Twist the Script je dalším aktem neposlušnosti

16.05.2025AtBars

Rovněž na českém trhu je teď k mání limitovaná série champagne Piper-Heidsieck, která nese také českou stopu – vizuály kampaně Twist the Script, jež odstartovala vloni na podzim, se pod taktovkou renomovaného britského fotografa Milese Aldridge po tři týdny fotily v Praze.

Kudy se bude kampaň na champagne Piper-Heidsieck Twist the Script ubírat a o čem tato limitovaná série je, naznačil už mural, který byl v září 2024 odhalen v newyorském Brooklynu. Piper-Heidsieck vybral ze své historie čtyři příběhy, jimž pak originální vizuální podobu propůjčil britský umělec a módní fotograf Miles Aldridge, který je primárně známý svými výrazně stylizovanými fotografiemi s odkazy na film noir, pop kulturu a filmový svět obecně. S tím je ostatně silně propojen i Piper-Heidsieck, který si od své filmové premiéry v roce 1933 „zahrál“ ve více než třech stovkách filmů, zároveň je dlouhodobě partnerem amerických Oscarů, stejně jako filmového festivalu v Cannes.

Hlavní myšlenkou limitky Twist the Script je poukázat na to, že značce Piper-Heidsieck nikdy nechyběla odvaha přepisovat pravidla a měnit zažité konvence, a potřeba vzdát hold těm, kdo jsou s ní nějakým způsobem spojeni a sami neváhali posouvat hranice. Volba tak padla na Marilyn Monroe, jež byla nejen světově známou herečkou (a velkou milovnicí champagne Piper-Heidsieck), ale také první ženou, jež založila svou vlastní produkční společnost. V hledáčku kampaně se ocitl rovněž Jean de Suarez d’Aulan, francouzský aristokrat, jenž se oženil s dcerou zakladatele Piper-Heidsieck, a svého času tak stál v čele tohoto šampaňského domu. Zároveň byl ale také medailemi ověnčeným plavcem, skokanem do vody, bobistou nebo třeba automobilovým závodníkem, přičemž ani tím výčet jeho – nejen sportovních – úspěchů nekončí. Poctu si vysloužili rovněž američtí astronauti James McDivitt a Edward White, účastníci letu Gemini 4, v rámci nějž se v červnu 1965 uskutečnil první výstup Američanů do vesmíru. Svůj návrat na Zemi oslavili champagne Piper-Heidsieck, jež bylo v té době v USA nejprodávanější značkou. Legendární jsou i pašerácké mise v období americké prohibice, kdy se champagne do Spojených států dostávalo na lodích zabalené do jutových pytlů naplněných solí, které mimo jiné umožňovaly snáze se kontrabandu na moři v případě kontroly zbavit. Vzpomínce na tuto dobu je věnována čtvrtá ze série limitek Twist the Script, jež mají podobu klasického Piper-Heidsieck Cuvée Brut uloženého v plechovém tubusu s příslušným motivem.

@mohlo by vas zajimat