Manuál ke globálnímu World Class finále

21.08.2017Bára Urbanová

Dnes v Mexico City startuje globální finále barmanské soutěže World Class. Českou republiku v něm bude reprezentovat Tomáš Melzer, jenž donedávna působil v pražském Hemingway baru. Co všechno ho v Mexiku čeká? Jak silná bude letos konkurence? Kde se bude soutěž odehrávat? Jaké disciplíny jsou pro finalisty z celého světa připraveny? A hlavně – kdy přesně můžete Tomášovi držet palce? Na všechny tyhle otázky známe odpověď.

Kdo / Globálního finále soutěže World Class se letos zúčastní 55 barmanů z různých koutů světa. Rozděleni budou do čtyř skupin pojmenovaných podle živlů. Tomáš Melzer patří spolu s reprezentanty Chile, Islandu, Izraele, Libanonu, Litvy, Portorika, Rumunska, Singapuru, Španělska, Švýcarska, Tchaj-wanu a Velké Británie do týmu Agua. Původně měl být ve „vodní“ skupině ještě reprezentant Nigérie, kvůli problémům s vízy však do Mexika nedorazil. Ze svých čtyřiapadesáti soupeřů zná Tomáš pouze ty, s nimiž absolvoval červencový regionální bootcamp, který hostila Praha. „Na seznam soutěžících jsem se díval jen v rychlosti, nikdo mi ale povědomý nebyl. Těším se ovšem na všechny. O tom soutěže přece jsou – že se potkáte se spoustou nových lidí. Kdo ví, kolik nových přátel v Mexiku získám,“ říká Tomáš Melzer a na adresu svých kolegů z bootcampu poznamenává: „Červencový bootcamp mi zodpověděl četné otázky ohledně soutěže a toho, co nás čeká. Hlavně nám ale všem nastavil zrcadlo a nabídl srovnání, jak na tom kluci z našeho regionu jsou. Bylo znát, že hodně zkušeností mají Lukáš Vrábeľ ze Slovenska a Max Gladshkevich z Ruska. A jestli mám z někoho obavy? Hlavně sám ze sebe. Rád bych podal co nejlepší výkon a už brzy se ukáže, zda to bude stačit.“ Tomášovy šance uspět nevidí vůbec nereálně český World Class ambasador Petr Kymla: „Naším cílem je postup do top 10. Tomáš má hodně zkušeností z barmanských soutěží jak v České republice, tak na světové úrovni, což je jistě velké plus. Zároveň si myslím, že by mu mohl vyhovovat letošní model světového finále, kdy budou barmani na zadání reagovat z velké části až na místě.“ Naráží tím na skutečnost, že soutěžící na rozdíl od předchozích ročníků znají zadání většiny disciplín jen rámcově, detaily se dozvědí až v Mexiku. Oznámena dopředu jim nebyla ani jména porotců jednotlivých disciplín, nemohli jim tudíž předem uzpůsobit drinky na míru, jak to bylo v uplynulých letech běžné. „Soupis porotců jsem viděl, ale stále nevím, koho na jakou challenge budu mít, takže to bude překvápko. A vlastně mi to ani nevadí, porotci tak pro mě budou jako hosté v baru. Budu to brát, jak to přijde,“ uvedl krátce před odletem Tomáš.

Kde / Po Velké Británii, Jihoafrické republice a Spojených státech amerických bude dějištěm globálního World Class finále Mexiko. „Padla na něj volba patrně proto, že je to země plná barev a milých lidí, která je bohatá na kulturu, má zajímavou gastronomii a hlavně je to místo, kde se vyrábí tequila Don Julio,“ říká Petr Kymla a stručně shrnuje své první dojmy z Mexika: „Bylo naprosto úžasné, že jsme hned po příletu v šest hodin ráno dostali pokoje a mohli si po cestě odpočinout. Už v sobotu jsme vyrazili na procházku po městě, abychom nasáli atmosféru. A počasí? To je zatím trochu proměnlivé, přes den je příjemně teplo a večer trochu chladněji,“ shrnuje. Veškeré soutěžní dění bude hostit Mexico City, kulisou pro jednotlivé soutěžní disciplíny se stane hotel The St. Regis, kde jsou účastníci globálního finále rovněž ubytováni. „Hotel je naprosto perfektní se skvělým zázemím. Přípravna, která se i letos nese ve stylu Ketel One, je velmi dobře vybavená,“ pochvaluje si Tomáš Melzer. Na galavečer s vyhlášením vítězů se soutěžící přesunou do historické budovy Colegio Vizcaina a každý večer je v plánu večeře v některém z místních podniků a nezbytná tour de bar. Ačkoliv na místě jsou k dispozici všechny základní ingredience a většinu drinků budou soutěžící teprve vymýšlet, jen tak nalehko Tomáš do Mexika přece jen vyrazit nemohl. „Výhoda je, že toho ve srovnání s kluky, kteří soutěžili v předchozích letech, nemusím vézt tolik, ale i tak můj kufr trpí – sotva jsem ho zapnul. Do příručního zavazadla jsem si zabalil na krátký výlet po Mexiku, který po soutěži plánuji. Nezbytností je pro mě iPod a nějaká ta barová knížka,“ prozrazuje. Svůj pobyt v Mexiku si plánuje prodloužit o devět dnů. „Nejprve se chceme s Petrem podívat na pyramidy, které se nacházejí nedaleko Mexico City, a pak do Tequily. Tam se Petr odpojí a vyrazí domů a já budu pokračovat do Oaxacy a pak si dám dva dny v Cancúnu, kde už to bude jen o moři, plážích a nicnedělání.“

Co / Oproti loňsku a předloňsku doznalo globální finále několika změn. Všech pětapadesát soutěžících sice stejně jako v předchozích letech absolvuje ve dvou dnech čtyři disciplíny, po nich ovšem nebude vyhlášeno 12 postupujících, ale jen top 10. Desítka semifinalistů absolvuje jednu disciplínu, kterou bude opět variace na speed challenge, nicméně dál půjde jen čtveřice nejlepších, nikoliv top 6 jako dříve. Největší změna spočívá v tom, že soutěžící dopředu dostali jen minimum informací, třeba o závěrečné disciplíně, kterou bylo vloni i předloni vytvoření pop-up baru, ještě nevědí vůbec nic. „Zatímco Víťa Cirok i Adrián Michalčík předem odevzdávali receptury třech desítek koktejlů, letos jsme organizátorům poslali pouze tři. Osobně to kvituji, vnímám to jako posun k tomu, co musí barman každý večer absolvovat za barem – reagovat na konkrétní hosty a konkrétní situaci,“ říká k tomu Petr Kymla a podobně to vnímá i náš letošní reprezentant: „Na globální finále jsem se snažil připravit co nejlépe, rozhodně jsem tomu věnoval mnohem víc času než v případě českého národního kola. Na druhou stranu většina disciplín je letos postavená tak, že se na ně moc nachystat nedalo. Bude to tentokrát víc o zkušenostech, dovednostech a improvizaci, prostě to bude víc barové, což je mi sympatické. Může mi to pomoci, ale i uškodit. Každopádně to bude větší vzrůšo a já se na to moc těším,“ prozrazuje Tomáš Melzer. Ze soutěžních disciplín ho nejvíce láká Heat of the Moment, která propojuje barmanské řemeslo s kuchařským. Šéfkuchař nejprve soutěžícím předvede několik kuchařských technik a jejich úkolem bude si z nich jednu vybrat a připravit s její pomocí svůj koktejl. O částečné improvizaci bude i téma Cocktails at Home. „V první části bude Tomáš servírovat svoji verzi Bloody Mary a v té druhé bude muset namíchat koktejl ze surovin, které se dozví až na místě,“ vysvětluje Petr Kymla. Vymyšlený drink už má Tomáš i pro disciplínu Signature, v rámci níž barmani porotě prezentují koktejl, který nějakým způsobem odráží bar, v němž pracují. Tomáš vsadil na kombinaci rumu Zacapa, Becherovka Cordialu, angostury a žaludové tinktury. Drink nazval The Book a servírovat ho bude ve sklence vystříkané absintem, který si Hemingway bar nechal udělat na míru. Připravený je i na disciplínu Mex-Eco, která se zaměřuje na udržitelný rozvoj a zamezení plýtvání surovinami.

Kdy / První dva dny začíná soutěžní klání vždy v 10 a 15 hod. mexického času a přenášet se bude on-line. Je samozřejmě třeba počítat s časovým posunem, který činí 7 hodin. Nástup prvního soutěžícího lze tedy očekávat v pět hodin odpoledne, respektive v deset hodin večer našeho času. Tomáše v pondělí čeká disciplína Signature, na niž nastoupí v 10.45 hod. (17.45 našeho času), a Cocktails at Home, která pro něj začíná v 17.00 hod. (u nás přesně o půlnoci). V úterý mu můžete začít držet palce o něco později – Heat of the Moment pro Tomáše začíná v 11.45 hod. (18.45 našeho času) a Mex-Eco v 17.25 hod. (tj. 25 minut po půlnoci). Oba dny soutěžícím vyplní ještě různé workshopy, masterclassy a sessions, v úterý navíc dojde na vyhlášení top 10. Jména deseti finalistů budou oznámena kolem deváté večerní, u nás si na ně tedy musíme počkat do středeční čtvrté hodiny ranní. Postupující barmani se zároveň dozvědí přesné zadání disciplíny La Lucha. Jde o speed challenge, která je ovšem letos pojata poněkud improvizačně: v šestiminutovém časovém intervalu budou soutěžící míchat šest klasických drinků anebo twisty na ně, jejich názvy a složení poroty se však dozvědí až v moment vyhlášení top 10. I speed challenge bude možné sledovat on-line, zatím však víme pouze to, že se odehraje ve středu odpoledne, tedy ve večerních hodinách našeho času. Vyhlášení top 4 by mělo proběhnout kolem 20 hod., u nás si na něj tedy opět počkáme až do tří ráno. Čtvrteční finálovou disciplínu pro čtyři nejlepší organizátoři stále halí rouškou tajemství. „Zatím víme pouze to, že barmani budou muset porotě během 15 minut prezentovat čtyři koktejly, zadání se ale dozvědí opět až den předem,“ říká Petr Kymla. Kdo chce znát jméno vítěze, bude si muset přivstat anebo radši nejít vůbec spát. V Mexico City zazní ve čtvrtek na slavnostním ceremoniálu zhruba ve 21 hod., to u nás už bude pátek a ručičky hodin budou ukazovat čtyři ráno. Každopádně o výsledky nepřijdou ani ti, kdo nebudou moci on-line přenos sledovat – na facebookovém profilu World Class ČR budou průběžně zveřejňovány veškeré dostupné informace.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat