Příběhy z láhve a koktejlová hodina

21.09.2017Tomáš Mozr

Je čas otevřít láhev, je čas na koktejl – nějak tak by mohla znít pobídka k přečtení dvou pozoruhodných knih, které se na pultech knihkupectví objevily v rozmezí jednoho roku. Každá ovšem zaujme něčím trochu jiným. Zatímco Inside the Bottle nabízí vyprávění o lidech, značkách a marketingu, L’Heure du Cocktail je obsažným manuálem sdělujícím, jaký koktejl si žádá ta či ona část dne. A ani trochu nevadí, že vznikla už před devíti dekádami.

Inside the Bottle / V loňském roce se na pultech knihkupectví i v knižních e-shopech objevila publikace Inside the Bottle: People, Brands and Stories, jejímž autorem je výrazná osobnost v oblasti marketingu – Arthur Shapiro. Z pohledu barmanů či milovníků alkoholu je podstatná zejména skutečnost, že tento muž více než 30 let působil v nápojovém marketingu. Z toho bezmála polovinu, od roku 1986 do roku 2000, pracoval pro Seagram Spirits and Wine Company, ve své době velmi významného hráče mezi výrobci a distributory destilátů. V knize Inside the Bottle se o své zkušenosti, poznatky a postřehy dělí se čtenáři. Rozdělil ji do 14 kapitol, které se často ještě člení na kratší texty. Shapiro v nich píše například o fungování společnosti Seagram a o osobnostech s ní spjatých, ale i o barmanských legendách, mezi nimiž figurují třeba Gaz Regan či Dale DeGroff, jehož však autor nedopatřením přejmenoval na DeGoffa, a dává rovněž nahlédnout do zákulisí vývoje některých značek. Kniha je plná důvtipu i kontroverzních postřehů a je psána poměrně odlehčeným stylem. Pokud vás nezaujme kapitola o značkách alkoholu slavných osobností, možná vás upoutá vyprávění o zrušení zákazu televizních reklam na alkohol či příběh o tom, jak probíhal prodej společnosti Seagram. Shapiro čtenářům nicméně nepředkládá jen příběhy, ale také informace o marketingu, budování značky a její reputace i náměty k zamyšlení, co vše udělat pro její úspěch. Drobným nedostatkem knihy ovšem je, že se v ní vzhledem k velkému množství kapitol a nepřehlednému značení, poněkud obtížně orientuje, a to i navzdory rejstříku.

Arthur Shapiro – Inside the Bottle: People, Brands and Stories, A/M Shapiro & Associates, New York 2016

L’Heure du Cocktail / Letos je to přesně 90 let, co poprvé vyšla celkem nenápadná koktejlová publikace L’Heure du Cocktail. Její význam spočívá mimo jiné v tom, že šlo o první francouzskou knihu tohoto druhu, navíc vydanou v bouřlivých 20. letech. Za jejím vznikem stáli dva žurnalisté: Marcel Requien, který díky svým encyklopedickým znalostem nashromáždil 224 koktejlových receptur, a Lucien Farnoux-Reynaud, jehož úkolem bylo tyto receptury prezentovat. Kniha je napsána půl na půl jako soupis receptů a manuál pro Balbine, jakýsi archetyp mladé moderní ženy, kterou je potřeba zasvětit do tajů koktejlového světa, neboť každý moment a každé místo vyžadují svůj jedinečný drink. Nová Koktejlová hodina, jež je reedicí původního vydání z roku 1927, se skládá z předmluvy překladatelů a iniciátorů nového dvojjazyčného (francouzsko-anglického) vydání, úvodního slova, v němž je popsáno etablování barů ve Francii či příběh koktejlu, a z tekuté cesty napříč dnem, přesněji od jedenácté dopolední do desáté ranní. Dozvíte se tak například, že v jedenáct dopoledne je možné popíjet Bambou Cocktail, zatímco čtvrtá odpolední vyžaduje Mint Julep, osmá večerní Champagne Cup a jedna hodina po půlnoci zase Sherry Cobbler. Vybrané receptury zahrnují jak klasické, tak signaturní koktejly, u nichž jsou často uvedeni autoři i daný podnik. Mnohdy jde o živý dobový záznam – například takový Pickwick’s Bar byl otevřen v roce 1925, tedy v době, kdy už kniha vznikala. Svou stopu v ní navíc prostřednictvím koktejlových receptur nezanechali zdaleka jen profesionální barmani, ale také spisovatelé, herci nebo třeba básníci.

Marcel Requien a Lucien Farnoux-Reynaud – L’Heure du Cocktail (The Cocktail Hour), Corps Reviver, Paříž 2017

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat