World Class zahájil seminář Community Brew

27.01.2022Bára Urbanová

Osmý ročník soutěže World Class začal ve velkém stylu – informacemi nabitým seminářem, který se uskutečnil v prostředí libereckého DOKu, v němž se před rokem a půl zabydlela pražírna Nordbeans. Místo konání samozřejmě nebylo zvoleno náhodně, jednou z ingrediencí soutěžního drinku totiž musí být káva, popřípadě čaj. Bezmála pěti desítkám barmanů, kteří se zahájení soutěžního klání zúčastnili, byli po tři hodiny k dispozici odborníci na slovo vzatí, včetně českého World Class vítěze z roku 2016 Adriána Michalčíka.

Právě zahájený osmý ročník soutěže World Class přinese celou řadu změn. Kromě organizátora, jímž je letos poprvé od samého počátku Stock Plzeň-Božkov, od loňského jara nový distributor portfolia Diageo Reserve na českém trhu, k nim patřilo i pojetí úvodního semináře. Barmani, kteří se na něj registrovali u World Class ambasadora Petra Kymly, mohli do Liberce přijet buď po vlastní ose, nebo spolu s ostatnímu autobusem, který 25. ledna vyrazil z Prahy v deset ráno, a to zaplněný téměř do posledního místa. Jeho cílem byl liberecký DOK Nordbeans, brownfield proměněný v krásnou stavbu, jež vloni zvítězila v architektonické soutěži nesoucí jméno Karla Hubáčka, autora vysílače a hotelu na Ještědu.

S ohledem na vysoký počet účastníků se barmani a barmanky na místě rozdělili do čtyř týmů, odlišených barevnými páskami na rukou, a postupně se prostřídali na čtyřech stanovištích, kde se z úst Petra Kymly, Aničky Postnikové, Adriána Michalčíka, Honzy Zlámaného a Jiřího Kryspína dozvěděli spoustu informací, které budou pro účast v národním kole soutěže World Class potřebovat. Vše pod společným názvem Community Brew, který kromě přímé narážky na kávu odráží radost z toho, že se barová komunita mohla po delší době znovu sejít na jedno místě.

Jednokolově a po regionech / S organizační stránkou, harmonogramem, pravidly, způsobem hodnocení a hlavně zadáním soutěžního drinku barmany a barmanky seznámil Petr Kymla spolu s loňskou českou World Class vítězkou Aničkou Postnikovou. Soutěžní matadoři, jichž mezi přítomnými pár bylo, jistě zaznamenali, že letos bude spousta věcí jinak. Už jen v tom, že soutěž bude jednokolová, a o postupu do finále tak rozhodne jediný drink. Hodnotit se navíc nebude v domovských barech soutěžících, ale v rámci tří regionálních kol. Vybírat dvanáct finalistů budou tři dosavadní čeští World Class vítězové, kromě Aničky Postnikové ještě Tomášové Melzer a Nyári, spolu s whisky ambasadorem Stocku Michalem Marešovským. Z regionů, které budou definovány podle počtu přihlášených a jejich působišť, se do finále automaticky dostane vítěz a dalších devět finalistů postoupí na základě dosaženého počtu bodů. Novinkou je rovněž finanční odměna pro finalisty, každý z nich obdrží 4000 Kč.

Tmavá báze a káva nebo čaj / A jak se do národního finále dostat? Prvním krokem je vymyslet drink na bázi některého z tmavých destilátů z portfolia Diageo Reserve, jmenovitě z whisky Singleton 12 y.o., Talisker 10 y.o. nebo Johnnie Walker Black Label, bourbonu Bulleit, whiskey Bulleit Rye, rumu Zacapa 23 nebo tequily Don Julio Añejo. Báze musí být v koktejlu minimálně 30 ml a nelze ji infuzovat. Další povinnou ingrediencí je káva nebo čaj, a to v minimálním množství 10 ml. Použít lze obojí zároveň, celkový počet použitých surovin však nesmí přesáhnout pět, navíc je povolena už jen ozdoba. Pouze dvě z ingrediencí mohou být domácí výroby.

Deadline pro zaslání soutěžní receptury byl stanoven na 20. února. Regionální kola proběhnou v březnu, stejně jako druhý seminář věnovaný aperitivům a digestivům, který bude 22. března hostit Brno. Jména finalistů zazní ale až na třetím semináři, který je naplánován na 12. dubna a točit se bude kolem whisky Talisker a Singleton. České národní finále se uskuteční na konci května, předcházet mu bude Cocktail Festival, který potrvá celý měsíc.

Čaj a káva v koktejlech / Jak přistoupit k soutěžnímu koktejlu, jenž obsahuje kávu nebo čaj, a jaký potenciál v něm tyto ingredience mají, účastníkům semináře prozradil Adrián Michalčík. Český World Class vítěz z roku 2016 už nějakou dobu žije a pracuje v Norsku, na úvod se proto krátce zaměřil na skandinávskou barovou scénu, která je oproti té kavárenské o něco mladší, ale utěšeně se rozvíjí. Následně se s přítomnými podělil o své zkušenosti s koktejly obsahujícími kávu nebo čaj a představil několik z těch, které míchají v osloském baru Pier 42 at Amerikalinjen, jehož je šéfbarmanem. Dva z nich jim dal i ochutnat. Jeho volba padla na Northern Lights, mlékem klarifikovanou kombinaci rumu Zacapa se zeleným čajem, eukalyptem, tinkturou z jehličí a limetovou šťávou, která se servíruje naperlená a ovoněná parfémem z jehličí. Druhým drinkem byl dezertně pojatý Cross Country Skiing, který se míchá z bourbonu Bulleit, kondenzovaného mléka, vody a fernetu a pokrývá ho pěna z espressa s chutí tonky.

O čaji a kávě z úst zasvěcených / Průvodcem čajovým světem byl účastníkům semináře Honza Zlámaný, velký milovník čaje a jeden ze členů čajové sekce České barmanské asociace. Svou prezentaci začal letmým seznámením s historií čaje, podrobněji se zaměřil na jeho druhy, odlišnosti ve zpracování a také správnou přípravu. Pro srovnání přítomným nabídl k ochutnání dva kvalitativně odlišné vzorky japonského zeleného čaje Senča. Jelikož je ale také barmanem a sám se několikrát účastnil soutěže World Class, přidal rovněž svůj náhled na použití čaje v koktejlech. Kromě nálevu připraveného různými způsoby včetně cold brew, sirupů, cordialů nebo bitters poukázal také na možnosti, které nabízí čajový koncentrát. Sám jeden takový, připravený z japonského zeleného čaje Genmaiča, pro větší názornost zkombinoval s whisky Singleton a meruňkovým cordialem.

Kávové téma si za pražírnu Nordbeans vzal na starost její manažer Jiří Kryspín. Do dvacetiminutové prezentace dokázal vměstnat vše od druhů kávovníků a jejich pěstování přes sběr a zpracování kávových zrn různými metodami až po postup při nákupu kávy pražírnou a všechny následné kroky, jež končí lahodným nápojem v šálku. Stejně jako všichni ostatní řečníci byl také on barmanům a barmankám k dispozici pro následné dotazy a i on je domů nechal odjet s hlavami plnými informací, které jim při vymýšlení soutěžního koktejlu budou určitě k užitku.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat