Slavnost v kolébce absintu

27.06.2017Štefan Habulinec

Boveresse, víska s méně než 400 obyvateli situovaná v údolí Val-de-Travers ve švýcarském kantonu Neuchâtel, náhodné návštěvníky na první pohled patrně nezaujme. Tedy pokud tudy neprojíždějí v polovině června, kdy se zde koná absintový festival. Má to svůj důvod. Boveresse je totiž rodištěm Daniela Henriho Dubieda, zakladatele lihovaru Dubied Père et Fils, který jeho zeť Henri-Louis Pernod v roce 1805 přesunul do francouzského Pontarlieru a dal mu své jméno.

Jen sama skutečnost, že se letos 17. června v Boveresse konal už 20. ročník Fête de l’Absinthe, dokonale ilustruje vztah místní komunity k absintu. Ten byl totiž ve Švýcarsku oficiálně povolen až v roce 2005. Po zákazu v roce 1910 se obyvatelé údolí Val-de-Travers stáhli z dohledu autorit a absint vyráběli dál ve skrytých palírnách, což bylo, až na několik málo výjimek, ze strany celníků tolerováno. Když se pak koncem 90. let 20. století světem začaly šířit absintové náhražky z Čech, malá komunita absintových výrobců ve Val-de-Travers na to odvážně zareagovala a navzdory zákazu v roce 1997 uspořádala první festival. Od té doby se koná každý rok a vedle mladšího festivalu Absinthiades v Pontarlieru patří k nejdůležitějším svátkům všech absintových nadšenců, a to i přesto, že jde organizačně o mnohem menší událost.

Bez proslovů a podle tradice

Festival v Boveresse má více komunitní nádech, nezahajuje ho žádný oficiální proslov a nedoprovázejí ho ani žádné soutěže. Hrstka místních výrobců absintu tu má své stánky vedle prodejců sýra, masných výrobků a bylinkářek. Z několika málo dvorků se stávají minimalistické bleší trhy, na kterých jsou k dispozici domácí cetky i zajímavé vintage relikvie. Oficiálně celý festival trvá jen jeden den, nicméně mezinárodní absintová komunita se do údolí sjíždí prakticky celý týden. Organizace neoficiální části programu se už před lety ujal renomovaný obchodník s absintovými starožitnostmi Marc Thuillier. Když jsem v roce 2009 do Boveresse přijel poprvé, vešla se celá naše skupina do dvou mikrobusů. Letos nás bylo už přes šest desítek a na tradiční večeři se jelo vlakem. Po sýrovém fondue a degustaci několika místních i zahraničních absintů se celá společnost přesunula před hotel L’Aigle, kde se vždy na závěr večera už po léta – a čistě z rozmaru – popíjejí belgická piva, která na slavnost dováží belgická sekce. Dalším z vrcholů programu je tradiční páteční návštěva palírny Artemisia v Couvetu, působiště Clauda-Alaina Bugnona. Výrobce nejznámějšího švýcarského absintu La Clandestine se mimochodem řadí k jeho prvním oficiálně registrovaným producentům po zrušení švýcarského zákazu v roce 2005.

Palírny, stodola, muzeum i stan

Samotný festival začíná v sobotu v deset hodin ráno. Hned vedle kostela stojí velký stan, v němž se návštěvníci mohou schovat před slunečními paprsky. Kolem něj se rozprostírá několik stánků s klasickou festivalovou všehochutí. Do části s absintovou nabídkou je třeba zaplatit vstupné. Otevřou se také dveře všech místních palíren, a to nejen v Boveresse, ale i v sousedním Môtiers. Letos si zájemci mohli prohlédnou destilační kotle v Bovet, Martin a Distillerie du Val-de-Travers, ale i novou palírnu La Maison des Chats, jíž vedou mladí lihovarníci, kteří se snaží navázat na odkaz svých předků. V žádném případě si nelze nechat ujít návštěvu absintové stodoly, která v Boveresse stojí už od 19. století a během festivalu funguje jako malé muzeum výroby absintu – od pěstování pelyňku až po destilaci a lahvování. V nedalekém Môtiers je navíc už tři roky možné navštívit také klasické absintové muzeum a zhlédnout film o osudech zelené víly, jejíž postavička v podobě malého zeleného skřítka zdobí i místní vláčky. Na závěr festivalu se všichni sejdou ve zmiňovaném stanu, kde se koná klasická vesnická zábava s kapelou, která hraje všehochuť od ABBY až po AC/DC. Taneční křepčení mezi místními jen podtrhuje komunitní nádech festivalu a nejeden absintový nadšenec z krajů vzdálených se zde cítí jako mezi svými. Bez nadsázky se tak dá říci, že je to právě švýcarské údolí Val-de-Travers, kde lze najít tu původní absintovou kulturu z časů před tím, než byl absint dovezen do pařížských kaváren, kde během belle époque získal kultovní status.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat