Za bar smějí pouze blondýny

30.06.2017Bára Urbanová

Přesně před týdnem se na pražské barové scéně náhle a bez jakékoliv předchozí internetové kampaně či šuškandy mezi barmanskou komunitou objevil nový bar Blondies. Na informace jsou stále skoupé i jeho webové stránky nebo facebookový profil. Jen tak odnikud se ale tento podnik samozřejmě nevynořil. Jsou za ním lidé, kteří už slušnou řádku let provozují čtyři music bary, a také čtrnáct měsíců práce na konceptu a hlavně v interiéru.

Blondies bar se nachází na Jungmannově náměstí, vstup do něj je vklíněn mezi výklady restaurace Zlatý kříž, která se na zahájení provozu teprve chystá. Situován je v suterénu, jakmile hosté sestoupí po schodišti, otevře se před nimi pohled na převážnou část poměrně rozlehlých prostor. A právě ty Václava a Michala Matouškovi, kteří v Praze a na Kladně provozují čtyři music bary Nebe, zaujaly natolik, že se v nich rozhodli vybudovat nový podnik s odlišným konceptem, než mají ty dosavadní. K vymýšlení barové části provozu si přizvali barmana a baristu Jirku Richtera, který pro ně v Nebi na Václavském náměstí pracuje jako manažer. Poprvé se nad svým záměrem sešli už před 14 měsíci, následovaly dlouhé týdny stavebních prací a úpravy interiéru a souběžně s tím se samozřejmě ladily detaily konceptu podniku včetně nabídky nápojů, koktejlového menu a výběru personálu. Ten je ostatně jednou z věcí, jíž se chce Blondies odlišit – za barem i na place totiž budou kromě manažera pracovat pouze ženy a ještě k tomu výhradně blondýny. „Žádný tanec na baru nebo podobné atrakce u nás ale nečekejte, to není cesta, kterou se chceme vydat. Inspirací pro nás mnohem spíš byly americké koktejlové bary ze 30. let minulého století, tedy z období, kdy se definoval pojem koktejlu,“ vysvětluje Jirka Richter.

Nové a staré v jednom designu

Vybouráním příček, odstraněním podhledů a obnažením kovových konstrukcí vznikl jeden kompaktní prostor, který má díky kombinaci betonu a kovu industriální nádech. Opticky ho částečně člení tři typy podlah, a to dřevěné dlažební kostky, klasické pálené dlaždice a původní dřevěné parkety. Dvanáct metrů dlouhý bar je situován podél jedné z delších stěn, přesněji v jejím středu. Po obou jeho stranách jsou umístěny vysoké stolky s barovými stoličkami a pohodlnými polstrovanými sedačkami, respektive silnou kůží krytými starými radiátory – a i na nich se překvapivě sedí pohodlně. V protilehlých rozích se pak nachází jednak dýdžejský pult s prostorem pro tanec (hrát se tu bude především electro swing), jednak o stupínek vyšší posezení se stolky a křesílky, které má sloužit jako klidnější zóna a říká se mu obývák. Betonové stěny dostaly několik speciálních nátěrů, aby působily staře a místy snad až plesnivě. Stejně tak i barové stoličky či stoly mají vypadat jako vintage, ačkoliv jsou nové. Nově a na míru dělaný je také vybouchávaný plech, kterým je obložen barový pult. Dalším zajímavým prvkem interiéru jsou podsvícené skleněné dlaždice, jež místy pokrývají strop. Nábytek a vybavení, které něco pamatují, našly své místo pouze v „obýváku“. Nová není ani většina osvětlení – v Blondies se svítí mimo jiné vysloužilými divadelními reflektory a starými továrními litinovými lampami. Milovníci vintage designu zcela jistě ocení i toalety – pisoáry mají v Blondies vyrobené z kovových umyvadel, která kdysi dávno měla své místo v pavlačových domech, litinové záchody opatřené keramickou vložkou pocházejí z vlaků a splachuje se v nich sešlápnutím šlapky, stará umyvadla kombinují litinu a plech a opatřená jsou sice původními kohoutky, vodu však spouští čidlo.

Nižší bar a displej bez značek

Dominantou prostoru je samozřejmě barový pult, který je o něco málo nižší, než je běžné. „Nechali jsme ho dělat už s ohledem na to, že u nás budou pracovat pouze barmanky, a ty jsou obvykle nižšího vzrůstu než jejich mužští kolegové. Drinky se ale stejně většinou míchají na barové desce před hosty, takže se za ním pohodlně pracuje i mně,“ říká Jirka Richter. Přímo uprostřed barového pultu je situována dobově vyhlížející pípa, která byla samozřejmě uzpůsobena pro současné technologie (čepuje se s ní ležák z pivovaru Cvikov). Nalevo i napravo od pípy jsou vždy dva barmanské posty. Každý je vybaven tak, aby byl naprosto soběstačný. Většinu používaných láhví mají barmanky v objemném speedracku (co do velikosti prý dosahuje až dvojnásobku standardu). Láhve jsou samozřejmě i na barovém displeji, který v Blondies ale pojali netradičně. Po obou stranách velkého písmena B, které slouží jako logo podniku, jsou láhve uloženy naležato do speciálních držáků. Jsou prosvícené, což působí efektně, jakmile se ale láhev vyndá, světlo zhasne. To, že hosté nevidí jejich etikety je tak trochu záměr. „Nechtěli jsme naši nabídku stavět na konkrétních značkách, nemáme ani s žádnou společností výhradní smlouvu. Vybíráme si takové produkty, které nás něčím zaujmou a nejsou zas až tak obvyklé. Naším housovým ginem je třeba Barber’s, z vodek jsme si vybrali Cryo. Nabídku whisky jsme sestavovali tak, abychom měli z každé země nebo oblasti něco,“ vypočítává Jirka Richter a dodává: „A například vodu máme pouze vlastní, sami si ji filtrujeme.“

Klasika, twisty i vlastní tvorba

Dobové náčiní se najde také za barem – třeba skleněné mixery, sodovkové láhve, šálky či některé sklenky. Pokud hosté, jichž se do Blondies pohodlně vejdou až dvě stovky (míst k sezení je ale „pouze“ osmdesát), nemají jasno v tom, co si objednat, mohou nahlédnout do menu. Na žlutém papíře nalepeném na vysoké plechovce je veškerá nabídka napsána písmem, které připomíná font používaný na starých psacích strojích. Koktejlů je v menu šestnáct. Z převážní části jde o kombinaci klasiky, kterou zastupují například drinky Mary Pickford, Americano nebo Bees Knees, ale taky cukrovou vatou zdobený Harvey Wallbanger, a twistů na ni. „Mícháme tu například Tom Cherry Collins s cherry brandy, Blondies Mint Julep ozvláštněný portským a apricot brandy nebo třeba Penicilin s kardamomovými bitters. Pyšní jsme taky na naši Piña Coladu. Nazvali jsme ji Real Piña Colada a připravujeme ji v mixéru z čerstvého ananasu a s přidáním zmrzliny. Ve sklence ji pak zdobíme spirálou z ananasu,“ prozrazuje Jirka Richter. Drink Bohemian do menu převzal od globálního ambasadora Becherovky Jiřího Němce a nádavkem doplnil ještě tři vlastní. Kromě koktejlu Malechit, s nímž spolu s kolegou z Nebe Danielem Lhotským vloni soutěžil na Absolut Invite, vsadil ještě na JD Honey Milk Shake (kombinaci Jack Daniel’s Honey s čokoládovou zmrzlinou, čokoládou a mlékem servírovanou ve zmrzlinovém poháru a zdobenou marshmallows) a Golden Kids (obsahuje vodku, ostružinový likér, cukr, broskvový bitter a limetovou šťávu). Barmanky oblečené do slušivých džínových overalů s krátkými nohavicemi a s puntíkovanou mašlí v blonďatých vlasech hostům ale rády podle přání namíchají v podstatě jakoukoliv koktejlovou klasiku. Za barem jsou ve všední dny od pěti, v sobotu a v neděli od šesti a do pozdních nočních hodin.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat