Bonvivant’s už míchá na nové adrese

27.12.2018Bára Urbanová

V polovině posledního měsíce tohoto roku prošel zatěžkávací zkouškou v podobě dvou zahajovacích party nový prostor v Praze na Vinohradech, do nějž z centra města přesídlil barový tým Bonvivant’s. Oficiálně otevřeno pro hosty má od 19. prosince a do své nové éry vstupuje s nadšením i ambiciózními plány.

Prostory v Bartolomějské ulici v centru Prahy bar Bonvivant’s opustil po necelých pěti letech z důvodu neprodloužení smlouvy. Poslední drink tu barmani hostům namíchali 21. října a v té době už bylo jasno i o nové adrese, která zní: Mánesova 55, Praha-Vinohrady. Právě sem v uplynulých letech situoval svůj dočasný pražský Lounge Bohemia Pavel Tvaroh. I proto se úvodní party nesla v duchu motta Stará adresa – nový lokál / Starý lokál – nová adresa a kromě barového týmu Bonvivant’s na ní hostům své drinky předkládal také Pavel Tvaroh. Příchozím stačil už letmý pohled přes okno z ulice, aby dokázali zhodnotit, jak moc se vinohradský Bonvivant’s podobá tomu z Bartolomějské. „Chtěli jsme co nejvíce zachovat atmosféru původního podniku, proto jsme sem převezli prakticky všechno vybavení a jen jsme ho dali upravit, aby sem správně pasovalo. Některé lavice a stoly se musely zkrátit, bar jsme naopak prodloužili a uzpůsobili tak, aby se nám za ním pracovalo lépe a efektivněji než dřív,“ prozrazuje majitel Bonvivant’s Tomáš Palička a dodává: „Zůstalo tu i pár věcí po Pavlu Tvarohovi jako odkaz na jeho působení v těchto prostorech. Některé vybavení je samozřejmě nové, například barová skříň a dlouhý stůl v našem salonku. Podstatnou zásluhu na tom, jak náš nový bar vypadá, má designér Jan Trojak, jenž už v minulosti několik barů a hotelů navrhl, a to především v Londýně. Má skvělé nápady a taky zlaté ruce.“

Stejný bar, menší kuchyň / Replikou původního Bonvivant’s je první místnost, do níž se z ulice schází po několika schodech. Pozornost na sebe poutá jak samotný bar, tak strop z plechových kazet, který sem byl z Bartolomějské rovněž přenesen. Přímo na baru se může usadit šest hostů, dalším deseti jsou k dispozici stolky s barovým sezením v podobě židlí a zvýšené lavice. „Je to proto, aby bylo odevšad dobře vidět na bar,“ říká Tomáš Palička a doplňuje: „Nebráníme se ani tomu, aby si u nás dali hosté drink na stojáka.“ Cesta do další místnosti vede kolem kuchyně, jež je situována tam, kde byl v Lounge Bohemia bar. Pokrmy se zde ale budou pouze dokončovat. „Už v Bartolomějské jsme měli malou kuchyň, tady je ale ještě o něco menší. Nechtěli jsme jí obětovat další místo a zároveň chceme hostům poskytovat jen tu nejvyšší kvalitu, a tak jsme se rozhodli, že si jídlo necháme dodávat na zakázku a sami ho budeme jen dohotovovat. Nadále se budeme držet sezony a servírovat menší barové porce, jídla chceme ale častěji obměňovat. Hosté rozhodně nepřijdou ani o náš signature pokrm – trhanou vepřovou plec,“ vysvětluje Tomáš Palička.

Za závěsem a dveřmi od chlaďáku / Do návazné místnosti se vstupuje přes originálně pojaté dveře, které bývaly součástí mrazicího boxu. „Původně jsem chtěl, aby se dál procházelo přes lednici, ta je ale příliš úzká, nakonec jsem tedy sáhl po dveřích od chlaďáku, které se mi s notnou dávkou štěstí podařilo získat i s futry,“ libuje si majitel Bonvivant’s. Jakmile jimi hosté projdou, ocitnou se v klidnější části baru, kde našly své místo stolky a lavice z Bartolomějské, u nichž se pohodlně usadí dvě desítky osob. Stěny jsou v ní stejně jako v původních prostorách vymalovány žlutou barvou, zdobí je ale pruhy, které mají naznačovat, že už je tu něco trochu jinak. Úplně odlišná je pak poslední místnost, jíž barový tým zatím říká salonek. V budoucnu by měla být oddělena posuvnou stěnou, kterou zatím supluje závěs. Stěny jsou vyvedeny v tmavších barvách a kompletně je pokrývají pruhy. U zdi stojí stará barová skříň, uprostřed dlouhý stůl s dřevěnou deskou a kolem něj šest křesílek, která tu zůstala po Lounge Bohemia. „Záměrně jsme tuto místnost pojali úplně jinak než ostatní. Bude fungovat jako salonek pro skupiny hostů, ale taky na degustace, prezentace a různé mítinky. Chystáme se ji dovybavit tak, aby nabízela veškerý komfort pro míchání koktejlů přímo u stolu,“ naznačuje budoucí plány Tomáš Palička.

Další změny, plány a přípravy / Oficiální provoz na nové adrese Bonvivant’s zahájil 19. prosince. Otevřeno má zatím denně od 16 do 01 hod., je ale možné, že se otevírací doba bude ještě měnit. „Ocitli jsme se v nové lokalitě a zatím nemáme finální představu, jak to tady bude fungovat a co si budou hosté žádat. Nicméně počítáme třeba s tím, že v létě postavíme zahrádku a budeme otevírat o něco dříve,“ vysvětluje Tomáš Palička a nádavkem prozrazuje, že se chystá několik dalších úprav či změn: „Ještě pořád ladíme detaily, máme třeba pár nápadů na to, jak zajistit, aby hosté o tu show spojenou s přípravou koktejlů nepřišli ani v zadních místnostech. Chceme více propracovat náš koncept, chystáme se převléct barový tým a pracujeme také na novém koktejlovém menu.“ To bude představeno na Světový den koktejlu, tedy 13. května 2019, na kdy je naplánován oficiální grand opening starého podniku na novém místě. „Chceme si dát na vyladění menu i baru dost času, abychom vše mohli propracovat do detailu a přesně podle našich představ. Jedna změna nás čeká ale už po Novém roce. Náš tým, který kromě mě tvoří Michael Hanák, Filip Neufuss, Kristýna Matolínová a Kristián Šplíchal, rozšíří Jan Weiss, a stane se tak šestým a posledním vrcholem našeho hexagonu,“ uzavírá Tomáš Palička.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat