Osmý World Class odstartuje už za tři týdny

04.01.2022AtBars

Pětadvacátého ledna bude úvodním seminářem zahájen osmý ročník soutěže World Class v České republice. Národní finále je naplánováno na konec května a jeho vítěz by se měl v polovině září podívat do australského Sydney, jež je plánovaným dějištěm globálního klání.

Osmý ročník soutěže World Class je zároveň prvním zcela v režii společnosti Stock Plzeň-Božkov, jež je od loňského jara novým distributorem portfolia Diageo Reserve na českém trhu. Zahájen bude jako vždy úvodním seminářem. Ten letošní se uskuteční 25. ledna a hostit ho bude liberecká pražírna výběrové kávy Nordbeans. Nezvyklé místo konání nebylo zvoleno náhodou, soutěžní téma pro tento rok se totiž točí kolem kávy a čaje. Zatímco o kávě na semináři promluví zástupci pražírny, čaji se budou věnovat členové čajové sekce České barmanské asociace. Speciálním hostem úvodního setkání bude Adrián Michalčík, český World Class vítěz z roku 2016, jenž do Liberce dorazí z norské metropole, kde nyní žije a pracuje.

Na úvodním semináři se přítomní barmani a barmanky rovněž dozvědí zadání pro soutěžní drink, který budou ve stanoveném termínu postovat na sociálních sítích a také jej ve svých domovských barech namíchají porotě, jež je za účelem hodnocení navštíví. Dvanácti nejlepším zajistí postup do finále. Následně proběhnou ještě dva semináře. První z nich se odehraje v březnu v Brně, jeho tématem budou aperitivní a digestivní drinky. Druhý se zaměřením na whisky Talisker a Singleton se uskuteční v dubnu a zazní na něm jména finalistů.

Osmý český World Class vítěz se bude vybírat koncem května v rámci dvoudenního klání. Jeho úkolem bude reprezentovat Českou republiku na globálním finále, jež je naplánováno na 15.–19. září. Konat by se mělo v australském Sydney, jež bylo za finálovou destinaci vybráno už pro rok 2020 a poté 2021, zatím tomu ale pokaždé zabránil koronavirus.

Na globální finále ještě ovšem vede dlouhá cesta. Prvním krokem na ní je zaregistrovat se na úvodní seminář u českého World Class ambasadora Petra Kymly, a to na e-mail Petr.Kymla@stock.cz. Uzávěrka byla stanovena na 19. ledna. Současně si tak rezervujete místo v autobuse, který 25. ledna vyrazí z Prahy směr Liberec…

@mohlo by vás zajímat