Zima se u Pilotů nese ve znamení osobností

13.12.2019Bára Urbanová

Vršovický Café bar Pilotů ke svému stálému menu vždy v létě a v zimě přidává ještě sezonní sestavu koktejlů. Ta letošní zimní je v platnosti přesně dva týdny. Ve sváteční atmosféře, kterou navozuje především čtyři a půl metru vysoký vánoční strom, mohou hosté vybírat z drinků inspirovaných slavnými osobnostmi. Je libo něco silnějšího ve stylu Franka Sinatry, nebo radši máslový ležák, jak o něm píše J. K. Rowling?

Café bar Pilotů je relativně mladý podnik, své první hosty přivítal v polovině září 2017, a jak jeho provozovatelé Vojtěch a Lucie Drahokoupilovi přiznávají, bylo to ještě v hodně improvizovaných podmínkách. „Postavili jsme sem tehdy čtyři stoly, dvě křesla a klavír, a to ani ne tak kvůli hraní, ale abychom zmenšili kapacitu podniku a zvládli hosty sami ve dvou obsluhovat,“ prozrazuje Lucie. Ani jeden z nich si původně gastronomii jako svou profesní cestu nevybral. Vojta měl být grafik, Lucka zlatnice. On se ale nakonec postavil za bar (mimo jiné v Back Doors na Smíchově, ve vršovickém Café V lese nebo třeba v Café Neustadt na Novoměstské radnici) a ona ke kávovaru (za skvělou školu považuje třeba Double B, kde pracovala se zkušeným baristou Honzou Škeříkem). V práci, v Kafe Damu, se před pěti lety dali dohromady a postupně v nich dozrával plán, že si jednou otevřou něco vlastního – kavárnu nebo bar. Po vhodných prostorách se poohlíželi zhruba rok, když Vojtu upozornil kamarád, že je hospoda u Kina Pilotů zavřená. „Hned jsem do kina volal, abych jistil, jak se věci mají. Dostal jsem se až na majitele prostor, který už v té době zájemce měl a chystal se s ním uzavřít smlouvu. Náš plán na koktejlový bar s dobrým kafem, křesly a jazzem ho ale zaujal, a tak jsme si dali schůzku. Chtěl, abych mu to všechno sepsal, a tak jsem dal dohromady dvě A4 a k tomu jeden obrázek nějakého neznámého baru s gaučem a lampičkami. Druhý den volal, že když seženeme peníze, je to naše, a tak jsme si vzali půjčku a do týdne měli smlouvu,“ říká s širokým úsměvem Vojta. Na rekonstrukci prostor dostali tři měsíce, po něž měli snížený nájem. „Stihnout jsme to museli, protože jinak bychom to nebyli schopni finančně utáhnout,“ vysvětluje Vojta. Veškeré práce zvládl sám s pomocí táty a pár kamarádů. „Dispozičně jsme se drželi toho, jak byly prostory baru navrženy už ve 30. letech minulého století. Dovedly nás k tomu rozvody vody i elektřiny, zpětně jsem pak viděl půdorysy a tehdy to bylo přesně tak jako teď,“ objasňuje Vojta.

Pevný bod na mapě Vršovic / Za devadesát dnů bylo hotovo a interiér Café baru Pilotů měl už v době otevření všechny prvky, které jsou pro něj dnes signifikantní – od velkého baru, k němuž se pohodlně usadí čtrnáct hostů, přes vysokou knihovnu, která vznikla ze stropních trámů a slouží i jako barový displej, až po bodová světýlka, která mají připomínat hvězdnou oblohu. Designovou inspirací byly pro Vojtu s Lucií hlavně neworleanský Napoleon House a Ace Hotel. „Chtěli jsme, aby se tu hosté cítili příjemně, jako v obýváku, proto tu máme pohodlná křesla, knihy a obrazy,“ dodává Lucie. Improvizované bylo v začátcích i koktejlové menu, tedy co se jeho provedení týče. Na tvrdším papíru bylo rukou napsaných dvanáct drinků, mix klasiky a Vojtových signature koktejlů. „Už prvním menu jsme se pokusili nastavit směr, kterého se držíme – jednoduché a spíš sušší drinky postavené na kvalitních destilátech, maximálně tří- až čtyřsložkové. Místo džusů používáme čerstvě vymačkané ovocné šťávy, sirupy máme domácí. Jednoduchý je i servis. Máme tu jen dva barové posty a kapacita baru se pohybuje kolem šedesáti hostů, takže abychom drinky zvládli i při plném podniku vydat do deseti minut, žádné komplikované ozdoby nepřicházejí v úvahu,“ objasňuje Vojta. Nabídka drinků postupně vykrystalizovala ve stálé menu, jehož se Café bar Pilotů drží dodnes. Je složené jako mapa, protože tou do určité míry je. Vršovické ulice Donská, Krymská nebo třeba Sevastopolská rámují nápadité kresby Barbory Štefánkové, z nichž každá reprezentuje jeden drink. Vojta s Lucií jich do menu zařadili dvanáct. Inspirovány jsou podniky v okolí, od Baru U Nováka či restaurace Plevel přes vietnamskou večerku až po knihkupectví XaoXaX nebo kadeřnictví O Fous. „Chtěli jsme se tak s podniky v okolí přivítat a ukázat jim, že tu nejsme proto, abychom jim lezli do zelí, ale že se můžeme vzájemně podporovat. Dokonce jsme do každého z nich zašli a zeptali se, jestli jsou v pohodě s tím, že se po nich budou koktejly jmenovat,“ vysvětluje Lucka. Vojta drinky vymýšlel samozřejmě i tak, aby s daným podnikem volbou ingrediencí, chutí a stylem korespondovaly. Zároveň jsou odrazem vršovické komunity. „V domě tady nad námi bydlel kluk z Jižní Afriky, který dělá sušeného maso biltong. Přinesl nám ho ochutnat a nás bavilo natolik, že jsme ho zařadili do nabídky a postavili k němu drink O Fous. Jde o kombinaci bourbonu infuzovaného pepřem, patnáctiletého sherry oloroso, těžšího červeného vína a trochy cukru,“ prozrazuje Vojta.

Drink pro královnu, Haška nebo Sinatru / Ke stálému menu vloni v zimě poprvé přibylo ještě sezonní. U Pilotů ho uvádějí jen dvakrát do roka – v létě a zimě. To letošní mělo premiéru 29. listopadu. Obsahuje deset drinků inspirovaných známými osobnostmi a nádavkem ještě dvě hřejivé speciality – Horké G (kombinace ginu s vínem, bezinkovým sirupem a ananasovým čajem, v šálku zdobená sušeným ananasem) a Horké R (snoubí dva druhy rumu s domácím višňovým vínem, jablečným freshem a citronovou šťávou, zdobí se jablečnou křížalou). „Chtěli jsme se vyvarovat svařáku nebo punče, a tak jsme vytvořili naši vlastní horkou alternativu,“ objasňuje tuto volbu Lucie. Při prvním pohledu do sezonního menu ale spíš přitáhnou pozornost drobné kresby, které jsou Vojtovým dílem. Každá z nich znázorňuje vybranou reálnou osobnost a váže se k drinku, jenž je po ní pojmenován. „Už nějakou dobu jsem nosil v hlavě, že bych chtěl udělat menu inspirované slavnými osobnostmi, které bude odrážet to, co rády pily, nebo se k nim nějak jinak vztahovat,“ říká Vojta. Nejdřív se proto pustil do shromažďování informací, a teprve když měl osobnosti vybrané, začal dumat nad recepturami. Jeho prvním ochutnávačem byla Lucka, svým dílem přispěl také kolega barman Martin Lavička. „Mára je takový náš dolazovač. My se třeba týden nad nějakým drinkem trápíme, on pak přijde a jen se zeptá: Proč to neuděláte takhle?“ podotýká s úsměvem Lucie. Svůj otisk Martin zanechal třeba v koktejlu Frank Sinatra, jenž je kombinací Tennessee whiskey Jack Daniel’s, Speyside whisky Old Ballantruan, Glenlivet, Punt e Mes a kapky vyzrálé hruškovice. V láhvi se hotový drink nakouří dřevem a poté se servíruje na velký kus ledu do tenkostěnné old fashioned glass, lehce zastříknutý citronovou kůrou. „Traduje se, že Frank Sinatra pil dva palce Jacka na jeden palec sody. My jsme Jacka ponechali, ale ještě si něco přidali. A protože hodně kouřil, rozhodli jsme se do drinku dostat i určitou kouřovost,“ vysvětluje Vojta. O královně Alžbětě I. se zase ví, že ráda pila Dubonnet s ginem. Vojta proto drink, jehož vznik inspirovala, postavil na Dubonnetu a ginu, který infuzoval Brity oblíbeným černým čajem. Prohodil ale poměry obou ve prospěch ginu, přidal trochu cukrového sirupu a citronové šťávy a drink dolívá tonikem. Koktejl Ernest Hemingway je pochopitelně na rumu, volba ale padla na paraguayský Armadillo, který se vyznačuje velmi suchou chutí. Společnost mu ve V-shape glass ozdobené grepovou krustou dělá ještě Pampelle a vinná redukce, jíž si v baru připravují z Merlotu od moravského vinařství Kosík a vánočního mixu koření. A jaký drink by asi tak mohl chutnat Jaroslavu Haškovi? Podle Vojty kombinace kontušovky, hruškovice, bezinkového sirupu a toniku, jež se pije z long glass ozdobené krustou z hašlerek. „Není to drink pro každého, chtěli jsme tu mít ale něco zvláštního a specificky českého,“ vysvětluje autor receptury.

Bublinky, pivo a horká čokoláda / Na menu Café baru Pilotů nikdy nesmí chybět drink se šumivou složkou. Tentokrát ho hosté najdou pod jménem Marilyn Monroe. „Marilyn ráda pila champagne s apple jackem. My jsme se drink rozhodli postavit na žitné whiskey a jablečné tóny mu dodáváme prostřednictvím stařeného cideru Utopia. Dolévá se cavou. Podáváme ho ve vinné sklence, kterou pro vůni zastříkneme calvadosem. Jako ozdoba slouží sušené jablko,“ popisuje Lucka a dodává „Pokud hosté chtějí, můžeme mu koktejl podle jeho chuti doladit cukrem nebo citronem.“ Další dámou, která dala jméno koktejlu ze zimního menu, je J. K. Rowling. Inspirací ale nebyla Vojtovi ona sama, nýbrž její knihy o Harrym Potterovi, konkrétně máslový ležák, který se pije v Prasinkách v hospodě U Tří košťat. „Máslový ležák mě vždycky lákal, chtěl jsem mu dát reálnou podobu,“ říká Vojta a pokračuje: „Podle knížky Liquid Intelligence jsme uvařili máslový sirup, jen jsme do něj přidali víc koření. V šejkru ho promícháme s Bacardi Oakheart a limetovou šťávou, ve sklence se dolévá ještě pivem. Nejvíc nám tam seděla California APA od Matušky.“ Výsledný koktejl baví chutí i servisem – Lucka s Vojtou pro něj vybrali sklenku, která je ve spodní části oranžově zbarvená a postupně přechází v čirou, takže vypadá, jako by byla stále naplněná pivem. Notnou dávkou hravosti se vyznačují i drinky Walt Disney a Andy Warhol. První vychází z toho, že ikona kresleného filmu ráda popíjela Black & White s kapkou citronové šťávy. Vojta k téhle whisky ale ještě přidal vanilkový likér od Giffardu a Mandarine Napoleon, takže vyznívá spíš do sladka a ovocna. Servíruje ho zastříknutý citronem v černé sklence, jež je z půlky opatřena krustou z dortového zdobení. „Je to taková infantilní stopa, odkaz na pohádky a dětství,“ objasňuje Vojta. Tak trochu kýčovitě působí i v plecháčku servírovaný Andy Warhol. Pod vrstvou šlehačky posypanou malými marshmallows se ovšem ukrývá horká čokoláda příjemně ozvláštněná rumem infuzovaným chilli a banánovým likérem. „Pokaždé máme v menu jeden úletový drink a tentokrát je to Andy Warhol. Hosté na něj koukají trochu nedůvěřivě, ale ještě se nenašel nikdo, komu by nechutnal,“ usmívá se Lucka. Po dvou týdnech se zatím zdá, že mezi bestsellery bude patřit ginová Alžběta I., rumový Hemingway a máslový ležák, kterému jen málokdo řekne jménem té, která o něm psala. Zimní koktejlová sestava bude ale hostům k dispozici minimálně do konce února a za tu dobu se v jejich chuťových preferencích může ještě leccos změnit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat