Bar, který neexistuje slaví deset let existence

06.12.2022AtBars

Brněnský Bar, který neexistuje funguje už deset let a rozhodl se to pořádně oslavit. Hlavní dny oslav připadají na 12.–14. prosince a kromě staré barmanské gardy se do nich zapojí i dva významní zahraniční hosté – Adrián Michalčík a Erik Lörincz.

Iniciátory vzniku dnes už legendárního Baru, který neexistuje byli v té době ještě vysokoškolští studenti Honza Vlachynský a Andrej Vališ. Společně snili o tom, že v Brně otevřou pořádný koktejlový bar amerického střihu. Pro inspiraci vyrazili do New Yorku a po návratu začali na naplnění své vize pracovat. Bar na rohu Dvořákovy a Kozí ulice své první hosty přivítal v prosinci 2012. „V té době se v Brně stále pily koktejly typu vodka s džusem stokrát jinak. Nic jiného vlastně ani nebylo k dostání. My jsme to chtěli změnit, ale majitelé ostatních barů nás od toho důrazně odrazovali. Tvrdili, že na nějaké novoty lidi v Brně nejsou připravení. Prakticky první den provozu ale ukázal, že se v tomhle úsudku mýlili,“ vzpomíná Honza Vlachynský. Ostatně jasně hovoří také čísla. Z údajů v pokladním systému vyplývá, že za deset let fungování se v Baru, který neexistuje vypilo 460 tisíc koktejlů. Nejoblíbenějším drinkem je dlouhodobě Pornstar Martini, nejčastěji objednávaným panákem rum.

Desáté narozeniny své existence se Bar, který neexistuje samozřejmě chystá s hosty náležitě oslavit. Ve dnech 8., 10. a 12. prosince se v brněnských ulicích uskuteční jazzové minikoncerty s ochutnávkami drinků. Hlavní oslavy kulatého jubilea jsou ovšem naplánovány až na 12.–14. prosince. V pondělí se za barový pult postaví stará garda zakládajících členů týmu. Den nato bude v baru hostovat letošní globální vítěz soutěže World Class Adrián Michalčík, jenž je managerem osloského baru Pier 42. Ve středu ho v roli hostujícího barmana vystřídá další slovenská barmanská osobnost, jíž se podařilo vyhrát World Class a prosadit se ve světě – z Londýna do Brna dorazí Erik Lörincz.

Každý den bude pro hosty připravena speciální nabídka svátečních koktejlů. Postaráno bude i o hudební doprovod – 14. prosince večer budou před vchodem do baru vyhrávat hned tři jazzové kapely. V prostorách podniku si pak hosté mohou prohlédnout výstavu koktejlových menu BKN. Barmani si rovněž nechali vyrobit vlastní narozeninovou whisky, jež zrála v sudu po fortifikovaném Veltlínském zeleném, a prodávají ji na e-shopu.

@mohlo by vás zajímat