Do Traffiku jen na skok – na kávu či sendvič

23.06.2020AtBars

Zkraje února byl v Petrské ulici v širším centru Prahy otevřen podnik, jehož doménou má být káva a taky sendviče. Traffik coffee & sandwich je projektem Martina Moravčíka a Johnnyho Rančáka, kteří se na kávové scéně už nějakou dobu pohybují. Inspiraci pro svou první kavárnu našli v Berlíně i Tokiu. Jako symbol si pro ni vybrali dopravní kužel a do vínku jí dali atmosféru ulice. „Naším cílem bylo vybudovat moderní městskou kavárnu, v níž je šrumec a hosté se tam příliš nezdrží – pouze si vezmou skvělou kávu a jdou do práce nebo si užít město,“ říkají.

Martin Moravčík a Johnny Rančák se poprvé potkali před sedmi lety. Dohromady je svedla káva. Martin byl původně barman, ze zdravotních důvodů se ale rozhodl práci v noci a tehdy ještě v zakouřeném prostředí barů vyměnit za denní provoz a profesi baristy a Johnny byl tím, kdo ho měl do tajů kávy a její přípravy zasvětit. Společně pak necelé dva roky pracovali v kavárně AnonymouS Coffee. Už když z ní odcházeli, přemýšleli o vlastním podniku, jejich prvním společným projektem se ale nakonec stal koncentrát z výběrové kávy. Sofee se naplno věnovali tři roky až do loňského března, kdy naznali, že nastal čas na změnu, a oživili plány na vlastní kavárnu. „O konceptu jsme měli jasno už dlouho. Inspirovali jsme se malými espresso bary z různých koutů světa – nejbližší je nám asi berlínský Five Elephant Mitte, což je úzká místnost se sezením podél jedné stěny a kromě kávy tam dostanete taky dezerty, nebo japonská síť kaváren Blue Bottle, pro něž je typický čistý a jednoduchý design a rozmanitá příprava nápojů,“ říká Martin a dodává: „Stavíme na kvalitní výběrové kávě, za léta praxe jsme ale pochopili, že jen ta nestačí, že musíme umět hostům nabídnout i dobré jídlo. Máme rádi sendviče, a tak jsme se rozhodli právě pro ně.“

Od konceptu, v němž sehrává svou roli také rychlost, byl už jen kousek k názvu podniku. „Naším cílem nebylo vybudovat kavárnu v tradičním slova smyslu, kde se sedí nad dortíkem a cappuccinem, ale moderní městský café bar, v němž je šrumec a hosté se tam příliš nezdrží – pouze si vezmou skvělou kávu a jdou do práce nebo si užít město a jeho život,“ vysvětluje Johnny. S Martinem se shodli na tom, že výrazným a už z dálky dobře viditelným prvkem, jenž symbolizuje dopravu a ruch, je dopravní kužel – anglicky traffic cone. „Ze zkušenosti víme, že si lidé názvy rádi zkracují, tak jsme se rozhodli používat jen Traffic, což zní v češtině skoro jako trafika. A protože u nás si hosté u kávy můžou prolistovat časopis, komiks nebo i knížku, jejichž nabídku bychom chtěli do budoucna ještě rozšířit, rozhodli jsme se to v názvu propojit. K Traffik přidáváme ještě podtitul coffee & sandwich, aby všem bylo hned jasné, co děláme,“ objasňuje genezi jména podniku Martin.

Interiér s atmosférou ulice / Investora pro svůj záměr Johnny s Martinem našli poměrně záhy, zbývalo ještě objevit vhodné prostory. Hledali je po Praze všude tam, kde je vysoká koncentrace lidí, kteří kolem procházejí do práce, na procházku nebo třeba za zábavou. Ve hře bylo centrum města stejně jako třeba objekty v blízkosti nádraží. Prostor v Petrské ulici, který u nich nakonec zvítězil, málem pominuli. „V inzerátu na webu bylo napsáno, že sem nechtějí gastro provoz, ale Johnny byl tak oprsklej, že tam zavolal. Sešli jsme se, představili pronajímatelům naši vizi a jim se natolik líbila, že jsme se dohodli,“ prozrazuje Martin a Johnny dodává: „Původně tu byla recepce pro apartmány v domě nad námi. Majitelé mají ale ještě další v domě naproti, kde je i velká recepce, a tak se tenhle prostor rozhodli pustit. Nám se líbil, vyhovuje nám taky umístěním – kolem jsou kanceláře, byty i hotely. Jsme v širším centru a poblíž Florence a jen o ulici dál od hlavní třídy. Zároveň je tu místní komunita, do níž jsme poměrně rychle zapadli.“

Následovaly týdny pro nezbytné papírování a po něm vcelku důkladná rekonstrukce, která zahrnovala například nové rozvody elektřiny, položení podlahy, oškrábání a výmalbu stěn a v neposlední řadě stavbu baru, jenž zhruba třicetimetrovou místnost z velké části vyplňuje. Autorkou interiéru je stejně jako v případě loga Traffiku, jež má podobu písmena T ztvárněného tak, aby vypadalo jako obrácený dopravní kužel, designérka a architektka Kateřina Brůhová. „Určitou vizi, jak by měla kavárna vypadat, jsme v hlavě měli. Bylo ji ale potřeba převést na papír a do 3D, a tak jsme se obrátili na Katku, s níž jsme už kdysi spolupracovali na tvorbě stánku pro Sofee. Ona nás následně propojila se skvělým streetartovým umělcem Davidem Strauzzem, který pro nás upravil židle, lavičku a kužely, jež jsou zavěšené nad barem. Zároveň vytvořil koláž na zeď nalevo od vchodu. Je z plakátů, které jsme natrhali v Berlíně, kam jsme společně vyrazili za kávou a inspirací,“ prozrazuje Johnny s tím, že podoba zdi není konečná a nikdy nebude – David se ji chystá průběžně předělávat, jako by byla někde ve městě na volném prostranství.

Káva, sendviče a leccos dalšího / Samotný bar je inspirován japonským minimalismem a je účelně členěn do sekcí, které slouží k různým činnostem. Na jeho kratší straně jsou umístěny dva Modbary. „Od začátku jsme věděli, že je tu chceme mít místo tradičního kávovaru. Vyhovuje nám ten minimalismus a prostorová nenáročnost – na povrch je vyvedena jen hlava, bojler a ‚střeva‘, jsou pod barem. Nic tak nezakrývá výhled, my vidíme na hosty a oni na nás,“ zdůvodňuje tuto volbu Johnny. Na espresso a nápoje na jeho bázi berou kluci kávu od stockholmské pražírny Drop. Pro tu filtrovanou rozšířili záběr na celou Evropu a pražírny se chystají střídat. Kromě Dropu se jim do hledáčku dostala například budapešťská Casino Mocca nebo třeba göteborská Morgon Coffee Roasters. Před strojem na brew batch dostala přednost ruční sada konvice, váhy a dripperu Brewista, která klukům umožňuje připravovat kávu v menším množství (po 0,5 l), a mít tak lepší kontrolu nad její čerstvostí. Čas od času Johnny s Martinem nabídku káv obohatí něčím zajímavým, nedávno to kupříkladu byla naturálně zpracovaná kostarická Geisha od Dropu, jež chutnala po kandovaných broskvích, mandarinkách, jasmínu a jahodách.

Kromě kávy si lze dát v Traffiku v různých obměnách i čaj (od klasického černého přes ledový jasmínový až po Milk Iced Tea) nebo třeba uhlím do černa zbarvenou B.Lemonade z domácího citrusového sirupu. Martin v sobě nezapře barmanské kořeny, a tak mají na ceduli na stěně své místo i koktejly. Budou vždy čtyři, z toho dva low ABV, aby si je hosté mohli dopřát třeba i po obědě nebo před nějakým jednáním. Aktuálně je to například kombinace Pampelle s tonikem nazvaná PanTom nebo Scottish, variace na Irish Coffee z whisky Ardbeg, cold brew, javorovo-cukrového sirupu a našlehané smetany. K nápojům lze zakousnout croissanty, čokoládové rolky nebo další sladké pečivo od Kro Bakery, a samozřejmě sendviče, které jsou vedle kávy druhým hlavním pilířem Traffiku. „Začínali jsme s americkou klasikou, sendvičem reuben, který byl plněný hovězím hrudím, fermentovaným zelím a dresinkem. Teď slavíme úspěch se sekanou v bramborové housce a oblíbený je i sendvič Prague z žitného chleba s pražskou šunkou, aioli z černého česneku a nakládanou červenou cibulí,“ popisuje aktuální sestavu Martin. O jídle bude i Berlin Currywurst Pop-Up naplánovaný na sobotu 27. června. Jeden z mnoha, jimiž chtějí Johnny s Martinem provoz kavárny do budoucna oživit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat