Rekonstrukce změnila BeBop téměř k nepoznání

11.03.2020AtBars

Po zhruba dvouměsíční rekonstrukci je hotovo a do BeBopu zase mohou hosté. Nový barový interiér jim poskytuje více klidu a soukromí, jelikož je od lobby hotelu Alcron oddělen zčásti prosklenou zdí. Nabízí rovněž více míst a pohodlí a taky zázemí druhého baru, jenž funguje pouze na rezervace a je vlastně tak trochu speakeasy. 

Dosavadní interiér BeBop Baru ve stylu art deco vznikl ve druhé polovině 90. let během kompletní přestavby a obnovy celého hotelu Alcron. V dalších letech prošel jen drobnými obměnami, výraznější zásah do designu i uspořádání, který by reflektoval měnící se potřeby hostů i barmanů, si tudíž více než zasloužil. Rekonstrukce, jež byla poměrně důkladná a důsledná, začala už 8. ledna. Prostory baru od lobby hotelu oddělila zeď, za níž se až do začátku března odehrála spousta změn. Došlo i na výraznější stavební zásahy, vytrhaly se kupříkladu podlahy, odstranilo se obložení stěn, zboural se bar a na jeho místě postavil nový, kompletně vyměněny byly i rozvody elektřiny a datové kabely. Dispozičně se toho až tolik nezměnilo, zato vzhled interiéru ano – nyní je laděn převážně do kombinace různých odstínů hnědé, béžové, oranžové a červené doplněných o zlaté prvky v podobě polic a osvětlení. Hlavními materiály jsou dřevo, kov, sklo a kámen. Kamenná je vzorovaná podlaha a barový pult dostal zbrusu novou desku z hnědého mramoru.

Srdcem BeBopu zůstal bar / Dříve se do BeBopu vstupovalo buď dveřmi z ulice, nebo přímo z lobby hotelu Alcron, které bylo s barem volně propojené. Nově ho od lobby odděluje zeď, která je zčásti prosklená, aby mohli hosté nahlédnout dovnitř, zároveň ale dala vzniknout dalším možnostem sezení, třeba i v podobě boxů. Uprostřed má prosklené dveře. Kdo jimi vstoupí, ocitne se přímo proti baru, který zůstal na svém místě. Snad kvůli výrazné mramorové desce působí větší než dříve, ve skutečnosti však narostl sotva o pár centimetrů. Každopádně však pojme více hostů – na barových židlích s červenohnědými sedáky se jich může pohodlně usadit dvanáct. Uspořádání barových stanic zůstalo zachováno. „Pracovní plochu baru jsme měnili zhruba před dvěma lety do podoby, která nám maximálně vyhovuje, takže v tomto ohledu nebyly potřeba žádné zásahy,“ prozrazuje bar manager Milan Drahoš a dodává: „Hotelový management nám umožnil podobu baru s architekty konzultovat, takže jsme mohli do jeho konečné podoby z provozního hlediska zasahovat. Oproti projektu jsme tak například ubrali dvě místa k sezení v pravé části a vzniklý prostor raději využíváme pro servis, aby byl rychlý a hladký. Zavrhli jsme rovněž otočné police na barovém displeji, s nimiž by se hůře manipulovalo, o menším prostoru pro láhve a jejich horší vizibilitě ani nemluvě.“ Zatímco dříve byl barový displej dveřmi vedoucími do zázemí rozdělen do dvou částí, nyní je díky jejich posunutí jednolitý. Architekti ho navrhli v kombinaci zlatě vyhlížejícího kovu a skla.

Více míst a jeden nový bar / Z pohledu barmana napravo od baru se už dříve nacházela hlavní část sezení s lavicemi, stolky a židlemi a také s vitrínami určenými pro uložení dražších láhví. To vše zůstalo zachováno, jen v novém designu. Zatímco sezení je laděné do béžové barvy, stěny byly obloženy tmavým dřevem a kromě prosklených vitrín je ještě ozvláštňuje osvětlení vyvedené ve „zlatě“. Novým uspořádáním stolků se kapacita místnosti navýšila na zhruba čtyři desítky míst. Novinkou je box, který pojme až pět osob. Už přímo proti baru na něj navazuje další s barovým sezením pro čtyři hosty. V něm už dřevěné obložení střídá vzorovaná tapeta, jež barevně kombinuje červenou, hnědou a oranžovou a vyskytuje se i v navazující části interiéru. Ten tvoří jednak barové sezení pro pět hostů situované v blízkosti baru, jednak místnost, která vznikla postavením stěny, jež je dílem prosklená. Nejvíc pohodlí v ní poskytuje gauč se dvěma stolky, k dispozici je tu ale celkem čtyřiadvacet míst. Cestou k východu přímo do Štěpánské ulice hosté míjejí velkou skříňovou vinotéku, která pojme 160 láhví (zhruba polovina z nich jsou vína šumivá s převahou champagne) a po pravé straně mají gauč, dvě větší křesílka a dva stolky, postavené před tmavým dřevem obloženou stěnou a policemi kombinujícími kov a sklo. Jen kousek od něj jsou dveře do úplně nového malého baru, který vznikl rekonstrukcí někdejší administrativní místnosti s počítačem. Obsluhu hostů tu s přehledem zvládne jediný barman. Dostat se dovnitř lze ovšem jen na rezervaci a se znalostí číselného kódu. Servírovat se zde bude primárně degustační menu párované se signature drinky a taky whisky Macallan, jež je hlavním partnerem tohoto hotelového speakeasy.

Tlumené světlo, kvalitní zvuk / Celková kapacita BeBopu se díky rekonstrukci navýšila z pětašedesáti na devadesát míst. O drinky a hosty se v něm bude starat aktuálně osmičlenný barový tým, který kromě bar managera Milana Drahoše tvoří ještě Honza Urban, Karel Dvořáček, Tomáš Zeman, Charlie Lorenzi, Michal Oberman a dva nováčci – Tomáš Vančura a Dominik Brož. Na koktejlovém menu a konceptu Be… s hravým servisem se nic nezmění, další prostor pro kreativitu barmanů však skýtá nový malý bar. V nápojovém lístku přibylo vín (například nabídka champagne se prakticky zdvojnásobila), lehké obměny doznala i sestava na barovém displeji. „Pár láhví jsme vylistovali, aby nám vznikl prostor pro jiné, s jejichž výběrem si zatím dáváme na čas,“ říká k tomu bar manager. On i jeho kolegové si teď mohou více vyhrát i s atmosférou podniku, a to jednak prostřednictvím osvětlení, které je hodně variabilní a lze jej ovládat v jednotlivých částech interiéru samostatně, jednak díky hudbě, o jejíž kvalitu se postará kompletně nová technika. „Jsme přesvědčeni o tom, že i tenhle detail přispěje k oživení atmosféry a že se teď u nás hosté budou cítit ještě o něco příjemněji než dřív,“ uzavírá Milan Drahoš.

foto: Anna Postníková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat