Tělo a pohyb: Hrudní páteř

27.03.2020Tomáš Pausa

Při práci za barem je základem správný postoj, jímž své tělo šetříte a chráníte před bolestí. Co ale dělat, když už se dostaví? Máme pro vás cviky na hrudní páteř, které vám přinesou úlevu, ale i takový, jenž vám poslouží jako prevence.

Existuje vícero druhů bolesti hrudní páteře, my se zaměříme na tu, která vychází ze svalů. Zádové svaly se dostávají do spasmu, který může být způsoben nevhodným pohybovým stereotypem, špatným držením těla nebo náhlým přetížením (například zvedáním něčeho těžkého). Od bolesti vám odpomohou teplé vlhké obklady, myofasciální technika a samozřejmě snaha vyvarovat se všech poloh, které bolest provokují. Účinné mohou být ale také cviky, které najdete ve třetím videu seriálu Tělo a pohyb. Všechny cviky, která vám předkládám, je potřeba procítit a pomalu prodýchat. Nejde o crossfit, tak se nikam nežeňte. Cvičte je pravidelně, dokud bolest zad neustoupí, ale i pak – jako formu prevence před náročným pracovním výkonem. A proč makat na zlepšení kondice hrudní páteře? Pomůžete tím i ostatním částem těla, třeba stabilitě lopatek, s nimiž jde ruku v ruce mobilita vašich ramen. Narovnáním hrudní páteře navíc odlehčíte také té bederní. V neposlední řadě jejím procvičením uvolníte zamknutý hrudní koš, který se otevře a umožní vám lépe dýchat. A tím se obloukem vracíme k prvnímu dílu našeho seriálu a správnému postoji, jímž je optimální dýchání podmíněné. Správný postoj totiž není cvik, ale základ.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat