brambory. Obměny doznala nabídka knedlíčků, vypíchnout je možné třeba kachní gyozu s tamarindem či trhaným kolenem a sambalem nebo odvážnější verzi s unagi, ale taky mandu s krevetami a bůčkem nebo klasické siu mai. Svěží fúzi bez zbytečných efektů pak ztělesňují pra koong tacos s červenými krevetami, citronovou trávou, yuzu a dalšími citrusy, koriandrem, mátou, šalotkou, tamarindem a vanilkou.
Z lokálních zdrojů je pak třeba základní surovina pro bůček 88 podávaný s křupavou bazalkou, kimchi z okurky a mo yang omáčkou, stejně jako jelen sika marinovaný shiokoji servírovaný s celerovým pyré, karamelizovaným misem, oříšky a houbovým prachem. Toho už hosté najdou mezi středními pokrmy, podobně jako bbq chobotnici s krevetou, kambodžskou omáčkou, křupavým krekrem a černou rýží. Z dezertů je pak možné zmínit kombinaci nazvanou matcha & ovoce, k jejímž ingrediencím patří ještě mascarpone, smetana, sníh, žloutky, piškot a mandlovice.