Premier Wines & Spirits budou prodávat Žufánka

11.01.2022AtBars

Společnost Premier Wines & Spirits na samém počátku tohoto roku ohlásila uzavření partnerství s rodinnou firmou Žufánek s. r. o. Do budoucna by se tak měla stát jedním z hlavních distributorů jejích ovocných pálenek, ginů, absintů i dalších lihovin.

Už tak poměrně široké distribuční portfolio společnosti Premier Wines & Spirits se díky nově uzavřenému partnerství s boršickou firmou, která svou pozici na trhu buduje už déle než dvě dekády, utěšeně rozroste. V lihovaru vlastněném a provozovaném rodinou Žufánkových se kromě ovocných pálenek, ginu a absintu, jimiž je známý nejvíce, vyrábějí ještě likéry, například kontušovka či ořechovka, nebo třeba borovička a brandy.

Palírna z Boršic u Blatnice se rovněž zabývá výrobou na zakázku, v loňském roce byl na trh uveden například gin Bohemian, který byl vytvořen právě pro společnost Premier Wines & Spirits. „Výrobou zakázkového ginu Bohemian to celé začalo. Padli jsme si do noty, párkrát se hezky opili a zjistili jsme, že nám to bude fungovat. Ta spolupráce je tak hezká, že letos pro Premier Wines & Spirits chystáme další produkty v jejich Bohemian řadě,“ říká Martin Žufánek.

Dalším krokem vzájemné spolupráce je uzavření dohody o distribuci. „Premier Wines & Spirits nás přidávají do svého portfolia, nejsou ale naším výhradním distributorem. Toho jsme nikdy neměli. Chtějí se ale o naše produkty starat víc, než to kdy dělali jiní. Všichni ostatní prodejci jedou na setrvačnost, nemusejí vynakládat žádné úsilí při prodeji, objednávky jim chodí automaticky. Já bych byl ale mnohem raději, aby ty naše láhve nebyly pouhá položka v ceníku. Chci, aby se o ně někdo staral se stejnou láskou a péčí, jako je vyrábíme,“ objasňuje Martin Žufánek.

@mohlo by vás zajímat