Buďte vším, čím jen chcete

06.08.2017Bára Urbanová

Be Bop Lobby Bar situovaný v pražském hotelu Alcron před pár týdny představil nové koktejlové menu. Je už třetí v pořadí, které pracuje s konceptem „Be…“, pro nějž je kromě názvu drinků začínajících na slůvko či slabiku „be“ typická hravost, a to jak co do ingrediencí, tak především co se servisu koktejlů týče. Tentokrát se jeho prostřednictvím hosté mohou stát například šéfkuchařem, být off-line, doplnit palivo nebo se třeba úplně zbavit stresu.

První koktejlové menu s „Be“ drinky tým Be Bop baru sestavil už v roce 2014, druhé následovalo hned o rok později. Z nového menu si hosté mohou vybírat koktejly od konce června. Barový tým na něm pracoval přes půl roku a vlastně stále ještě ladí detaily. Originální servis drinků totiž vyžaduje prvky vyrobené na míru a získat je v některých případech trvalo déle, než bylo v plánu. Společným jmenovatelem všech tří „Be“ menu jsou humor a hravost, s nimiž barmani k jejich tvorbě přistupovali. „Dá se říct, že jdeme čím dál tím víc do extrému. Začali jsme o něco tradičněji, s relativně běžnými ingrediencemi a jemně hravým servisem. V současnosti hranice obojího posouváme mnohem dál, protože jsme se už mnohokrát utvrdili v tom, že u nás hosté nehledají sofistikované koktejly, ale že se k nám chodí bavit. Rádi je proto vtahujeme do servisu drinků, vyvoláváme u nich očekávání už před jejich podáváním a užíváme si, když se nám podaří jim ve tváři vykouzlit úsměv nebo výraz překvapení,“ říká bar manažer Jan Martiník. Své tvrzení má podložené i čísly: více než polovinu objednávek, které bar v průběhu celého dne vydá, tvoří koktejly, a to z 90 % právě signature drinky, zbylých deset připadá na koktejlovou klasiku.

Od alchymisty k šéfkuchaři

Nové koktejlové menu skrývají hnědé kožené desky zdobené zlatě vyvedenými art deco motivy. Zahrnuje čtrnáct koktejlů a nádavkem dva nealkoholické drinky, konkrétně kombinaci espressa s tonikem nazvanou Be Speedy a v lego hrnku servírovanou vanilkovo-ovocnou variaci Be Berry. Tři koktejly už hosté Be Bop baru důvěrně znají z dřívějška. Stále si o ně říkají, a tak jsou s drobnými obměnami v chuti či servisu zachovány i v novém menu. Jednou z těchto stálic je koktejl Be Prepared, tedy kombinace ginu, liči likéru, ibiškového sirupu, malinového pyré a citronové šťávy servírovaná v kelímku na čištění zubů spolu s kartáčkem a pastou. V kouřící moka konvičce se už pár let podává Be Unconventional, což je osvěžující drink snoubící grapefruitovou vodku s Aperolem, citronovou šťávou a bezinkovým cordialem. Hodně hosty od počátku baví i rumový koktejl Be an Alchemist, který si sami pomocí baňky a kapátka na stole dotvářejí. Nově se hosté Be Bop baru mohou stát šéfkuchařem. Pokud si vyberou drink Be Chef, dostanou chňapku a zástěru a drink před ně barman postaví v kouřícím rendlíku na malém vařiči. Ačkoli plotýnka a kouř vytvářejí dojem, že je nápoj horký, jde o ledově vychlazený a příjemně osvěžující long drink sestávající z bourbonu, červeného vína, citronové šťávy, medové vody, tymiánové tinktury a hovězího consommé. „Chtěli jsme tento koktejl více provázat s kuchyní,“ zdůvodňuje netradiční ingredienci Jan Martiník a dodává: „Ze stejného důvodu se taky Be Chef nepije brčkem, ale pomocí trubkovité těstoviny candele.“

Na pláž pro klid do lesa s motorovkou

Podobně interaktivní je i další nový drink – Be Stressless. Servíruje se v plechovce zdobené mátou a klasickým paraplíčkem, kterou hosté dostanou spolu s velkými slunečními brýlemi na frisbee posypaném kinetickým pískem. Zatímco si vychutnávají kombinaci bílého a tmavého rumu s apricot brandy, čokoládovým sirupem, marakujovým džusem a bílkem, mohou si z písku postavit třeba hrad. „Funguje to naprosto neuvěřitelně. Měli jsme tu třeba partu poměrně hlučných Angličanů, kteří nad tímto drinkem okamžitě ztichli a začali si hrát,“ prozrazuje Jan Martiník a dodává: „Někdy se nestačíme divit, co hosté z písku vykouzlí – jedna paní nám tu z něj třeba vytvořila velmi věrnou karikaturu Donalda Trumpa. Snažíme se všechny tyto výtvory nafotit a archivovat.“ Inspiraci pro koktejly a jejich servis barmani hledali všude kolem sebe, často i mimo barový svět. „Naše nové menu je týmovým dílem. Když jsme na něm začali pracovat, každý nahodil nějakou myšlenku, kterou jsme společně rozvíjeli. Snažili jsme se za barem aplikovat i nápady z úplně jiných oblastí. Co se receptur týče, šlo nám hlavně o jednoduchost a spíše menší množství ingrediencí. U většiny drinků přišel jako první nápad na servis a pak se k němu vytvářela nebo ladila receptura,“ říká Jan Martiník. U některých koktejlů ale vznikalo všechno souběžně, což je i případ Be Woody, k němuž hosté dostanou dětskou – ovšem i tak dostatečně hlučnou – motorovou pilu a helmu. Jeho základ tvoří borovička, která je ještě navíc infuzovaná vrcholky borovic neboli borovím, a to ve spojení s borůvkovým pyré, cukrem, cherry brandy a perlivou vodou. Servíruje se ve vydlabaném špalku porostlém umělou trávou a ovoněném aroma lesa.

Buďte okouzlující a zůstaňte off-line

Za určitou protiváhu k „dřevorubeckému“ drinku s pilou a helmou lze označit koktejl Be Glamorous. Patří k těm, na jejichž servisu se hosté sami podílejí. Barman před ně postaví sklenku a kosmetickou taštičku, v níž je kromě zrcátka uložena ještě lahvička ve tvaru rtěnky a atomizér v podobě řasenky, jenž je naplněný liči likérem. Tím se sklenka ovoní a poté se do ní vyprázdní obsah rtěnky, tedy kombinace vodky infuzované ibiškem s liči a malinovým likérem, citronovou šťávou a brusinkovým džusem. Infuze patří v Be Bop baru k oblíbeným složkám koktejlů. „Rádi pracujeme s originálními ingrediencemi, které si sami vyrobíme. V novém menu je reprezentují například vodka infuzovaná ibiškem nebo slanými, na slunci sušenými rajčaty, ale také kokosovo-kardamomová bitters nebo třeba tymiánová tinktura či skořicovo-jablečný shrub,“ říká Jan Martiník. Domácí bitters z kokosu a kardamomu obsahuje drink Be Refueled, který barmani postavili na bourbonu a červeném vermutu infuzovaném sušenými jahodami. Podává se v malém namraženém barelu na naftu spolu s kovovým pohárem, jenž má tvarem připomínat trychtýř. „Před servisem tento drink necháme jen malinko povolit, je pak hustý a táhne se jako nafta,“ prozrazuje Jan Martiník. Shrub s chutí i vůní jablek a skořice je součástí koktejlu Be Offline, jímž chce barový tým poukázat na málem zapomenuté formy komunikace. Na finalizaci servisu se ještě pracuje, představa je ale taková, že host nejprve obdrží prázdnou poštovní schránku, do níž mu barman v roli pošťáka doručí lahvičku s koktejlem. Součástí servisu je ovšem také pohlednice Be Bop baru, kterou může host někomu napsat a barmani se postarají o to, aby skutečně dorazila. Jelikož jde o koktejl, který má propojovat v České republice se nacházejícího hosta se zbytkem světa, je jeho receptura postavená na slivovici a díky dalším použitým ingrediencím, tedy již zmíněnému shrubu, skořicovému sirupu, rozinkovým bitters a citronové šťávě, má svou chutí připomínat štrúdl.

Z vozíku, misky i poháru pro šampiony

Pouze v omezeném množství bude hostům k dispozici koktejl Be Frozen, jehož základ tvoří sorbet z grappy, cukru, citronové šťávy a tymiánu. „Připravovat předem ho budeme vždy jen určité množství, a tak jakmile se vyprodá, nebude,“ vysvětluje Jan Martiník a dodává: „Tento koktejl podáváme v keramické misce připomínající oplatku, v níž se prodává zmrzlina. Má vypadat jako trochu roztopený sněhulák, takže jde o tři na sebe položené kopečky sorbetu. Nos je z mrkve, oči a knoflíky z čokolády.“ Hravý a zároveň jednoduchý je servis koktejlu Be Trollied. Tuto kombinaci ginu s meruňkovou marmeládou, likérem Bénédictine, citronovou šťávou a bílkem hosté dostanou v malém nákupním vozíku, v němž je místo sklenky uložen pouze v igelitovém sáčku.

Pro mnohé bude patrně překvapením cenové rozpětí drinků, které začíná na 175 Kč a většinou osciluje kolem dvou stovek. K nejdostupnějším patří Be’Gin, který je tekutou variací na salát caprese. Sestává totiž z vodky infuzované sušenými rajčaty a dvou vermutů (dry a bianco) a servíruje se ozdobený špízem s mozzarellou, rajčaty a bazalkou. Navzdory svému jménu se na spodní cenové hranici drží také koktejl Be Posh. Barmani na něj použili Becherovku Lemond, Crème de Cacao White, citronovou šťávu, vanilkový sirup a smetanu. Před hosty ho pokládají na zrcadle ve zlatém rámečku spolu s několika čokoládovými mincemi. Nejdražším drinkem je v novém menu momentálně koktejl Be Champagnion, který se podává ve zlatém poháru pro vítěze a přímo z něj se i pije. Obsahuje koňak, likéry Bénédictine a Chambord a champagne, díky čemuž byla jeho cena stanovena na 595 Kč. Prvenství v nákladnosti si ale dlouho neudrží, v Be Bop baru se totiž chystá speciální kolekce drinků, jejichž cena se bude pohybovat v řádu tisíců.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat