Druhý June by G’Vine má chuť hrušek a kardamomu

07.01.2022AtBars

Maison Villevert už před třemi lety reagoval na trend ochucených ginů představením likéru na bázi ginu, který chutná po broskvích. Rok na to k němu přidal ještě další, tentokrát s chutí hrušek a kardamomu, jenž se nyní dostává také na český trh.

Maison Villevert si v barovém světě získal jméno ginem G’Vine, který začal vyrábět už v roce 2006. Jeho kouzlo spočívá ve vinném základu a také ve volbě botanicals, k nimž patří mimo jiné i květy vinné révy. K jeho základní variantě pojmenované Floraison později přibyl gin Nouaison by G’Vine a poté se master distiller Jean-Sébastien Robicquet, jemuž se vloni dostalo té cti stát se členem Gin Hall of Fame, pustil do likérů na bázi jalovcových destilátů.

Prvním byl na jaře roku 2019 June by G’Vine postavený na přídavku divoce rostoucích broskví a dalšího letního ovoce. Původní verze měla pouze 30 % alkoholu, teď má už 37,5 %, což je stejně jako druhá chuťová variace, jež měla premiéru předloni na podzim a teď je oficiálně dostupná také v České republice, kde G’Vine distribuuje společnost Premier Wines & Spirits.

Druhý June dostal do vínku příchuť hrušky v kombinaci kardamomem, jimiž je infuzován základní G’Vine. Kardamom je obsažen už v samotném ginu, v případě likéru je jeho hlavním úkolem zvýraznit chuť hrušek. Výsledný June by G’Vine Royal Pear & Cardamom má zelenkavou barvou a jemnou vůní hrušek s kořeněnými podtóny, jíž plně odpovídá i chuť. Pít ho lze samotný na ledu nebo třeba jako součást Spritzu. Další z doporučených koktejlů je June Mule, v němž se June by G’Vine Royal Pear & Cardamom kombinuje se zázvorovým pivem, pomerančovými bitters a plátky limety.

@mohlo by vás zajímat