Přátelství, Metaxa a fermentovaný žralok

28.01.2019Jan Urban

Všechno je to o přátelství! A právě přátelstvím začala i prezentace, kterou jsem v polovině ledna vedl na Islandu. Přivedlo mě do Reykjavíku, kde byl před několika měsíci otevřen nový bar, v němž působí jeden z mých dobrých kamarádů Martin Cabejšek. Jde o koncept ve stylu Miami Vice, od nějž je odvozen i název podniku – Miami Hverfisgata. Netrvalo dlouho a přišla mi zpráva s pozvánkou na hostování za jejich barem, kterou jsem nemohl odmítnout.

Jelikož to měl být můj první guest bartending v zahraničí, oslovil jsem bývalého kolegu Frederyka Španera z Black Angel’s, jestli by se ke mně nechtěl připojit. První, nad čím jsme přemýšleli, byl koncept celého večera. Chtěli jsme, aby se lidi bavili. Nepij, ale objevuj! To je motto spojené s Metaxou, pro kterou pracuji jako ambasador, a tak jsme se ji rozhodli vzít do Reykjavíku s sebou. Obratem ale vyvstala otázka, jak ji tam dostat. Island je totiž jednou z mála zemí, kde se Metaxa vůbec neprodává, navíc maximální množství alkoholu, které můžete do země přivézt, činí 1,4 litru na osobu. O to větší dobrodružství to bylo. Nebudu prozrazovat jak, ale nakonec jsme dali dohromady 14 litrů.

Brennivím i syrová beraní varlata / První dva dny jsme měli na obhlídku místní barové scény a přípravu drinků na náš večer. Velký dojem na nás udělal Pablo Discobar, jenž je krásným propojením koktejlového baru s music clubem. V nabídce má zajímavě upravené klasiky, ale hlavně signature drinky na bázi brennivín, což je místní verze akvavitu. Za zmínku stojí také Apotek, restaurace s barem, v níž míchají drinky dva lokální vítězové soutěže World Class, což už samo o sobě zaručuje kvalitně strávený večer. Na co jsme ale nebyli úplně připravení, byla tradiční islandská večeře, na kterou nás pozvala rodina, s níž jsem se spřátelil u nás v Bebop Baru. Po usednutí ke stolu před námi začaly přistávat talíře plné věcí, které jsme v životě neviděli. Začalo to sušenou rybou s máslem, která pro nás představovala příjemný start. Následující chody jsme už ale museli zapíjet dostatečným množstvím piva a akvavitu. Myslím, že ani jeden z nás by si asi sám od sebe nedal syrová beraní varlata, ovčí hlavu nebo dokonce fermentovaného žraloka, který naložený ve své moči zraje několik týdnů zakopaný v zemi. Jakmile jsme to všechno ochutnali, naši hostitelé nás se smíchem ujistili, že to ani oni sami za normálních okolností nejedí.

Prezentace, soutěž, hostovačka / Největší dojem na nás ovšem udělal náš hostitelský podnik Miami Hverfisgata, kde nabízejí koktejlovou klasiku upravenou takovým způsobem, že si ani před ostatními „vikingy“ stojícími na baru nestydíte objednat Sex on the Beach nebo Piña Coladu. Většina ingrediencí, které používají, jsou domácí výroby a jako house rum používají mix rumů, který si sami míchají. Celý bar působí hodně vzdušně a je pěkně barevně sladěný. Prostě osmdesátky a Miami Vice… Pro náš večer jsme si s Frederykem každý připravili dva drinky – jeden na bázi Metaxy a druhý takový, aby nás vzájemně vystihoval. Pojmenovali jsme je My name is Fredy a I am Joan a servírovali na ubrouscích s našimi fotkami, které po přiložení k sobě dávají dohromady dvojportrét s postavami propojenými prsty. Ještě než jsme si stoupli za bar, vedl jsem prezentaci a degustaci Metaxy, abych s ní místní barovou komunitu seznámil. Na závěr proběhla soutěž, v rámci níž si každý vybral ingredience z mystery boxu a namíchal jeden signature drink. Vyhrál ji Teitur Schioth z Pablo Discobaru, který namíchal Sour na bázi sedmihvězdičkové Metaxy v kombinaci s grepovou šťávou, citronem, bílkem a medem. Na samotný večer bylo 80 rezervací, což předvídalo pěkný mejdan. Každý jsme měli k dispozici jednu barovou stanici, na níž jsme během pěti hodin postupně spotřebovali všechnu dovezenou Metaxu. Rozlili jsme ji jak do našich koktejlů, tak občas i přímo hostům do pusy. Velké díky patří týmu Miami, který nám tohle celé umožnil, Kroupičovi za láhve, našim ženám, které přihlížely lepení nálepek domorodkyním na ňadra, a Bjoggimu a Iris za neopakovatelný zážitek jménem fermentovaný žralok. Nic z toho by nemohlo vzniknout bez přátelství!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat